تکنولوژی

یوتیوب محدودیت های کانال ترامپ را قبل از انتخابات حذف کرد

یوتیوب روز جمعه اعلام کرد محدودیت‌هایی را که برای حساب دونالد ترامپ اعمال کرده بود، حذف کرده است.

لزلی میلر، معاون عمومی یوتیوب، “ما به دقت خطر تداوم خشونت در دنیای واقعی را ارزیابی کردیم، و آن را با اهمیت حفظ فرصت برای رای دهندگان برای شنیدن یکسان از نامزدهای ملی اصلی در آستانه انتخابات ارزیابی کردیم.” سیاست، در بیانیه ای گفته شد. این کانال مانند هر کانال دیگری در یوتیوب، تابع قوانین ما خواهد بود.

دو سال پیش، پس از هجوم جمعیتی از هواداران به ساختمان کنگره در 6 ژانویه، بسیاری از شرکت‌های فناوری تصمیم گرفتند حضور آنلاین ترامپ را محدود کنند. ترامپ، متهم به فتنه، قبلاً از پلتفرم‌های جریان اصلی به‌عنوان یک مگافون برای تعامل با پیروان خود و انتشار اطلاعات نادرست در مورد همه‌گیری کووید-19 و انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا استفاده کرده است. او در حال حاضر مبارزات انتخاباتی خود را برای بازگشت به کاخ سفید آغاز کرده است.

یوتیوب پس از اینکه حساب کاربری ترامپ اولین سخنرانی خود را پس از شورش برای خبرنگاران پخش کرد، از آپلود ویدیوهای جدید جلوگیری کرد. ترامپ در این ویدئو گفت که سخنرانی او در یک گردهمایی قبل از شورش حامیانش “کاملا مناسب” بود و اقدامات کنگره برای استیضاح او “عصبانیت فوق العاده ای را برانگیخت.” Facebook of Meta Platforms Inc. همچنین محدودیت هایی را برای حساب ترامپ اعمال کرد، در حالی که توییتر در آن زمان یک ممنوعیت دائمی ایجاد کرد.

اما در ماه‌های اخیر، سرویس‌های رسانه‌های اجتماعی محدودیت‌ها را برداشته و اعلام کرده‌اند که در عوض فعالیت حساب‌های ترامپ را با دقت بیشتری زیر نظر خواهند داشت. متا گفت که ترامپ در فیس بوک مشمول «افزایش مجازات برای تکرار تخلفات» خواهد شد. توییتر، تحت مدیریت ایلان ماسک، مدیرعامل جدید، پس از انجام یک نظرسنجی از کاربران، ممنوعیت ترامپ را به طور کامل لغو کرد.

مطلب پیشنهادی:  لباس فضایی نسل بعدی برای ماموریت آینده ناسا به ماه رونمایی شد

یوتیوب به نوبه خود اعلام کرد که زمانی که تشخیص می دهد خطر خشونت در دنیای واقعی مرتبط با حساب ترامپ کاهش یافته است، همیشه قصد دارد محدودیت های خود را لغو کند. این شرکت گفت که به طور مستمر مسائل در حال ظهور و لفاظی های خشونت آمیز را در سراسر سیستم عامل ها و هشدارهای امنیتی دولتی رصد می کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا