تکنولوژی

BuzzFeed، مشکلات Vice نشان دهنده بحران در رسانه های دیجیتالی است

با بسته شدن BuzzFeed News و ورشکستگی Vice، دنیای رسانه‌های دیجیتال رایگان که زمانی امیدوارکننده بود، خود را بر سر دوراهی می‌بیند، و می‌بینید که درآمد تبلیغات همزمان با شروع دور شدن سرمایه‌گذاران ناامید کاهش می‌یابد.

BuzzFeed، یکی از اخلالگران رسانه های جدید OG، در اواخر آوریل اعلام کرد که بخش خبری خود را تعطیل می کند. ترجمه: 180 شغل از بین رفته است.

در مورد Vice، این شرکت – که زمانی یکی از محبوب‌ترین شرکت‌ها بود که سرمایه‌های عمده‌ای را از دیزنی و فاکس و سایرین جذب می‌کرد – برنامه اصلی Vice News Tonight را لغو کرد، 100 نفر را اخراج کرد و ظاهراً در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

این دو گروه رسانه ای پروفایل ها و اهداف متفاوتی دارند، اما وجه مشترک آنها این است که برای تأمین مالی عملیات خود به دلارهای تبلیغاتی متکی هستند.

اما در دوران سخت اقتصادی، تبلیغات یکی از اولین چیزهایی است که ناپدید می شود و غول های فناوری اکنون 70 درصد از کل درآمد تبلیغات دیجیتال را به خود اختصاص می دهند و گوگل و فیس بوک در این راه پیشتاز هستند.

ریک ادموندز، تحلیلگر تجارت رسانه ای در موسسه پوینتر، گفت: “من فکر می کنم مدل رایگان – تلاش برای ایجاد حجم زیادی و سپس فروش تبلیغات بر اساس آن – آنطور که ما انتظار داشتیم کار نکرده است.” غیر پژوهشی یک سازمان روزنامه نگاری انتفاعی

بن اسمیت، سردبیر سابق BuzzFeed News، تاکید بیشتری دارد.

او به نیویورک تایمز گفت: “این پایان ازدواج بین رسانه های اجتماعی و اخبار است.”

مطلب پیشنهادی:  سام آلتمن شوکه می‌کند، می‌گوید کمترین اعتماد را به ChatGPT روی زمین دارد

در اوایل دهه 2010، Vice و BuzzFeed – همراه با Daily Beast و Huffington Post – استانداردهای نسل جدیدی از رسانه ها بودند که کاملاً آنلاین و آماده به چالش کشیدن ارائه دهندگان اخبار سنتی بودند.

این مدل به سرعت سرمایه گذاران را اغوا کرد.

دن کندی، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه نورث ایسترن در بوستون، می گوید: «این رسانه ها دارای ظرفیت مازاد بودند زیرا حجم عظیمی از سرمایه های خطرپذیر را جذب می کردند.

“سرمایه داران برنج برای خود افسانه ای تعریف کردند که می گفت اگر Vice و Buzzfeed News و همه دیگران این همه ترافیک ایجاد کنند، باید راهی برای کسب درآمد از همه این ترافیک وجود داشته باشد.”

در سال 2017، Vice Media 5.7 میلیارد دلار ارزش داشت که بیشتر از ارزش بازار نیویورک تایمز در آن زمان بود.

ادموندز می‌گوید، اما وقتی پیشرفت به کندی انجام می‌شود، سرمایه‌گذاران «بی‌صبر می‌شوند».

– “فروش سخت” –

ایلین گالاگر، رئیس روزنامه‌نگاری دیجیتال در دانشکده ارتباطات عمومی نیوهاوس دانشگاه سیراکیوز، توضیح می‌دهد که با افزایش نرخ بهره در سال گذشته، شرایط سخت‌تر وام‌دهی، سرمایه‌گذاران خطرپذیر را سخت‌تر کرده و «همه در حال پرداخت تراشه‌های خود بودند».

Vice و BuzzFeed چندین سال است که برای جذب سرمایه‌گذاری جدید تلاش کرده‌اند و مجبور شده‌اند برای سرپا ماندن به بدهی متوسل شوند. هیچ کدام سودآور نبود.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، گروه سرمایه گذاری فورترس، طلبکار اصلی Vice، در صورت اعلام ورشکستگی، می تواند این شرکت رسانه ای را تصاحب کند.

در سال 2021، BuzzFeed سهامی عام شد، اما این حرکت به سرعت فاجعه آمیز شد – این شرکت که زمانی 1.5 میلیارد دلار ارزش داشت، تنها 16 میلیون دلار جذب کرد.

مطلب پیشنهادی:  هشدار دولت به کاربران اینترنتی در مورد باج افزار 'AKIRA'. هکرها با استفاده از AnyDesk، WinRAR

در این محیط آشفته، وب‌سایت‌های خبری رایگان وابسته به گروه‌های بزرگی مانند Vox (Vox Media)، Mashable (Ziff Davis) و The Daily Beast (IAC) بهتر عمل کرده‌اند که تا حدی به کمک صرفه‌جویی در مقیاس و سهامداران اکثریت با سرمایه بلندمدت بوده است. بینایی .

به گفته مدیر عامل جونا پرتی، BuzzFeed در سال 2020 زمانی که هافینگتون پست را خریداری کرد، به دنبال چنین سازمانی بود، که بخشی از گروه آن باقی مانده و حتی سودآور است، البته با ردپایی بسیار کمتر از دوران اوج خود.

سایت‌های رسانه‌های رایگان زمانی که اقتصاد با مشکل مواجه است بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند و بسیاری از رسانه‌های قدیمی – از جمله NPR، واشنگتن پست و سی‌ان‌ان – با اخراج کارکنان ادامه داده‌اند.

دیگران، مانند The Daily Beast، سعی کرده اند به یک مدل paywall بروند، اما برای Edmonds، “این یک فروش بسیار سخت برای مصرف کنندگان اخبار است، به خصوص اگر مارکی باشد که آنها به رایگان بودن عادت دارند.”

“شما باید واقعاً به چیزی اهمیت دهید تا در آن مشترک شوید. و پرداخت پول برای آن باید برای شما واقعاً ارزشمند باشد. گالاگر خاطرنشان می کند که خلق ارزش گران است.

در دنیای دیجیتال، محتوای متوسط ​​زیادی وجود دارد که ارزش چندانی ندارد. و من فکر می کنم اینها چیزهایی هستند که از بین خواهند رفت.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا