موبایل

گوگل CCI را متهم می کند که برای محافظت از آمازون دستور تغییرات در مدل کسب و کار خود را داده است

پرونده های حقوقی نشان می دهد که گوگل ناظر ضد انحصار هند را متهم کرده است که دستور تغییر مدل کسب و کار خود را «صرفاً برای محافظت از» رقیب آمازون داده است که از تلاش برای توسعه نسخه اصلاح شده سیستم اندروید به دلیل محدودیت های گوگل شکایت کرده است.

گوگل به دادگاه عالی هند مراجعه کرد تا حکم ماه اکتبر کمیسیون رقابت هند (CCI) را کنار بگذارد که این شرکت را ملزم می کرد تا 10 تغییر در مدل کسب و کار خود اعمال کند، پس از اینکه CCI متوجه شد که از موقعیت غالب خود در بازار با سیستم عامل اندروید خود سوء استفاده می کند. قدرت 97 درصد گوشی های هوشمند در هند را تامین می کند.

آخرین درخواست تجدیدنظر گوگل در دیوان عالی نشان دهنده اختلاف نظر عمیق با روش CCI در انجام تحقیقات اندرویدی خود است.

گوگل در پرونده‌ای در دسامبر گذشته در دادگاه بدوی گفت که مقامات CCI بخش‌هایی از یک حکم اروپایی علیه شرکت آمریکایی را در یک پرونده مشابه «کپی» کرده‌اند. CCI این ادعا را رد کرد.

در دستور ماه اکتبر CCI، که همچنین گوگل را 163 میلیون دلار جریمه کرد (تقریبا 1345 کرور)، از این شرکت خواسته شد تا اجازه دهد نسخه های اصلاح شده سیستم عامل اندروید خود، به نام فورک های اندروید، آزادانه و بدون هیچ گونه محدودیت مجوز، مانند آن ها، توزیع شود. مربوط به پیش نصب برنامه های گوگل است.

آمازون در طول تحقیقات به CCI گفت که محدودیت‌های گوگل مانع توسعه فورک اندروید به نام Fire OS شده است و گوگل گفت که سازمان دیده‌بان به طور ناعادلانه در تصمیم‌گیری مخالف خود علیه آن به آن اعتماد کرده است. 26 ژوئن.

مطلب پیشنهادی:  شایعه شده است که آیفون 15 یکی دیگر از ویژگی های بزرگ آیفون 14 پرو را ربوده است

«در سطح جهانی، FireOS به دلیل تجربه کاربری ضعیف از نظر تجاری شکست خورده است. در هند، Fire Phone حتی راه اندازی نشد.

بنابراین، کمیسیون عدم تجربه آمازون در رقابت در هند را شکست خورده و آن را به توافقات گوگل نسبت داد.

دستورالعمل CCI “صرفاً برای محافظت از آمازون صادر شد – که شکایت داشت که تلاش هایش برای ایجاد نسخه فورک شده اندروید به دلیل محدودیت های (گوگل) شکست خورده است.”

گوگل با استناد به مراحل قانونی در حال انجام از اظهار نظر خودداری کرد. آمازون همچنین تا زمانی که CCI به شکایت حقوقی شرکت متعلق به آلفابت که قرار است در روزهای آینده شنیده شود، پاسخ ندهد، از اظهار نظر خودداری کرد.

در سال 2021، کره جنوبی گوگل را به دلیل مسدود کردن نسخه های سفارشی اندروید 159 میلیون دلار (تقریبا 1312 کرور) جریمه کرد.

گوگل به‌ویژه درباره تصمیم هند در مورد اندروید نگران بود، زیرا دستورالعمل‌ها حتی گسترده‌تر از دستورالعمل‌هایی بودند که در حکم تاریخی کمیسیون اروپا در سال 2018 علیه سوء استفاده این شرکت از بازار اندروید اعمال شد.

گوگل هر دو سفارش کره جنوبی و اروپا را به چالش کشید.

در حکم اکتبر خود، CCI اعلام کرد که بازرسانش دریافته‌اند که محدودیت‌های قراردادی گوگل «توانایی و انگیزه سازندگان دستگاه‌ها را برای توسعه و فروش» دستگاه‌های دارای فورک اندروید کاهش داده و به منافع مصرف‌کنندگان آسیب رسانده است.

اسناد دادگاه نشان می دهد که آمازون به محققان هندی گفت که ایجاد سیستم عامل Fire به عنوان یک فورک اندروید “منابع قابل توجهی” از جمله هزاران ساعت کارمند را می طلبد.

مطلب پیشنهادی:  کیف Moto G14 گواهی TDRA پس از ثبت نام EEC. ممکن است به زودی راه اندازی شود: گزارش

گوگل در دادگاه عالی هند علیه هرگونه مجازاتی بحث می کند و می گوید از موقعیت خود در بازار سوء استفاده نکرده است. این ناظر در بیانیه جداگانه‌ای که رویترز مشاهده کرده است، گفت که CCI از گوگل می‌خواهد که از تمام دستورالعمل‌های خود پیروی کند.

گوگل به دنبال دستورالعمل CCI تغییرات گسترده ای را در مدل کسب و کار اندروید خود در هند ایجاد کرده است.

دادگاه بدوی حکم داد که گوگل باید این جریمه را بپردازد و تایید کرد که از موقعیت خود در بازار، مطابق با یافته‌های CCI سوء استفاده کرده است، اما شرکت آمریکایی به مبارزه با این موضوع در دادگاه عالی ادامه می‌دهد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا