موبایل

5 چیزی که بعد از اینکه اپل واچ نپوشیدم یاد گرفتم

اپل واچ اولترا روی یک نیمکت زرد رنگ قرار دارد.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

مارس گذشته، کاری کردم که هرگز فکر نمی‌کردم انجام دهم: از پوشیدن اپل واچ خودداری کردم. پس از داشتن و پوشیدن اپل واچ از سال 2017، تصمیم گرفتم برای تغییر آماده باشم. یک ساعت هوشمند گارمین را به مچ دستم بستم، ساعت اپل را کنار گذاشتم و به انتهای دنیای غیر اپل واچ فرو رفتم.

حداقل بگویم، این یک تجربه جذاب بود. من از کاوش در یک اکوسیستم ساعت هوشمند کاملاً متفاوت لذت بردم، رویکرد گارمین به سلامت/تناسب اندام بسیار مفید بود، و من تمایل زیادی به بازگشت نداشتم.

اما این در حال تغییر است، حداقل کمی. در حالی که ساعت گارمین پوشیدنی اصلی من است، من گاهی اوقات شروع به پوشیدن Apple Watch Ultra روی مچ دوم خود کرده‌ام تا با این پلتفرم آشنا شوم، به‌ویژه با watchOS 10 در افق. و با انجام این کار، به یاد چند ویژگی اپل واچ افتادم که واقعاً دلم برایشان تنگ شده است.

اعلان های خوب بسیار مهم هستند

نوتیفیکیشن های اپل واچ SE 2.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

اعلان ها یکی از حیاتی ترین جنبه های هر ساعت هوشمند هستند. دریافت هشدار زمانی که یک متن جدید، ایمیل یا هر چیز دیگری دارید باید به موقع، قابل اعتماد و آسان باشد.

ساعت هوشمند گارمین من اعلان ها را خیلی سریع ارائه می دهد. کمتر از یک ثانیه پس از اینکه یک اعلان در آیفون من ظاهر شد، Garmin من آن را فوراً تحویل می دهد. با این حال، مشکل این است که من واقعاً می توانم خیلی کم انجام دهم انجام دادن با این اطلاعیه ها من به راحتی می توانم یک ایمیل جدید یا پیام تیم های مایکروسافت را ببینم، اما جدای از رد کردن این اعلان ها، کنترلی روی آنها ندارم.

این چیزی است که اپل واچ کاملا آن را درک می کند.

به عنوان مثال، وقتی پیام متنی دریافت می‌کنم، می‌توانم از Apple Watch خود برای تایپ پاسخ، ارسال یک GIF خنده‌دار یا استفاده از صدای خود برای دیکته کردن پاسخ استفاده کنم. اگر ایمیل جدیدی دریافت کنم، می توانم به راحتی آن را از مچ دستم پاسخ دهم یا حذف کنم. من برای همه این موارد در ساعت گارمین خود هشدار دریافت می‌کنم، اما اگر بخواهم به روشی معنادار روی آنها عمل کنم، باید آیفون خود را بردارم.

آیا من تمام صندوق ورودی خود را دریافت می کنم یا به ایمیل های طولانی اپل واچ پاسخ می دهم؟ البته که نه! اما برای پاسخ‌های ساده یا حذف سریع پیام‌های هرزنامه، اپل واچ این تعاملات سریع را به زیبایی انجام می‌دهد – همه اینها بدون اینکه هرگز از من بخواهد تلفنم را بردارم.

مطلب پیشنهادی:  انتظار می‌رود آیفون 15 پرو باریک‌ترین قاب گوشی‌های هوشمند را داشته باشد. تصاویر محافظ صفحه لو رفته: گزارش

من بیشتر از آنچه فکر می کردم از دستورات صوتی استفاده می کنم

فرمان صوتی سیری در اپل واچ.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

من هرگز متوجه نشدم که چقدر به دستورات صوتی اپل واچ خود متکی هستم. این تا زمانی است که من پوشیدن هر روز را متوقف کردم.

از زمان تغییر به ساعت هوشمندی که فرمان صوتی ندارد، به سرعت متوجه شدم که زندگی بدون آنها چقدر می تواند دشوار باشد. سیری در اپل واچ از بررسی پیش بینی آب و هوا در روز، ارسال پیامک به همسرم، کنترل چراغ های هوشمند، باز کردن یک برنامه و غیره بسیار مفید است. من می‌توانم کارهای روزمره و سریع را با نگه‌داشتن اپل واچ به دهانم، صدور فرمان صوتی و سپس انجام کارهای روزانه‌ام انجام دهم. این یک ابزار سریع، ساده و ارزشمند است.

سیری در اپل واچ هنوز با دستورات پیچیده تر محدود است، اما در موارد ساده برتر است. “یک پیامک برای زک بفرست و بگو تا چند لحظه دیگر تو را می بینم.” “فردا هوا چطور است؟” “چراغ های اتاق نشیمن را روشن کن.” همین چیزها . اما چه در حال رانندگی باشم، چه دستانم در حال پختن کامل باشند، یا چیز دیگری، سادگی فوق العاده ای برای صدور این دستورات از مچ دستم وجود دارد – و من از زمانی که اپل واچ خود را رها کردم به طرز وحشتناکی آن را از دست داده ام.

فیس های ساعت اپل بی همتا هستند

Apple Watch Ultra با بند Solo Loop متصل شده است.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

اپل واچ از زمان عرضه خود به دلیل ارائه نکردن واچ فیس های شخص ثالث انتقادهای زیادی را دریافت کرده است. شما فقط می‌توانید از واچ‌فیس‌های رسمی که اپل در برنامه Watch خود گنجانده است استفاده کنید، و اگر آنچه را که در آنجا ارائه می‌شود دوست ندارید، شانسی ندارید. این یک نقطه درد قابل درک است – و من اغلب به آن دچار مشکل شده ام. اما در ماه‌هایی که اپل واچ خود را نداشته‌ام، هر کاری می‌کنم تا به مجموعه سرپرستی اپل برگردم.

Garmin Forerunner 265 من دارای چندین صفحه ساعت برای انتخاب است و می توانید رنگ ها/داده ها را برای هر یک سفارشی کنید. برخی از آنها ظاهر خوبی دارند، اما تقریباً همه آنها کاملاً فراموش شدنی هستند. یکی را پیدا کردم که دوست داشتم، کمی آن را تغییر دادم تا آمار سلامتی را که به آن علاقه داشتم نشان دهم و از آن زمان به آن دست نزدم.

این تا حدی به دلیل انتخاب ضعیف صفحه‌های ساعتی است که Garmin ارائه می‌کند، اما همچنین به این دلیل که سفارشی‌سازی صفحه‌های ساعت تجربه وحشتناکی است. به‌جای اینکه به شما اجازه ویرایش چهره‌های ساعت در برنامه گارمین را بدهید، باید این کار را روی خود ساعت انجام دهید – که به معنای پیمایش در یک سری منوها و فشار دادن دکمه‌های گیج‌کننده است. می توانید واچ فیس های شخص ثالث را از فروشگاه Garmin Connect IQ دانلود کنید، اما بیشتر آنها در پشت دیوارهای پرداخت قفل شده اند و حتی رابط کاربری بدتری برای سفارشی سازی دارند.

هیچ یک از این مشکلات در اپل واچ وجود ندارد. همان‌قدر که آرزو می‌کنم اپل به توسعه‌دهندگان شخص ثالث اجازه می‌داد تا چهره‌های ساعت خود را بسازند، انتخاب‌هایی که امروز داریم بسیار بزرگ هستند. هیچ کمبودی در فیس‌های اپل واچ عالی برای انتخاب وجود ندارد—از بین آنالوگ کلاسیک، گزینه‌های دیجیتال عالی، و چهره‌هایی که بیش از حد دوست‌داشتنی و دوست‌داشتنی هستند (من به شما نگاه می‌کنم، صفحه ساعت میکی موس) .

مطلب پیشنهادی:  Xiaomi 13 Ultra با تنظیم دوربین چهارگانه Leica 50 مگاپیکسلی: قیمت، مشخصات

اپل همچنین نحوه سفارشی سازی واچ فیس را اصلاح کرده است. اگر این کار را مستقیماً روی اپل واچ انجام دهید، فرآیندی روان و بدون دردسر با دستورالعمل‌های بسیار واضح و آسان است. و اگر فضای بیشتری برای ایجاد چهره عالی می خواهید، می توانید همه آنها را در آیفون خود مشاهده و ویرایش کنید.

کنترل های صوتی ساده همه تفاوت را ایجاد می کنند

کنترل های موسیقی در اپل واچ سری 7.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

اگر در حال شستن ظرف‌ها، درست کردن شام یا تمیز کردن آپارتمانم هستم، تقریباً همیشه من یک پادکست یا ویدیوی یوتیوب دارم که در آیفون من برای نویز پس زمینه پخش می شود. در حالی که آنها معمولاً بدون وقفه پخش می‌شوند، مواقعی وجود دارد که لازم است سریعاً مکث کنم یا صدای چیزی را که گوش می‌دهم تنظیم کنم.

وقتی اپل واچ خود را می پوشم، این اصلاً مشکلی نیست. اگر تلفن من در جیب من یا در اتاق دیگری است، تنها کاری که باید انجام دهم این است که روی دکمه پخش/مکث ساعت ضربه بزنم یا از Digital Crown برای تنظیم صدا استفاده کنم. خیلی ساده است.

در ساعت گارمین من؟ خوب… نه چندان. امکان کنترل پخش رسانه از تلفن من وجود دارد، اما این روند بسیار دشوار است. به جای اینکه در ثانیه ای که شروع به تماشا یا گوش دادن به چیزی می کنم، کنترل ها به طور خودکار روی ساعت من ظاهر شوند، باید فشار داده و نگه دارم. پایین روی ساعت و سپس فشار دهید شروع پایان دکمه مکث یا از سرگیری این بخش خوب است، اما بقیه تجربه چیزی است که لنگ می‌زند. ساعت گارمین من بعد از توقف چیزی ثانیه شماری می کند و به نظر می رسد آهنگ/پادکستی که در حال گوش دادن آن هستم هنوز در حال پخش است در حالی که واقعاً اینطور نیست. و اگر بخواهم صدا را تنظیم کنم باید فشار بدهم سه دکمه ها را فقط برای پیدا کردن کنترل های صدا. کنترل‌ها کار می‌کنند، اما به هیچ وجه به اندازه نحوه عملکرد اپل واچ با آن‌ها یکپارچه یا به راحتی قابل دسترسی نیستند.

مطلب پیشنهادی:  من یک شکارچی معامله هستم و با این معامله اپل واچ وسوسه شده ام

دلم برای برنامه هایم تنگ شده

اپل واچ سری 8 کتابخانه اپلیکیشن های خود را به نمایش می گذارد.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

هرگز فکر نمی کردم این را بگویم، اما دلم برای برنامه های ساعت هوشمندم تنگ شده است. من اغلب غرق در تمام نمادهای برنامه در اپل واچ می شدم. برنامه هایی برای iMessage، Apple Music، برخی از برنامه های بانکی من، ESPN، Apple News و غیره وجود داشت. خیلی زیاد بود!

اما مراقب بودن با زیاد پشتیبانی محدود برنامه باعث شد متوجه شوم که اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند چقدر می‌توانند مفید باشند.

وقتی سفر می‌کنم، اینکه بتوانم کارت پروازم را با برنامه دلتا در اپل واچ اسکن کنم، فوق‌العاده است. هنگام رانندگی در یک منطقه جدید یا قدم زدن در اطراف نیویورک، دریافت مسیرهای گام به گام روی مچ دست من از Apple Maps کارها را بسیار آسان تر می کند. حتی چیزی برای گفتن وجود دارد که بتوانم به سرعت صندوق ورودی ایمیلم را از ساعت هوشمندم اسکن کنم.

من هنوز فکر می کنم بسیاری از برنامه های Apple Watch غیر ضروری وجود دارد، اما برخی از آنها واقعا عالی هستند. و دلم براشون تنگ شده

اپل واچ کارهای زیادی انجام می دهد

شخصی یک اپل واچ اولترا در دست دارد.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

آیا همه اینها به این معنی است که من گارمین خود را کنار می گذارم و تمام وقت به اپل واچ باز می گردم؟ این چنین نیست. به عنوان فردی که به طور جدی در تلاش برای بهبود عملکرد و قدرت دویدن خود است، ویژگی های سلامتی گارمین هنوز به مراتب برتر از آنچه اپل ارائه می دهد است. و حداقل برای من، این بیشتر از امکانات ذکر شده در بالا است.

با این حال، اگر شما به اندازه من بر روی آمارهای عمیق سلامت متمرکز نیستید، به راحتی می توانید ببینید که اپل واچ چقدر کار می کند. هیچ یک از موارد ذکر شده در اینجا برای ابزارهای پوشیدنی جدید نیست، اما پس از مدت ها دوری از آنها، قدردانی بیشتری نسبت به برخی از چیزهایی که پس از سال ها استفاده 24/7 از آنها نادیده گرفته ام، پیدا کردم.

من گارمین خود را دوست دارم و قصد دارم تا در آینده قابل پیش بینی به پوشیدن آن ادامه دهم، به خصوص که به سفر سلامتی/تناسب اندام خود ادامه می دهم. اما نمی توان انکار کرد که اپل واچ چه ساعت هوشمند فوق العاده ای است و من نمی توانم آن را از دست ندهم.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا