تکنولوژی

یک زن فضانورد اروپایی تاریخ خواهد ساخت! در حالی که سامانتا کریستوفورتی در حال پیاده روی فضایی است، به صورت زنده در یوتیوب ناسا تماشا کنید

سامانتا کریستوفورتی اولین زن فضانورد اروپایی خواهد بود که به فضا می رود. او در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است.

سامانتا کریستوفورتی، فضانورد آژانس فضایی اروپا (ESA) آماده تاریخ سازی است. او تنها چند ساعت تا تبدیل شدن به اولین زن فضانورد اروپایی که راهپیمایی فضایی انجام می دهد فاصله دارد. به گفته آژانس فضایی اروپا، کریستوفورتی در کنار اولگ آرتمیف، فضانورد روسی، امروز ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) را برای اولین پیاده‌روی فضایی خود که به آن «فعالیت خودروی اضافی» (EVA) نیز می‌گویند، ترک خواهد کرد. آنها تا ساعت هفت در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی خواهند بود. همانطور که Space.com گزارش می دهد، انتظار می رود پیاده روی فضایی حدود ساعت 10 صبح به وقت شرقی (1400 GMT) آغاز شود. ستاره‌نگاران می‌توانند پخش زنده آن را در کانال یوتیوب ناسا یا مستقیماً در وب سایت ناسا تماشا کنند.

پیاده‌روی فضایی در سمت روسی ایستگاه فضایی به زبان روسی انجام می‌شود، اما ترجمه زنده انگلیسی نیز ارائه خواهد شد. اگر راهپیمایی فضایی موفقیت آمیز باشد، این دومین باری است که کریستوفورتی در ماه های اخیر تاریخ ساز می شود. او قبلاً با تبدیل شدن به اولین کسی که از TikTok در ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌کرد، تاریخ را خلق کرد. او از اولین پست خود در ماه می، بیش از نیم میلیون دنبال کننده جمع کرده است.

طبق گفته ESA، فضانوردان مجموعه متنوعی از فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده را برای جلسه کاری از نصب سکوهای آداپتور ایستگاه کاری و سخت‌افزار تا جدیدترین آزمایشگاه ایستگاه فضایی بین‌المللی، Nauka، انجام خواهند داد. علاوه بر این، 10 نانوماهواره برای جمع آوری داده ها از الکترونیک رادیویی مستقر خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:  5 ابزار برتر هوش مصنوعی برای توانمندسازی دانش آموزان: Knowji، Cognii تا Anki، آنها را اینجا ببینید، اکنون دانلود کنید

آنها همچنین بازوی رباتیک اروپایی را برای استفاده عملیاتی آماده خواهند کرد. خدمه گفتند که “پانل کنترل خارجی آن را تغییر می دهند، روی عایق کار می کنند و یک نقطه آداپتور موقت برای بازوی رباتیک نصب می کنند.” کریستوفورتی مدتی را صرف اطمینان از اینکه “سپر پنجره دوربین بازو به اندازه کافی شفاف است که به نور لیزر اجازه می دهد بازو را برای گرفتن و حرکت هدایت کند.” طول این بازو 37 فوت (11.3 متر) است و برای استفاده توسط فضانوردان طراحی شده است. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا