تکنولوژی

یک راه جدید برای مشاهده پست های فیس بوک دوستان شما در اینجا است، به رقابت با TikTok ترند اضافه کنید.

فیس بوک در حال ارائه به روز رسانی است که به دو میلیارد کاربر روزانه این امکان را می دهد که پست های دوستان خود را راحت تر به ترتیب زمانی مشاهده کنند.

ویژگی جدید آخرین تلاش این شرکت برای بازگرداندن مردم به شبکه اجتماعی خود در میان تشدید رقابت از سوی رقیب ترند TikTok است.

تغییرات اعلام شده در روز پنجشنبه دو دیدگاه متفاوت را ارائه خواهد کرد.

هنگامی که کاربران فیس بوک برنامه را باز می کنند، در ابتدا فید خبری معمولی را مشاهده می کنند که حاوی پست هایی است که توسط الگوریتمی انتخاب شده است که به گفته شرکت برای برجسته کردن موضوعات و دوستان طراحی شده است که به احتمال زیاد مطابق با سلیقه و علایق هر فرد است.

فید اصلی بخش تازه نام‌گذاری شده «صفحه اصلی» همچنین شامل گزینه‌ای برای تماشای ویدیوهای کوتاه به نام Reels است – شبیه‌سازی فیس‌بوک از TikTok.

اما بسیاری از کاربران نسبت به فیدهای تحمیل شده توسط فیس بوک ابراز نارضایتی کردند، در حالی که منتقدان شرکت منلو پارک، کالیفرنیا، این الگوریتم را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و ایجاد اتاق های پژواک قطبی کننده مورد انتقاد قرار دادند.

فیس‌بوک که متعلق به Meta Platforms است، سعی می‌کند این نگرانی‌ها را با یک تب Feed جدید که در سمت چپ برگه Notifications در نوار دسترسی سریع در هر دو نسخه آیفون و اندروید اپلیکیشن موبایلش قرار دارد، برطرف کند.

پس از کلیک بر روی برگه Feed، کاربران می‌توانند به نمایش زمانی از موارد دلخواه فیس‌بوک، گروه‌های فیسبوکی که به آنها ملحق شده‌اند یا فیدهایی که منحصراً از پست‌های همه دوستان فیس‌بوکشان تشکیل شده است، به ترتیبی که به اشتراک گذاشته شده‌اند، سوئیچ کنند.

مطلب پیشنهادی:  Citadel OTT Releases: چه زمانی و کجا سریال وب پریانکا چوپرا را به صورت آنلاین تماشا کنیم

این گزینه جدید برای رسیدگی به شکایات کاربرانی طراحی شده است که احساس می‌کنند پست‌های جالبی را از دست داده‌اند، زیرا الگوریتم فیس‌بوک آن‌ها را از فیدهایشان حذف کرده است.

مارک زاکربرگ موسس و مدیر عامل متا فیس بوک در این اطلاعیه گفت: «یکی از ویژگی های مورد تقاضا برای فیس بوک این است که مطمئن شود مردم پست های دوستان را از دست نمی دهند.

فیس بوک در زمانی که برای رشد با مشکل مواجه شده است به کاربران کنترل بیشتری می دهد، تا حدی به این دلیل که دیگر رسانه های اجتماعی مانند TikTok به ویژه در بین نسل های جوان محبوب تر شده اند.

این رکود، به نوبه خود، افزایش سود شرکت مادر متا را از تبلیغات دیجیتالی که در فیدهای کاربران ظاهر می شود، دشوار می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا