تکنولوژی

یک طوفان ژئومغناطیسی به تازگی به زمین برخورد کرده است و تأثیری کورکننده داشته است

یک طوفان ژئومغناطیسی به تازگی به زمین برخورد کرده است و باعث ایجاد شفق های خیره کننده در قطب ها شده است. بدانید که کارشناسان فضایی چه گفتند.

همین یک هفته پیش، کارشناسان فضایی هشدار دادند که یک لکه خورشیدی بزرگ و بالقوه مخرب رو به زمین است و یک باد خورشیدی قوی ایجاد کرده است که سپس به سمت زمین می تازد و در حدود 7 آگوست برخورد خواهد کرد. با توجه به هواشناسی فضایی. com، در مرحله اولیه سرعت جریان خورشیدی کم بود، اما در طول روز به بیش از 600 کیلومتر در ثانیه شتاب می‌داد. این رویداد در پیش بینی نبود. کارشناسان فضایی هشدار داده اند که یک لکه خورشیدی عظیم در سطح خورشید کشف شده است.

این در نهایت منجر به اشتعال یک طوفان ژئومغناطیسی کلاس G2 نسبتاً قوی در زمین شد. طوفان ژئومغناطیسی یک اختلال بزرگ در مغناطیس کره زمین است که زمانی رخ می دهد که یک تبادل بسیار کارآمد انرژی از باد خورشیدی به محیط فضایی اطراف زمین وجود دارد. طوفان های ژئومغناطیسی در مقیاس 1 تا 5 رتبه بندی می شوند که 1 ضعیف ترین و 5 قوی ترین است.

این طوفان ژئومغناطیسی کلاس G2 هیچ آسیبی به زیرساخت‌ها وارد نکرد، شفق‌های رنگارنگ خیره‌کننده‌ای را تولید کرد که حاصل برخورد ذرات باردار الکتریکی خورشید با جو زمین است. دکتر تامیتا اسکوف، فیزیکدان هواشناسی فضایی، که چندین تصویر از شفق های قطبی را به اشتراک گذاشت، همین موضوع را تایید کرد. او در توییتر نوشت: «ما به سطح G2 پریدیم، عمدتاً به دلیل معکوس شدن میدان مغناطیسی باد خورشیدی در جهت شمال-جنوب-شمال. اینجا بهشت ​​#طوفان فرعی است. منتظر #شفق قطبی، #STEVE/SAR و نمایش های پراکنده، به خصوص در عرض های جغرافیایی بالا باشید. خبرنگاران میدانی به دنبال +/-500 در شاخص سیگنال AE هستند!

مطلب پیشنهادی:  رانندگان مرسدس به زودی می توانند برای کنترل صوتی به ChatGPT مراجعه کنند

با این حال، گزارش هواشناسی فضایی اطمینان داد که طوفان اکنون در حال فروکش است. اما احتمالاً امروز، 8 آگوست، با ادامه وزش باد خورشیدی، دوباره شعله ور می شود. این گزارش همچنین تأیید کرد که همه آن لکه‌های خورشیدی فعالی که بادهای خورشیدی سطح پایین را رها کرده‌اند، اکنون دارای میدان‌های مغناطیسی پایدار هستند و تهدید فوری کمی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا