تکنولوژی

5 برنامه برتر برای افزایش قدرت شما در سخنرانی عمومی! دوستان، همکاران و رئیس را تحت تاثیر قرار دهید

سخنرانی عمومی می‌تواند برای بسیاری از افراد یک کار چالش برانگیز باشد، اما با استراتژی‌ها و آماده‌سازی صحیح، می‌توانید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و به سخنران عمومی با اعتماد به نفس و موثرتری تبدیل شوید. اگر مهارت های سخنرانی در جمع قابل توجهی دارید، شانس شما برای رسیدن به موقعیت های رهبری افزایش می یابد زیرا می توانید نه تنها رئیس خود، بلکه دوستان و همکاران را نیز تحت تأثیر قرار دهید. در اینجا چند نکته برای سخنرانی عمومی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

مخاطبان خود را بشناسید: بدانید با چه کسی صحبت خواهید کرد و سخنرانی خود را بر این اساس آماده کنید. علایق، سطح دانش، و هر عامل فرهنگی یا جمعیتی که ممکن است بر درک و تعامل آنها تأثیر بگذارد را در نظر بگیرید.

یک هدف روشن: هدف سخنرانی خود را به وضوح مشخص کنید. آیا در تلاش برای اطلاع رسانی، متقاعد کردن، سرگرمی یا الهام بخشی هستید؟ داشتن یک هدف واضح به شما کمک می کند که گفتار خود را ساختار دهید و پیام خود را متمرکز کنید.

تهیه و تمرین: آمادگی برای کاهش اضطراب و ارائه یک سخنرانی مطمئن کلیدی است. موضوع خود را به طور کامل تحقیق کنید، افکار خود را سازماندهی کنید و یک طرح یا ساختار برای سخنرانی خود ایجاد کنید. سخنرانی خود را چندین بار چه به تنهایی و چه در مقابل دیگران تمرین کنید تا با محتوا آشنا شوید و نحوه ارائه خود را بهبود ببخشید.

جلب توجه با مخاطب: سخنرانی خود را با یک گشایش قوی شروع کنید که توجه مخاطب را به خود جلب کند. این می تواند یک داستان جذاب، یک سوال قابل تامل یا یک واقعیت شگفت انگیز باشد. یک افتتاحیه قوی مخاطب را مجذوب خود می کند و آنها را بیشتر پذیرای پیام شما می کند.

مطلب پیشنهادی:  آماده‌سازی ISRO برای Gaganyaan، اولین مأموریت فضایی انسانی هند کامل شد: دولت

از وسایل کمک بصری استفاده کنید: وسایل کمک بصری مانند اسلایدها، وسایل یا ویدئوها می توانند گفتار شما را تقویت کرده و آن را جذاب تر کنند.

اشکال زدایی: این طبیعی است که قبل از صحبت در جمع احساس عصبی کنید. تمرینات تنفس عمیق را تمرین کنید، موفقیت را تجسم کنید و بر روی افکار مثبت تمرکز کنید تا اعصاب خود را مدیریت کنید. اگر در حین سخنرانی خود اشتباه کردید، آرامش خود را حفظ کنید و بدون توجه به آن اشتباه، ادامه دهید.

برنامه هایی برای بهبود صحبت کردن در جمع

همه این نکات می تواند به شما در بهبود مهارت های سخنرانی در جمع کمک کند. اما سخنرانی عمومی مدرن نیازمند راه حل های مدرن است. اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند به شما در تمرین صحبت کردن در جمع کمک کنند. در مورد این 5 برنامه سخنرانی عمومی در زیر بخوانید:

اپلیکیشن مترونوم: این برنامه تعاملی رایگان یک دستگاه درام طراحی شده توسط نوازندگان ارائه می دهد که به شما امکان می دهد سرعت خود را تمرین کنید و سرعت خود را در هنگام سخنرانی حفظ کنید. Metronome Beats در برنامه می تواند به شما کمک کند تا مهارت های مکالمه خود را با تمرین در سرعت های خاص بهبود بخشید.

السا: اگر تسلط بر زبان انگلیسی برای شما چالش برانگیز است، اپلیکیشن ELSA می تواند کمک زیادی به شما کند. این برنامه از هوش مصنوعی با ویژگی های انحصاری تشخیص صدا استفاده می کند تا به شما کمک کند تلفظ و تسلط خود را به درستی انجام دهید.

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک مدیر سابق محصولات توییتر را تحت فشار قرار می دهد تا در مبارزه تصاحب شهادت دهد

Rev صدا و ضبط صدا: این ابزار قدرتمندی است که به شما امکان می دهد صدا و گفتار خود را تجزیه و تحلیل کنید و بهبود خود را تسهیل می کند. به سادگی با ضبط صدای خود با استفاده از Rev Voice Recorder، رونوشت دقیق ضبط شده خود را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت خواهید کرد. این برنامه با ارائه اطلاعات ارزشمند و فرصت‌هایی برای بهبود سریع، راه مؤثری برای بهبود مهارت‌های سخنرانی عمومی شما ارائه می‌دهد.

اورای: این یک برنامه محبوب است که از فناوری تشخیص صدا برای ارائه درس هایی استفاده می کند که سرعت گفتار، وضوح، اعتماد به نفس، حالات چهره، مختصر بودن را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند کلمات کامل را حذف کنید. Orai یک جایگزین مقرون به صرفه برای یک مربی شخصی است.

اپلیکیشن Speeko: این یک مربی گفتار شخصی پیشرفته است که یک رابط بصری و یک ویژگی منحصر به فرد ارائه می دهد که بر فراگیر یا انحصاری بودن گفتار شما نظارت می کند. با پوشش تکنیک‌های اصلی صحبت کردن، برای بهبود مهارت‌های گفتاری عمومی و مکالمه ایده‌آل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا