تکنولوژی

یک پرتابگر اسپیس ایکس در آتش سوخت

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس روز سه شنبه گفت: انفجاری که پایه موشک را در گلوله ای از شعله و دود غلیظ فرو برد و به نظر می رسید دوربین فیلمبرداری را تکان می دهد، مخصوص آزمایش پرتاب موتور بود.

یک وسیله پرتابی که توسط اسپیس ایکس ایلان ماسک برای نسل بعدی فضاپیمای استارشیپ ساخته شده بود، در جریان پرتاب آزمایشی زمینی در روز دوشنبه در تگزاس آتش گرفت و به احتمال زیاد مانعی برای هدف ماسک برای پرتاب استارشیپ به مدار امسال شد.

“آره، واقعا خوب نیست. این تیم در حال ارزیابی خسارت است.

هیچ نشانه فوری از آسیب دیدگی وجود نداشت.

ماسک روز سه شنبه گفت که انفجاری که پایه موشک را در گلوله ای از شعله و دود غلیظ فرو برد و به نظر می رسید دوربین فیلمبرداری را تکان می دهد، مخصوص آزمایش پرتاب موتور بود.

او در توییتر گفت: «در آینده، ما آزمایش پرتاب چرخشی را با تمام 33 موتور به طور همزمان انجام نخواهیم داد.

تقویت کننده عمودی باقی ماند و پس از آن به درگاه آزمایشی پیچ شد.

این شکست در بحبوحه یک کمپین آتش ثابت چند روزه در بوکا شیکا، تگزاس، روی تقویت کننده رخ داد که مجهز به مجموعه ای از 33 موتور رپتور برای استفاده در یک پرواز آزمایشی مداری بدون سرنشین آتی است که اسپیس ایکس امیدوار است اواخر امسال به فضا پرتاب شود.

استارشیپ کامل اسپیس‌ایکس که در کنار تقویت‌کننده فوق‌سنگین مرحله اول خود، 394 فوت (120 متر) ارتفاع خواهد داشت، نسل بعدی پرتاب‌کننده این شرکت است که در مرکز جاه‌طلبی‌های ماسک برای در دسترس و معمول کردن سفرهای فضایی انسان قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  مایکروسافت از موتور جستجوی Bing با استفاده از فناوری ChatGPT مانند OpenAI رونمایی کرد

اسپیس ایکس بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره انفجار روز دوشنبه پاسخ نداد.

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) نیز بلافاصله به این سوال که آیا این انفجار را بررسی خواهد کرد یا خیر، پاسخ نداد.

در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021، اسپیس ایکس چهار نمونه اولیه از خود استارشیپ را در یک سری پرتاب آزمایشی در ارتفاع بالا از دست داد که تلاش‌های فرود مجدد با انفجار به پایان رسید. نمونه اولیه استارشیپ سرانجام در می 2021 فرود امنی داشت.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا