تکنولوژی

یک موشک چینی بر فراز هند و چند کشور دیگر سقوط می کند! چین می گوید خطری وجود ندارد

موشک لانگ مارس 5B چین به طور غیرقابل کنترلی به زمین سقوط می کند و هند در میدان زباله آن سقوط می کند. من بیشتر می دانم.

اخبار مربوط به سقوط غیرقابل کنترل موشک Long March 5B چین، جامعه فضایی را ناراحت کرده است و بسیاری از رویکرد چین برای مدیریت این بلایا انتقاد می کنند. یک گزارش جدید اکنون می گوید که میدان زباله برای Long March 5B بیشتر اقیانوس هند و همچنین چندین کشور را شامل مناطق پرجمعیت مانند هند، ایالات متحده، آفریقا، استرالیا، برزیل و آسیای جنوب شرقی است. این اولین بار نیست که یک موشک چینی بر فراز هند منفجر می شود، اما سقوط این موشک ها تهدیدی برای سکونت انسان در این مناطق است.

مقامات چینی اصرار دارند که احتمال آسیب ناشی از سقوط موشک بسیار کم است و حتی ادعا می‌کنند که این موضوع به عمد توسط رسانه‌های آمریکایی و غربی برای اغراق در کنترل چین بر اوضاع منفجر شده است. بیل نلسون، مدیر ناسا در گزارشی توسط NDTV گفت: واضح است که چین استانداردهای مسئول در مورد زباله های فضایی خود را رعایت نمی کند. وی افزود: بسیار مهم است که چین و همه کشورهای فضایی و نهادهای تجاری مسئولانه و شفاف در فضا عمل کنند تا ایمنی، ثبات، امنیت و پایداری بلندمدت فعالیت‌های فضایی را تضمین کنند.

یک موشک چینی بر فراز هند سقوط خواهد کرد

Long March 5B یک موشک 23 تنی 50 متری است که در 24 ژوئیه پرتاب شد و به زودی برای ورود مجدد کنترل نشده به زمین پیدا شد. بر اساس داده‌ها و برآوردهای کنونی، انتظار می‌رود این موشک بین 31 جولای تا 1 آگوست ورود مجدد کنترل نشده خود را آغاز کند. در حال حاضر از نظر علمی نمی توان محل دقیق ریزش آوارها را تعیین کرد.

مطلب پیشنهادی:  اولین هدف سیارکی فضاپیمای لوسی ناسا نام شگفت انگیزی پیدا کرد

جاناتان مک داول، ستاره شناس به سی ان ان قدیمی گفت: “بدون هیچ سیستم کنترل فعال و بدون موتور راه اندازی مجدد که آن را به زمین بازگرداند، فقط به مدار می چرخد ​​و در نهایت به دلیل اصطکاک با جو می سوزد.”

با این حال، این اولین بار نیست که یک موشک چینی به مناطق پرجمعیت سقوط می کند. سال گذشته یک موشک چینی به اقیانوس هند سقوط کرد و اوایل امسال در ماه آوریل، حلقه‌ای به قطر 2 تا 3 متر در روستایی در ماهاراشترا پیدا شد که گمان می‌رود آن‌ها نیز از یک موشک چینی باشد. در سال 2019، یک موشک Long March 3B به حیاط خلوت چین برخورد کرد و یک خانه را ویران کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا