تکنولوژی

یک چیز دیگر… اپل از هدفون Vision Pro در WWDC23 رونمایی کرد

اپل روز دوشنبه پرده هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار خود را در یک ارائه ویدیویی در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در پردیس اپل در کوپرتینو، کالیفرنیا برداشت.

هدست اپل ویژن پرو با قیمت 3499 دلار تا سال آینده در دسترس نخواهد بود، اما نوید آغاز عصر جدیدی از «محاسبات فضایی» را می دهد.

تیم باجارین، رئیس Creative Strategies، یک شرکت مشاوره فناوری در سن خوزه، کالیفرنیا، گفت: “این یک محصول بسیار مهم در تاریخ محاسبات است.”

او به دیجیتال تو گفت: «اپل مک با یک رابط گرافیکی به ما داد. سپس به ما آیفون هایی با کامپیوترهای جیبی داد. او به ما یک آی‌پد با تبلت داد.»

او ادامه داد: «هر کدام در حال گشودن مسیر جدیدی هستند. اکنون یک رابط کاملاً جدید با حرکات، ردیابی چشم و تشخیص گفتار به دنیا می‌دهد.»

او افزود: «تکنولوژی بسیار فراتر از هر چیزی است که ما دیده ایم. هیچ هدستی در دنیای واقعیت مجازی وجود ندارد که به این نزدیک باشد. این یک کامپیوتر کامل در یک هدست است.

بهترین سخت افزار در کلاس

ویژن پرو، که شبیه یک عینک اسکی به نظر می رسد، مجهز به فناوری است، از جمله حسگرهایی که به کاربر اجازه می دهد نمایشگرهای مجازی را با چشم، دست و صدای خود کنترل کند و همچنین یک دوربین سه بعدی.

هدفون اپل ویژن پرو با باتری

Apple Vision Pro برای کارهایی با عملکرد بالا طراحی شده است و با یک بار شارژ می تواند دو ساعت کار کند. (اعتبار تصویر: اپل)


Eric Abbruzzese، مدیر تحقیقات ABI Research، یک شرکت مشاوره فناوری مستقر در Oyster Bay، نیویورک، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که به راحتی خود را به عنوان بهترین سخت افزار در کلاس خود معرفی خواهد کرد، البته با قیمت مناسب.

او به دیجیتال تو گفت: «ردیابی چشم، سیلیکون ویژه، صفحه نمایش با تراکم پیکسلی بالا و مجموعه قابل توجهی از حسگرها، ارزش‌های بسیار خوبی برای یک هدست واقعیت مجازی هستند. فکر نمی‌کنم هدستی با ویژگی‌های ویژن پرو وجود داشته باشد، اما قیمت دلیل آن را مشخص می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  اپلیکیشن Too Good To Go: برای کاهش ضایعات مواد غذایی، سوپرمارکت ها برای فروش کالاهای تقریبا تاریخ مصرف گذشته به هوش مصنوعی روی می آورند.

همچنین جالب است که دستگاه دارای نام Pro به عنوان یک محصول نسل اول است – معمولاً حداقل یک بار تکرار از یک دستگاه “عادی” قبل از ظاهر شدن نام تجاری Pro وجود دارد، اما به نظر می رسد این عمدی برای اجازه دادن به این محصول “عادی” باشد. هم از نظر قیمت و هم عملکرد پایین تر از حرفه ای است.»

Mark N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، خاطرنشان کرد که محصول مورد انتظار انتظارات را برآورده کرد.

او به دیجیتال تو گفت: «این یک رایانه فضایی است که روی سر خود می‌پوشید.

وینا اضافه کرد که اپل چندین مورد استفاده قانع‌کننده را برای دستگاه به نمایش گذاشته است، از تماشای سرگرمی و ورزش گرفته تا افزایش بهره‌وری و گسترش دسکتاپ از طریق نمایشگرهای مجازی.

Apple visionOS for Vision Pro

سیستم عامل فضایی visionOS به کاربران Vision Pro اجازه می دهد تا محتوای دیجیتالی را تجربه کنند که با دنیای فیزیکی کاربر ترکیب می شود. (اعتبار تصویر: اپل)


شور و شوق دیزنی

رابرت ایگر، مدیر عامل دیزنی، که در ارائه اپل حضور داشت، مشتاق ویژن پرو بود.

او گفت: «ما دائماً به دنبال راه‌های جدیدی برای سرگرم کردن، اطلاع‌رسانی و الهام بخشیدن به طرفداران خود هستیم و خلاقیت فوق‌العاده را با فناوری نوآورانه ترکیب می‌کنیم تا تجربیات واقعاً قابل توجهی ایجاد کنیم. و ما معتقدیم که Apple Vision Pro یک پلت فرم انقلابی است که می تواند چشم انداز ما را به واقعیت تبدیل کند.

او ادامه داد: “اولین باری که اپل ویژن پرو را امتحان کردم، چیزی که بیش از همه مرا تحت تأثیر قرار داد این بود که چگونه به ما اجازه می دهد تا تجربیات عمیق شخصی ایجاد کنیم تا طرفداران خود را به شخصیت هایی که دوستشان دارند نزدیک تر کنیم و عمیق تر در داستان های ما غرق شوند.” این پلتفرم به ما این امکان را می‌دهد که دیزنی را به روش‌هایی که قبلاً امکان‌پذیر نبوده، به طرفداران خود بیاوریم.»

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: پروژه هوش مصنوعی حیات وحش تقویت می شود، Sora از OpenAI غول فیلم را شوکه می کند، و بیشتر


این دستگاه همچنین دید فناوری واقعیت افزوده را افزایش می دهد.

کریستن هانیچ، تحلیلگر در شرکت تحقیقات بازار و مشاوره بازار در دالاس، کریستن هانیچ، در خبرنامه Connected Consumer نوشت: در فضای مصرف کننده، آگاهی کمی از اصطلاح واقعیت افزوده وجود دارد.

او ادامه داد: «با این حال، اکثر کاربران از برنامه‌های محبوبی مانند پوکمون گو، اسنپ چت و اینستاگرام استفاده می‌کنند – برنامه‌های گوشی‌های هوشمند که نه به این دلیل که واقعیت افزوده هستند، بلکه به این دلیل که تجربیات اصلی با کاربران طنین‌انداز می‌شوند.»

او خاطرنشان کرد: «اعلام پیش‌بینی‌شده اپل امروز در این بخش به افزایش آگاهی و پذیرش با توجه به قدرت برند، اکوسیستم محتوا، روابط توسعه‌دهندگان و تمرکز اپل بر تجربه‌های برتر کمک می‌کند.»

دنیاهای جدا

Thuong Nguyen، تحلیلگر گارتنر، اضافه کرد که واقعیت مجازی رسانه های زیادی را دریافت می کند زیرا نوید می دهد که شما را به زمانی دیگر، مکانی دیگر ببرد.

او به دیجیتال تو گفت: «با Vision Pro، به دلیل اینکه تغییر می‌کند – کاری که برخی دستگاه‌های دیگر انجام می‌دهند – شما را در دنیای فیزیکی ریشه نگه می‌دارد و در عین حال عناصر دیجیتالی را به آن اضافه می‌کند.

بن آرنولد، تحلیلگر در Circana (NPD سابق)، یک شرکت تحقیقاتی بازار جهانی، توضیح داد: “شما می توانید از هدست استفاده کنید و همچنان در لحظه باشید.”


او به دیجیتال تو گفت: “از نظر من، این با آنچه اکنون در بازار می بینیم متفاوت است.”

راس روبین، تحلیلگر اصلی در Reticle Research، یک شرکت مشاوره فناوری مصرف کننده در نیویورک، خاطرنشان کرد: اعلام اپل نشان می دهد که امروز واقعیت مختلط کجاست.

او به دیجیتال تو گفت: «شباهتی که در بین سازندگان واقعیت ترکیبی مشاهده می‌کنیم، استفاده زیاد از محتوا و برنامه‌های امروزی است، زیرا محتوای واقعیت ترکیبی و واقعیت افزوده زیادی وجود ندارد.

او ادامه داد: «بنابراین، اگر شما اپل هستید و این کتابخانه شگفت‌انگیز از برنامه‌ها را دارید، بسیار منطقی است که آن را روی دستگاه قرار دهید و مقداری ارزش افزوده در اطراف آن ایجاد کنید، چه غوطه‌وری یا اجرای چندگانه. برنامه ها روی کاشی ها در مقابل شما هستند.”

مطلب پیشنهادی:  پاسخ‌های Quordle 196 برای 8 آگوست 2022: نکات و نکات Quordle را در اینجا بررسی کنید تا به راحتی برنده شوید

ایر 15 اینچی نو

اپل علاوه بر معرفی ویژوال پرو، چندین اعلان سخت افزاری و نرم افزاری دیگر نیز ارائه کرد.

مک ایر 15 اینچی پیش بینی شده مبتنی بر سیلیکون M2، هفته آینده با قیمت 1299 دلار در دسترس خواهد بود. M2 Air 13 اینچی با قیمت 1099 دلار برای پیکربندی پایه خود به فروش می رسد و M1 Air 13 اینچی همچنان با قیمت 999 دلار بخشی از خط تولید است.

مک بوک ایر 15 اینچی جلو و کنار

مک بوک ایر 15 اینچی با شارژر MagSafe و دو درگاه لوازم جانبی Thunderbolt که رنگ‌های روشن ستاره‌ای، خاکستری فضایی، نقره‌ای و نیمه‌شب خود را به نمایش می‌گذارد، دارای جک 3.5 میلی‌متری هدفون است. (اعتبار تصویر: اپل)


حرکت نقطه عطف به تمام سیلیکون اپل

اپل همچنین اعلام کرد که کامپیوتر مک استودیو خود را با سیلیکون M2 Ultra و M2 Max خود خواهد ساخت. این مدل ها با قیمت پایه 1999 دلاری نیز از هفته آینده در دسترس خواهند بود.

مک پرو همچنین به سیلیکون M2 Ultra ارتقا یافته است. این گوشی با قیمت 6999 دلار به فروش می رسد و هفته آینده در دسترس خواهد بود.

اپل همچنین خطوط نرم افزاری خود را برای iOS، iPadOS و watchOS به روز کرد.

Abbruzzese خاطرنشان کرد: “بیشتر اعلامیه های دیگر بیشتر شبیه محصولاتی زیبا به نظر می رسیدند تا محصولات معنی دار”.

او گفت: «این واقعیت که همه محصولات اپل در حال حاضر روی سیلیکون اپل هستند، نقطه عطفی است که همه می‌دانستند که در راه است، اما زمان مناسبی را صرف کرد.

وی ادامه داد: «ویژوال پرو که بر روی M2 و همچنین چیپست اختصاصی XR اجرا می شود، تعجب آور نیستند، اما با این وجود جالب هستند. کوالکام بر بازار چیپست های XR تسلط دارد و اکنون رقیب قدرتمندی برای سال 2024 و پس از آن دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا