تکنولوژی

5 ماموریت فضایی ISRO تا سال 2025! مهلت های راه اندازی و هزینه آنها را بدانید

پس از دو سال آرامش، سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) پنج ماموریت فضایی را تا سال 2025 اعلام کرده است. هدف، جدول زمانی پرتاب و هزینه این ماموریت ها را بررسی کنید.

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) مجبور شد ماموریت های فضایی خود را در دو سال گذشته به دلیل همه گیری همه گیر متوقف کند. اما اکنون او در حال آماده شدن برای کشف فضا و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجرام آسمانی و پدیده های کیهانی است. پس از به رسمیت شناختن جامعه نجوم جهانی با ماموریت های چاندرایان و مریخ، ISRO اکنون پنج ماموریت فضایی را تا سال 2025 راه اندازی خواهد کرد. سه سال آینده برای علاقه مندان به نجوم هندی هیجان انگیز خواهد بود زیرا ISRO نقاط عطف جدیدی در مرزهای فضایی ایجاد می کند. برای اطلاع از جزئیات این ماموریت ها، جدول زمانی راه اندازی و هزینه هایی که برای ساخت هر پروژه لازم است، ادامه دهید.

بر اساس گزارش WION، وزیر دکتر جیتندرا سینگ در مجلس سفلی پارلمان اعلام کرد که هند پنج ماموریت فضایی جداگانه را انجام خواهد داد که همه آنها تا سال 2025 پرتاب خواهند شد. لازم به ذکر است که ماموریت های ISRO به سه دسته تقسیم می شوند: هند. ماموریت‌های استراتژیک که در آن آژانس فضایی به کشور کمک می‌کند تا زیرساخت‌های ارتباطی، راداری و دفاعی بسازد، مأموریت‌های تجاری که به بازیکنان خصوصی و سایر کشورها اجازه می‌دهد از وسایل پرتاب خود برای استقرار ماهواره‌ها و مأموریت‌های تحقیقاتی استفاده کنند، جایی که ISRO قصد دارد دانش بیشتری در مورد فضا و کیهان کسب کند. اطراف ما. پنج ماموریت پیشنهادی بخشی از دسته سوم هستند.

مطلب پیشنهادی:  اگر سیارک 900 متری ریوگو به زمین برخورد کند، آیا از این فاجعه وحشتناک جان سالم به در خواهیم برد؟

ISRO پنج ماموریت فضایی را تا سال 2025 برنامه ریزی می کند

شماره سریال نام ماموریت

هزینه های تحریم شده

(روپیه به کرور)

تاریخ راه اندازی پیشنهادی
1 Aditya-L1 378.53 Q1 2023
2 چاندرایان-3 250 Q1 2023
3 XPoSAT 60 Q2 2023
4 آزمایش اتصال در فضا 124.47 سه ماهه سوم 2024
5 گاگانیان
اولین ماموریت مهم: اولین ماموریت نمایشی اختلال
9023 سه ماهه چهارم 2022

Aditya-L1 یک ماموریت ماهواره ای هندی خواهد بود که کرونا (لایه های بیرونی) خورشید و پدیده های مختلف اطراف آن را مطالعه خواهد کرد. حدود روپیه طول خواهد کشید. 378.53 کرور برای ساخت این پروژه و انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2023 به پرواز درآید. Chandrayaan-3 سومین ماموریت ISRO در ماه خواهد بود و هدف آن انجام دومین فرود بر ماه خواهد بود. پیش بینی می شود این پروژه 100 میلیون تومان هزینه داشته باشد. 250 کرور و انتظار می رود در همان سه ماهه Aditya-L1 عرضه شود.

XPoSAT قطبش پرتو ایکس در فضا و چگونگی تأثیر آن بر جو فوقانی و ماهواره ها را مطالعه خواهد کرد. این پروژه در سه ماهه دوم سال 2023 آغاز می شود و انتظار می رود هزینه ISRO روپیه باشد. 60 کرور آزمایش Space Docking یک پروژه جالب است که در آن ISRO سعی خواهد کرد دو ماهواره مختلف را به فضا پرتاب کند و سعی کند آنها را در فضا به هم متصل کند و آنها را به عنوان یک واحد عمل کند. هزینه این پروژه ISRO روپیه گزارش شده است. 124.47 کرور و در سه ماهه سوم سال 2024 راه اندازی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  این طوفان خطرناک CME امروز به زمین برخورد خواهد کرد. با طوفان خورشیدی متفاوت است

Gaganyaan بلندپروازانه ترین پروژه ISRO خواهد بود که انتظار می رود تا پایان سال 2022 پرتاب شود. هدف این ماموریت فرستادن فضانوردان هندی از یک فرودگاه فضایی هند و یک موشک هندی به فضا است. این توانایی ISRO را برای خودکفایی آزمایش خواهد کرد. به گفته ISRO، آزمایش‌های سیستم Crew Escape در سال 2022 و به دنبال آن یک ماموریت بدون سرنشین در سال 2023 انجام می‌شود. این آزمایش‌ها با دو آزمایش دیگر از سیستم فرار و یک مأموریت بدون سرنشین دیگر پیش از پرتاب نهایی ماموریت سرنشین‌دار در سال 2024 انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا