موبایل

یک مقام وزارتخانه می گوید که دولت به دنبال پذیرش یک شارژر مشترک برای دستگاه ها است که در 17 اوت برگزار می شود

یک مقام ارشد وزارت مصرف کننده روز سه شنبه گفت که دولت در حال بررسی پذیرش یک شارژر مشترک برای دستگاه های مختلف از جمله گوشی های هوشمند و تبلت ها است و در 17 آگوست جلسه ای را برای بررسی این موضوع با صنعت تشکیل داده است.

به گفته این مقام مسئول، نشست با تولیدکنندگان دستگاه های تلفن همراه و سازمان های بخش برای ارزیابی امکان سنجی پایان استفاده از شارژرهای متعدد در هند و کاهش بار مصرف کنندگان، علاوه بر جلوگیری از زباله های الکترونیکی، برنامه ریزی شده است.

اتحادیه اروپا اخیراً اعلام کرده است که تا سال 2024 استاندارد شارژ پورت USB Type-C مشترک برای دستگاه های الکترونیکی کوچک را تصویب کرده است. تقاضای مشابهی در ایالات متحده وجود دارد.

اگر شرکت‌ها می‌توانند در اروپا و ایالات متحده خدمت کنند، چرا نمی‌توانند این کار را در هند انجام دهند؟ این مقام به PTI گفت: دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها باید یک شارژر مشترک داشته باشند.

این مقام افزود: اگر هند بر این تغییر پافشاری نکند، ممکن است چنین محصولاتی در اینجا ریخته شوند.

در حال حاضر، به دلیل ناسازگاری پورت شارژر موجود، کاربران هر بار که دستگاه جدیدی خریداری می کنند، مجبور به خرید یک شارژر جداگانه هستند.

در ماه ژوئن، کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران اتحادیه اروپا بر سر یک درگاه واحد برای شارژ تلفن همراه، تبلت و دوربین توافق کردند. این توافق اولین بار در جهان است و پس از شکست شرکت ها در دستیابی به یک راه حل مشترک به وجود آمد. کمیسیون اروپا بیش از یک دهه پیش برای یک درگاه شارژ تلفن همراه تلاش کرد.

مطلب پیشنهادی:  داستان‌های YouTube از 26 ژوئن حذف می‌شود

کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون و اندروید مدت‌هاست که از شارژرهای مختلف برای دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند. اولین مورد از اپل توسط یک کابل لایتنینگ شارژ می شود، در حالی که دستگاه های مبتنی بر اندروید با استفاده از کانکتورهای USB Type-C تغذیه می شوند.

بر اساس مطالعه کمیسیون در سال 2019، نیمی از شارژرهای فروخته شده با تلفن همراه در سال 2018 دارای کانکتور USB micro-B بودند، در حالی که 29 درصد دارای کانکتور USB Type-C و 21 درصد دارای کانکتور لایتنینگ بودند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا