گجت

یک پتنت نشان می دهد که یک ساعت اپل با حسگر اثر انگشت می تواند کار کند

اپل واچ با حسگر اثرانگشت می‌تواند در کار باشد، زیرا شرکت کوپرتینویی حق اختراعی را دریافت کرده است که حاکی از توسعه دستگاهی شبیه به ساعت هوشمند با حسگر بیومتریک است. پس از اینکه اپل واچ اصلی در سال 2015 راه اندازی شد، اپل لیستی از ویژگی های ردیابی تناسب اندام را برای متقاعد کردن کاربران آیفون به دریافت دستگاه رایگان ارائه کرد. با این حال، خانواده اپل واچ هنوز احراز هویت بیومتریک ندارند. با این حال، اپل گزینه ای برای تنظیم یک رمز عبور برای محافظت از اپل واچ در برابر دسترسی ناشناس ارائه کرده است.

همانطور که برای اولین بار توسط Patently Apple مشاهده شد، اپل حق اختراع را از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) که یک ساعت اپل را با حسگر اثر انگشت نشان می دهد، تضمین کرده است.

ثبت اختراع نشان می دهد که اپل واچ در آینده می تواند یک دکمه فیزیکی در زیر Digital Crown با سنسور بیومتریک برای اسکن اثر انگشت دریافت کند.

درخواست ثبت اختراع توضیح می‌دهد: «دکمه بیومتریک ممکن است شامل یک عنصر ورودی باشد که سطح بیرونی محفظه دکمه را تشکیل می‌دهد و برای دریافت ورودی‌ها، به عنوان مثال، از یک کاربر دستگاه الکترونیکی پیکربندی شده است».

ممکن است اپل از واشر استفاده کند تا از ورود آلاینده ها به محفظه و محفظه دکمه جلوگیری کند. این نشان می دهد که اپل واچ با اسکن اثر انگشت می تواند همچنان مقاومت در برابر گرد و غبار و آب داشته باشد.

ثبت اختراع همچنین شامل برخی از تصاویر برای ارجاع بیشتر به توسعه در حال انجام است.

مطلب پیشنهادی:  Honor Choice Earbuds X5 با قابلیت حذف نویز فعال، عمر باتری تا 35 ساعت در هند عرضه شد

تصاویر ثبت اختراع اثر انگشت اپل واچ در کنار اپل واچ

به نظر می رسد اپل واچ با حسگر اثر انگشت در برنامه است
عکس: USPTO

اپل این پتنت را در نوامبر 2020 در USPTO ثبت کرد، اگرچه آژانس ایالات متحده این درخواست را در 5 ژوئیه امسال اعطا کرد.

توجه به این نکته مهم است که اپل – همراه با سایر شرکت های فناوری – پتنت هایی را برای فناوری های مختلفی که در داخل آزمایش کرده اند ثبت کرده است. با این حال، درخواست های ثبت اختراع به صراحت به این معنی نیست که ما فناوری ها را به شکل تجاری خواهیم دید. گاهی اوقات تولیدکنندگان به سادگی برای نمونه های اولیه که با دستگاه های واقعی عرضه شده در بازار تفاوت دارند، پتنت ثبت می کنند. بنابراین، می توان با کمی شک و تردید به جزئیات ثبت اختراع نگاه کرد.

با این وجود، اپل واچ با احراز هویت بیومتریک ممکن است بتواند توجه افرادی را که به دنبال دستگاه های پوشیدنی با سطح بالاتری از حریم خصوصی هستند، جلب کند. این توسعه به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از Apple Watch پرداخت های احراز هویت بیومتریک انجام دهند. همچنین می‌تواند با استفاده از رمزهای عبور، محافظت از دستگاه را آسان‌تر کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا