تکنولوژی

یک پرونده قضایی می گوید که فیس بوک ممکن است به میزان قابل توجهی در توافقنامه حفظ حریم خصوصی داده ها بیش از حد پرداخت کرده باشد

فیس بوک ممکن است 4.9 میلیارد دلار بیشتر از حداکثر جریمه ای که طبق توافق نامه با آن مواجه شده بود، پرداخت کرده باشد.

بر اساس حکم دادگاه در روز چهارشنبه، فیس بوک ممکن است 4.9 میلیارد دلار بیشتر از حداکثر جریمه ای که در توافقنامه تسویه حساب با تنظیم کننده ها در رابطه با اتهامات نقض حریم خصوصی کاربران با آن مواجه شده بود، پرداخت کرده باشد.

این اطلاعات توسط یک قاضی Delaware منتشر شد که آن را از یک “کاغذ سفید” تهیه شده توسط یک شرکت حقوقی تهیه شده برای مشاوره هیئت مدیره فیس بوک در حالی که آنها در مورد توافق پیشنهادی 5 میلیارد دلاری با کمیسیون تجارت فدرال بحث می کردند، منتشر شد. این توافق همچنین از مدیرعامل مارک زاکربرگ محافظت کرد.

معاون صدراعظم جوزف اسلایتز از دادگاه عالی به گزارش وکلای گیبسون دان در حکم خود اشاره کرد که به فیس بوک دستور می دهد اسناد را به سهامدارانی که تلاش می کنند تعیین کنند آیا فیس بوک برای محافظت از زاکربرگ بیش از حد پرداخت کرده است، تحویل دهد.

اسلایتز در این تصمیم گفت: اسنادی که قبلا ارائه شده اند هیچ نشانه ای در مورد اینکه چرا فیس بوک برای تسویه یک ادعای (ظاهراً) بیش از حد مجاز پرداخت می کند، ارائه نمی دهد. او گفت که سهامداران “در مورد این که آیا ارتباطات داخلی بین متولیان فیس بوک می تواند افکار هیئت مدیره در این زمینه را روشن کند، حق داشتند.”

فیس بوک فورا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

قرارداد ژوئیه 2019 اتهامات مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیس بوک را برطرف کرد. این شرکت به اشتباه خود اعتراف نکرده است.

مطلب پیشنهادی:  Reliance Jio در حال آماده سازی برای راه اندازی پیشرفته ترین شبکه 5G جهان در سراسر هند است

طبق گزارش گیبسون دان، اسلایتز گفت فیس بوک با حداکثر جریمه حدود 104 میلیون دلاری مواجه است.

FTC بلافاصله به درخواست ایمیلی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

جوئل فلمینگ، وکیل سهامداران فیس بوک، سال گذشته در جلسه دادرسی به اسلایتز گفت که قبل از طرح دعوی در مورد توافقنامه FTC، آنها می خواستند بدانند: “آیا کسی گفته است، برو از FTC بپرس، اگر می توانی مقداری پول بیشتری بگیری اگر آقای زاکربرگ شخصاً مسئول است”؟

اسلایتز از دستور دادن به شرکت برای تحویل اسنادی که فیس بوک گفته است با امتیاز وکیل-مشتری محافظت می شود، امتناع کرد، تا حدی به این دلیل که قاضی گفت سهامداران می توانند اطلاعاتی را از ارتباطات الکترونیکی غیرمجاز به دست آورند که او دستور افشای آنها را صادر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا