تکنولوژی

5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: تیم جدید هوش مصنوعی “کنترل” OpenAI، ایلان ماسک چین را تمجید می کند و موارد دیگر

تحولات در زمینه هوش مصنوعی با سرعت زیادی در حال رخ دادن است. OpenAI اخیراً فاش کرد که در حال تشکیل تیمی به عنوان یک اقدام متقابل علیه هوش مصنوعی «فوق‌هوشمند» است که ممکن است ظرف یک دهه ظهور کند. از سوی دیگر، ایلان ماسک از پیشرفت چین در زمینه هوش مصنوعی تمجید کرده و در مورد خطرات آن هشدار داده است. در مورد این و دیگر تحولات جالبی که امروزه در دنیای هوش مصنوعی رخ می دهد بیشتر بخوانید.

1. OpenAI برای تشکیل تیمی برای مدیریت سیستم های هوش مصنوعی “فوق هوشمند”.

نگرانی های فزاینده در مورد هوش مصنوعی حتی به بنیانگذار ChatGPT نیز شب های بی خوابی می دهد. OpenAI اعلام کرده است که در حال تشکیل تیمی به رهبری دانشمند ارشد خود Ilya Sutzkever و یکی از بنیانگذاران شرکت برای نظارت بر سیستم های “فوق هوشمند” AI است. OpenAI در یک پست وبلاگی گفت که آنها پیش‌بینی می‌کنند هوش مصنوعی انسان‌ها را در این دهه جابه‌جا می‌کند و این فناوری رو به رشد را کنترل و به دور از خطر هدایت می‌کند.

2. ایلان ماسک توسعه هوش مصنوعی چین را ستایش می کند، هشدارهای هوش مصنوعی صادر می کند

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در یک کنفرانس تحت حمایت دولت چین در شانگهای، از پیشرفت چین در هوش مصنوعی ستایش کرد و قول داد پیشرفت‌های تسلا و فناوری خودران آن را به اشتراک بگذارد. طبق گزارش بلومبرگ، ماسک همچنین استدلال کرد که چین می تواند به یک بازیگر جهانی در هوش مصنوعی تبدیل شود. در همین حال، او همچنین تاکید کرد که مقررات هوش مصنوعی مورد نیاز است و در عین حال بر دیدگاه خود برای آینده ای پر از ربات تاکید کرد.

مطلب پیشنهادی:  مشتریان Optus هک شده شکار قانونی را برای جبران خسارت آغاز می کنند

3. ابزار هوش مصنوعی Mastercard برای جلوگیری از کلاهبرداری با پرداخت های مستقیم مجاز

به برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های بریتانیا ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Consumer Fraud Risk که توسط Mastercard توسعه داده شده است، ارائه شده است که می‌تواند به شناسایی تقلب‌های پرداخت مستقیم مجاز کمک کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، این حرکت برای کمک به بانک ها انجام شده است تا تشخیص دهند که آیا مشتریان آنها ممکن است به طور تصادفی با کلاهبرداران تراکنش انجام دهند یا خیر. این سیستم در حال حاضر توسط 9 بانک در انگلستان مانند بانک اسکاتلند، گروه بانکی لویدز و گروه ناتوست استفاده می شود.

4. هوش مصنوعی در آزمون تفکر خلاق اصیل در رتبه 1 درصد برتر قرار دارد

مطالعه ای که توسط دانشگاه مونتانا و شرکای آن انجام شد نشان داد که هوش مصنوعی می تواند تا 1 درصد از بهترین متفکران خلاق جهان را اندازه گیری کند. بر اساس گزارش ساینس دیلی، دکتر اریک گوزیک، استادیار بالینی در کالج بازرگانی UM، از آزمون‌های تورنس تفکر خلاق استفاده کرد و هشت پاسخ تولید شده توسط ChatGPT را به همراه پاسخ‌های یک گروه کنترل متشکل از 24 دانشجو به UM ارسال کرد. Guzik گفت: “برای ChatGPT و GPT-4، ما برای اولین بار نشان دادیم که از نظر اصالت در 1٪ برتر عمل می کند. این جدید بود.”

5. کره جنوبی قصد دارد بهترین مرکز هوش مصنوعی باشد

با داغ شدن رقابت جهانی هوش مصنوعی، کره جنوبی روی تسلط خود در تولید تراشه های حافظه و همچنین وجود یک اکوسیستم توسعه یافته هوش مصنوعی شرط بندی می کند. این را یونگ هو لی، وزیر علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی گفته است. لی در گفتگو با CNBC گفت: “کره جنوبی به دنبال ظهور به عنوان یک بازیگر برجسته در زمینه های سریع و امیدوار کننده مانند نیمه هادی های هوش مصنوعی است.”

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy Watch5 و Samsung Buds2 در برنامه Galaxy Wearable موجود هستند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا