تکنولوژی

یک برخورد تکان دهنده! ناسا می گوید این سیارک با سرعت 9933 کیلومتر در ساعت به سمت زمین می چرخد

ممکن است فکر کنید که سیارک‌ها فقط صخره‌های شناور در فضا هستند، و اگرچه ممکن است به دلیل ظاهرشان اینطور به نظر برسد، اما کاملاً اینطور نیست. این سنگ های فضایی را می توان بر اساس ترکیب ساختاری به 3 نوع طبقه بندی کرد. رایج ترین سیارک ها از نوع S هستند که از مواد غنی از کربن تشکیل شده اند. از سوی دیگر، سیارک‌های نوع S عمدتاً از کانی‌های سیلیکات تشکیل شده‌اند و کمتر رایج هستند. سیارک های نوع M کمترین رایج هستند و بیشتر از فلز تشکیل شده اند.

اگرچه میلیون‌ها سیارک در منظومه شمسی ما وجود دارد، تنها تعداد انگشت شماری از آنها مشاهده شده‌اند که تعداد سیارک‌ها در حال حاضر 1298148 تخمین زده می‌شود. ناسا فاش کرد که یکی از این سیارک‌ها به زودی برای نزدیک شدن به زمین به سمت زمین می‌رود.

سیارک 2023 LG2

سیارکی که به زمین نزدیک می شود توسط مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا به عنوان سیارک 2023 LG2 شناسایی شده است. این سنگ فضایی فردا اول جولای در فاصله حدود 2.1 میلیون کیلومتری نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. جالب اینجاست که این موشک با سرعتی در حدود 9933 کیلومتر در ساعت به سمت زمین پرتاب می شود که کمی کمتر از سرعت یک موشک بالستیک مافوق صوت است.

این سیارک متعلق به گروه سیارک‌های آتن است که سیارک‌های نزدیک زمین (NEAs) با محورهای نیمه بزرگ کوچک‌تر از زمین هستند. نام آنها از سیارک 2062 آتن گرفته شده است و اولین سیارک در نوع خود توسط ستاره شناس آمریکایی النور هلین در رصدخانه پالومار در 7 ژانویه 1976 کشف شد.

مطلب پیشنهادی:  یک "ابر زمین" توسط تس ناسا در فاصله 100 سال نوری از زمین کشف شد.

آیا سیارک 2023 LG2 خطرناک است؟

طبق داده های ناسا، این سیارک 80 فوت عرض دارد که می توان آن را با یک هواپیمای کوچک مقایسه کرد. اگرچه مطالعات قبلی نشان داده است که برای از بین بردن کامل حیات روی زمین، یک سیارک با عرض 96 کیلومتر لازم است، برخورد قبلی با یک سیارک 59 فوتی باعث آسیب به 8000 ساختمان و مجروح شدن 1000 نفر شد.

این بدان معناست که این تماس‌های نزدیک با سیارک‌ها اهمیت توسعه مداوم فناوری در برنامه‌های شناسایی و رصد سیارک‌ها را برجسته می‌کند. این امر به اطمینان از ایمنی سیاره ما در برابر برخورد احتمالی این سنگ‌های فضایی مانند DART ناسا کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا