تکنولوژی

یک چین تهاجمی در حال برنامه ریزی یک ماموریت سیارکی برای رقابت با ماموریت DART ناسا است. آیا جنگ فضایی در راه است؟

چین به شدت در حال ایجاد نقشه راه برای سیستم نظارت و دفاع سیارک های خود برای ردیابی و حمله به سیارک های محدود به زمین و منحرف کردن آنها است. ناسا نیز با مأموریت DART خود روی سیستم مشابهی کار می کند.

جنگ فضایی شدیدتر می شود و همه در تلاشند تا سیستمی برای نابودی سیارک های خطرناک بسازند. این ماموریت‌های ضد سیارک می‌توانند هرگونه سنگ فضایی را که زمین را تهدید می‌کند از بین ببرند. در نوامبر 2021، ناسا سرانجام آزمایش تغییر مسیر دوگانه سیارک (DART) خود را که مکانیسم دفاعی سیاره‌ای را در برابر همه اجرام نزدیک به زمین (NEO) آزمایش می‌کند، راه‌اندازی کرد. اما معلوم شد که ناسا تنها کسی نیست که سعی در ساختن چنین سیستمی دارد. چین برای افزایش توانایی های خود در فضا عجله دارد. او اخیراً سیستم تسلیحاتی جدیدی را آزمایش کرده است که با استفاده از آن می تواند همزمان ماهواره دیگری را گرفته و منهدم کند. و اکنون همچنین می‌خواهد یک سیستم ضد سیارکی را آزمایش کند که بر اساس همان اصول مأموریت DART ناسا کار می‌کند. اما همانطور که مسابقه بین این دو شکل می گیرد، چه کسی می تواند در صدر باشد؟

چین در حال ورود به مسابقه فضایی برای ایجاد سیستم ضد سیارکی خود است

وو یانهوا، معاون اداره ملی فضایی چین (CNSA) در ماه آوریل اعلام کرد که چین همچنین بر ساختن سیستمی تمرکز خواهد کرد که هم بتواند NEO ها را ردیابی کند و هم به آنها حمله کند تا مسیر آنها را کمی منحرف کند و از هرگونه برخورد سیارکی در آینده جلوگیری کند. با توجه به الف یک توییت از اندرو جونز، روزنامه‌نگار اسپیس‌نیوز که صنعت فضایی چین را پوشش می‌دهد، ما اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌های چین داریم.

مطلب پیشنهادی:  SpaceX ممکن است تلاش کند Starship را در ماه مارس پرتاب کند: Elon Musk

در 12 ژوئیه، جونز تصویری را در توییتر منتشر کرد. این تصویر سخنرانی لانگ لهائو، طراح ارشد موشک های سری لانگ مارس چین را نشان می دهد. در پشت Lehao ​​می توان اسلاید ارائه ای را دید که نقشه راه چین را بیشتر روشن می کند.

جونز در توضیح تصویر نوشت: «جزئیات جدید در مورد مأموریت انحراف سیارک چین: پرتاب موشک Long March 3B در سال 2026 با هدف عبور از زمین، سیارک نزدیک زمین 2020 PN1 (قطر ~ 40 متر). بر اساس اسلایدی از سخنرانی لانگ لهائو، طراح لانگ مارچ، مدارگرد و ضربه‌گیر را ترکیب می‌کند.

از سوی دیگر، ماموریت DART ناسا به سمت سیارک دوتایی Didymos در سیاره کوچک دیمورفوس حرکت می کند و بین 26 سپتامبر و 2 اکتبر 2022 با آن برخورد خواهد کرد. بنابراین در حال حاضر، به نظر می رسد ناسا پیشروی واضحی در این مسابقه خواهد داشت. برای دفاع از منظومه سیارکی اما باید به خاطر داشت که این تنها گام اول برای ساختن یک سیستم کاربردی، اقتصادی، دقیق و قابل اعتماد است.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا