موبایل

4 عنصر ساده تکنیک که به من کمک کرد اولین ماراتن را اجرا کنم

دنیای تناسب اندام پر از فرصت ها برای خرید فناوری با هدف بهبود عملکرد بدنی شما است. مهم نیست ورزش انتخابی یا اهداف شخصی شما، وجود دارد عمیق یک سوراخ خرگوش که می توانید پایین بروید. هزینه زیادی در بر خواهد داشت، اما سود می تواند اندک باشد – و صادقانه بگویم که می تواند شما را از آنچه باید منحرف کند در حقیقت متمرکز شود. دویدن مطمئناً مستعد این است.

چند ماه پیش اولین ماراتنم را دویدم. این یک شاهکار شگفت‌انگیز بود که نمی‌دانستم هرگز بتوانم به آن دست یابم، و اکنون اولین مورد از آن خواهد بود. زیاد من تمام عمرم را می دویدم. و علیرغم تاریخچه ریشه‌دار من با فناوری و امکانات بی‌پایان وسوسه شدن برای تجهیز آخرین محصول برای کمک به من در ماراتن، یک رویکرد بسیار ساده را انتخاب کردم.

وقتی کار به پایان رسید، واقعاً فقط چهار تکنیک کلیدی وجود داشت که برای رسیدن به خط پایان 26.2 مایلی نیاز داشتم.

ساعت دویدن عالی

ساعت خورشیدی Garmin Forerunner 955 که مناطق ضربان قلب را نشان می دهد.
اندرو مارتونیک / روندهای دیجیتال

وقتی به آن می رسد، تنها چیزی که در واقع سوالات این لیست ساعت هوشمند من است. من بدون آن گم شده ام ساعت مورد بحث Garmin Forerunner 955 Solar است، جانوری که من با آن کاملا جدانشدنی هستم.

قبل از اینکه جدی بدوید، به این فکر خواهید کرد که 500 دلار برای یک ساعت خرج کنید. مخصوصا برای دویدن هنگامی که شروع به کسب مایل کنید، دیگر به آن فکر نخواهید کرد. شما به سرعت به اهمیت داشتن ردیابی دقیق GPS، اطلاعات سرعت، تمرینات قابل برنامه ریزی، ناوبری مسیر و موارد دیگر درست روی مچ دست خود پی می برید.

در طول صدها مایل تمرین من برای ماراتن شیکاگو، Forerunner 955 یک همراه همیشگی بود. این صفحه نمایش بزرگی دارد که خواندن آن در حین حرکت آسان است و می توانید نمایشگر خود را برای ارائه ترکیب مناسبی از داده ها چه در حال تمرین و چه در حال مسابقه، سفارشی کنید. عمر باتری است حیرت آورکه تقریباً دو هفته طول می کشد، حتی با انباشت ساعت های زیاد دویدن و تمرین.

مطلب پیشنهادی:  بهترین معاملات خرید: در لپ تاپ، تلویزیون، لوازم خانگی و موارد دیگر صرفه جویی کنید

گارمین رابط بسیار ظریفی ارائه نمی دهد، و کمی منحنی یادگیری برای راحت شدن با ویژگی های آن وجود دارد، اما همه اینها ارزشش را دارد. ساعت‌های گارمین به سادگی ردیابی GPS بسیار دقیق و ثبت داده‌های ثابتی را ارائه می‌دهند که می‌توانید برای گرفتن تمام تصمیمات تمرینی و تناسب اندام خود در حین رسیدن به یک ماراتن به آن اعتماد کنید.

دو برنامه

برنامه Strava در آیفون.
اندرو مارتونیک / روندهای دیجیتال

گارمین تمام اطلاعات شما را در برنامه Connect خود تمیز و مرتب نگه می‌دارد و اگر فقط روی سواری خود تمرکز کنید، تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما متوجه شدم که زمان زیادی را صرف Strava می‌کنم، که تمام اجراهای من (و هر فعالیت دیگری) را از Garmin وارد می‌کند و آنچه را که به نظرم رابط کاربری ساده‌تر و مفیدتری است – با لایه‌ای عالی از تعامل اجتماعی نیز ارائه می‌کند.

Strava در هسته خود گزارشی از تناسب اندام شماست – چه دویدن، دوچرخه سواری، پیاده روی، اسنوبورد یا شرکت در بسیاری از ورزش های دیگر، فعالیت های شما فهرست شده و برای تجزیه و تحلیل و مرجع شما نمایش داده می شود. اگر ترجیح می‌دهید از دیگران الهام بگیرید و تشویق کنید، می‌توانید شخصاً از آن استفاده کنید یا آن را برای دوستان و دنبال‌کنندگان باز کنید.

مانند خرید یک Garmin گران قیمت برای ردیابی اجراهای خود، به سرعت با پرداخت 80 دلار در سال برای اشتراک ممتاز Strava برای باز کردن ویژگی‌های اضافی، ارزش پیدا خواهید کرد. بزرگترین مزیت برای من تعیین و ردیابی اهداف، ایجاد مسیرهای سفارشی (یعنی بزرگ معامله!) و به دست آوردن بینش های مختلف در مورد بهبود عملکرد من در طول زمان. Strava تعادل عالی در ارائه یک تجربه اصلی خوب به صورت رایگان ایجاد می کند و در عین حال ارزش بالایی را در سطح پولی خود ارائه می دهد.

فقط 80 دلار برای Strava بپردازید، کاملاً ارزشش را دارد.

برنامه دیگر در سفر ماراتن من، Nike Run Club بود. انتخاب و استفاده از NRC فوق‌العاده آسان است، هر سطح مهارتی که دارید، و برنامه‌های آموزشی و راهنمایی‌هایی را ارائه می‌کند تا شما را در هر بخش از توسعه‌تان به یک مسابقه با هر طولی راهنمایی کند. نایک برای ارائه بینش و کمک به نیمکت عمیقی از مربیان دونده و ورزشکاران متکی است. Nike Run Club می تواند ابزار بسیار مهمی باشد، به خصوص اگر به تنهایی می دوید و تمرین می کنید.

مطلب پیشنهادی:  فروش سایبر دوشنبه آمازون این iPad را به 270 دلار کاهش می دهد

NRC می تواند یک برنامه در حال اجرا یک مرحله ای شما باشد، اما من ترجیح می دادم زمانی که می خواستم کاری جدید انجام دهم یا انگیزه لازم برای دویدن را داشته باشم، آن را از اینجا و آنجا انتخاب کنم که در غیر این صورت هیجان خاصی در مورد آن نداشتم. من بیشتر از طرفداران مسیر خود هدایت با Strava هستم، اما برنامه ها کاملاً می توانند مکمل یکدیگر باشند.

هدفون بی سیم

هدفون Jabra Elite 7 Active.
جبرا

من سال گذشته بیش از 175 ساعت دویدم. با این همه زمان در حال حرکت، بدون یک جفت هدفون محکم در گوشم، ذهنم را از دست می دهم. پس از پرتاب کردن و چرخاندن بین بسیاری از هدفون‌های «معمولی»، به جفتی که بر تناسب اندام تمرکز دارد، اکتفا کردم: Jabra Elite 7 Actives.

آیا Elite 7 Active (یا هر جفت دیگری) برای آن کار خواهد کرد؟ مال شما گوش یک موضوع شخصی است اما جبرا به خوبی روی گوش های من قرار می گیرد و ویژگی های اولیه مورد نیاز من را دارد. چیزی که من در هدفون های در حال اجرا به دنبال آن هستم این است از نظر فیزیکی دکمه هایی برای کنترل صدا و پخش، و Elite 7 Active آنها را دارد. هنگامی که عرق می‌کنید و سعی می‌کنید در حین حرکت روی کنترل‌های خازنی ضربه بزنید و بکشید، کنترل‌های لمسی به خوبی کار نمی‌کنند. به من اعتماد کن.

کفش مناسب

مربیان نایک آلفافلای.
اندرو مارتونیک / روندهای دیجیتال

من می دانم که این نیست فنی به معنای سنتی، اما شما فقط تا زمانی که چند مایل را با کفش های مسابقه ای درجه یک بدوید، فکر می کنید “کفش ها کفش هستند”. در طراحی جدیدترین و بهترین کفش‌های دویدن، فناوری‌های جهنمی زیادی وجود دارد، و زمانی که می‌بینید فقط با پیدا کردن جفت مناسب می‌توانید در چند ثانیه و چند دقیقه صرفه‌جویی کنید، فوراً آشکار می‌شود. با استفاده از این مواد پیشرفته و تکنیک‌های ساخت، کفش‌های مسابقه سبک‌تر از همیشه هستند، در حالی که سرعت قابل اندازه‌گیری به دویدن شما ارائه می‌کنند. نایک از نظر رتبه بندی پیشتاز است سریع کفش‌ها، اما دیدن نوآوری‌های فناوری در هر برند اصلی کفش دویدن سخت نیست.

مطلب پیشنهادی:  اپل هزینه‌های تعویض باتری آیفون 13 و مدل‌های قدیمی‌تر را افزایش می‌دهد: همه جزئیات

و این فقط در مورد سرعت نیست. در ماه‌های دوره‌های آموزشی منتهی به مسابقه بزرگ، من آن نایک‌های فانتزی را نمی‌پوشم – نایک‌های حمایت‌کننده‌تر و بخشنده‌تر را می‌پوشم که همان مقدار مهندسی را پشت سر خود دارند، فقط با تمرکز بر راحتی و کاهش. استرس روی مفاصل شما این کفش‌های عصر جدید نه تنها ما را به دوندگان سریع‌تر و ثابت‌تر تبدیل می‌کنند، بلکه به جلوگیری از آسیب‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت نیز کمک می‌کنند. این شاید برای ما دوندگان عادی روزمره مهمتر از کفشهای سریع باشد. از جراحی زانو خودداری کنیم

امیدوارم در این مرحله واضح باشد که شما نیازی به این کار ندارید هر کس تکه ای از فناوری دویدن در دسترس برای بیرون آمدن و دویدن – حتی در مسافت های طولانی. چند قطعه ضروری را انتخاب کنید، عاقلانه روی آنها سرمایه گذاری کنید، و شما آماده هستید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا