گجت

Canalys: بازار TWS در هند در سه ماهه سوم علیرغم کندی جهانی تا 92 درصد رشد کرد.

به گفته یک شرکت تحقیقاتی بازار، هند جایگاه خود را به عنوان سومین بازار بزرگ هدفون های استریو بی سیم واقعی (TWS) با سهم 10 درصدی تثبیت کرد. بازار هدفون TWS در داخل کشور 92 درصد رشد کرد و به 7.3 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2021 رسید. رشد در بخش TWS به گسترش بازار داخلی صوتی شخصی هوشمند تا 62 درصد کمک کرد و 16 دستگاه فروخته شد. 6 میلیون دستگاه. رشد هند به طور قابل‌توجهی در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار جهانی صدای شخصی هوشمند با 1.2 درصد کاهش به 118.8 میلیون دستگاه رسیده است.

Canalys در آخرین گزارش خود اعلام کرد که بازار صدای شخصی هوشمند در آمریکای شمالی 15 درصد کاهش یافته است در حالی که اروپای غربی 21 درصد کاهش داشته است. این عمدتا به دلیل کاهش عرضه اپل بود زیرا مشتریان منتظر نسل بعدی مدل AirPods بودند.

با این حال، کاهش در مناطق جهانی بر بازار محصولات صوتی شخصی هوشمند، از جمله هدفون TWS در هند تأثیری نداشت. Canalys در واقع اشاره کرد که رشد در این کشور به افزایش سهم بازار جهانی تا 14 درصد کمک کرد.

Ashweej Aithal، تحلیلگر Canalys Research گفت: “عملکرد قوی توسط برندهای داخلی مانند Boat، Noise و Boult و همچنین پخش کننده های گوشی های هوشمند مانند Realme انجام شد که به سرعت در حال افزایش محموله های TWS خود هستند.”

در سطح جهانی، این شرکت گفت که دسته هدست های TWS با رشد اندکی 1.3 درصدی به 72.2 میلیون دستگاه رسیده است. این به دلیل کاهش هدفون و هدفون های بی سیم است.

مطلب پیشنهادی:  تصاویری از اجزای هدست Reality Pro اپل قبل از عرضه آنلاین به بیرون درز کرد: گزارش

Canalys گزارش داد که فروش هدفون های بی سیم 4.7 درصد و هدست ها 4.9 درصد کاهش یافته است.

در رده هدست های TWS، اپل همچنان به تسلط جهانی خود با فروش 17.8 میلیون دستگاه ادامه می دهد. با این حال، Canalys گفت که محموله های این شرکت به دلیل کاهش قابل توجه تقاضا برای AirPods، تقریباً یک سوم نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. این به دلیل انتظار برای AirPods (نسل سوم) است که در ماه اکتبر عرضه شد.

پس از اپل، سامسونگ توانست شیائومی را شکست دهد و جایگاه دوم را در بازار کسب کند. Canalys گفت که این توسط عملکرد قوی از راه اندازی هدفون Galaxy Buds 2 و جدیدترین موارد اضافه شده از مدل های پایه TWS JBL پشتیبانی می شود.

شیائومی به جایگاه سوم رسید زیرا Canalys تاکید کرد که نتوانسته است محدوده مقرون به صرفه Redmi خود را در بازار گسترش دهد.

جالب اینجاست که قایق هندی در سه ماهه سوم به یکی از پنج تامین کننده برتر TWS در سطح جهان تبدیل شد. این شرکت 2.8 میلیون دستگاه فروخت که به تصاحب سهم 3.8 درصدی کمک کرد. این افزایش نسبت به 0.9 میلیون دستگاه با سهم 1.2 درصدی در سه ماهه مشابه سال گذشته است. رشد قابل توجه به Boat کمک کرد تا رشد سالانه 220.5 درصدی را ثبت کند.

پس از این قایق، Edifier چین قرار گرفت که با 2.7 میلیون دستگاه در رتبه پنجم قرار گرفت.

طبق گزارش Canalys، محموله های جهانی TWS و رشد در سه ماهه سوم سال 2021

مطلب پیشنهادی:  هدست واقعیت ترکیبی اپل در رویداد رسانه ای در ژانویه 2023 معرفی می شود: مینگ-چی کو
تامین کننده محموله های سه ماهه سوم 2021 (به میلیون) برای سه ماهه سوم 2021 به اشتراک بگذارید تحویل برای سه ماهه سوم سال 2020 برای سه ماهه سوم 2020 به اشتراک بگذارید رشد سالانه
اپل (از جمله Beats) 17.8 24.6٪ 26.8 37.6٪ -33.7٪
سامسونگ (از جمله شرکت های تابعه هارمن) 8.7 12.0٪ 7.7 10.8٪ 12.7٪
شیائومی 4.9 6.8٪ 6.3 8.8٪ -21.3٪
یک قایق 2.8 3.8٪ 0.9 1.2٪ 220.5٪
ویرایشگر 2.7 3.8٪ 2.5 3.5٪ 10.1٪
دیگران 35.4 49.0٪ 27.2 38.1٪ 30.1٪

Canalys پیش‌بینی می‌کند که با رونمایی اپل از AirPods جدید خود و شرکت‌هایی مانند Jabra، Sony و JBL مدل‌های جدید خود را با قیمت‌های مختلف عرضه می‌کنند، بازار جهانی TWS در سه‌ماهه چهارم به رشد قابل‌توجهی در فصل تعطیلات باز خواهد گشت.

شری جین، تحلیلگر Canalys Research گفت: «این بازیگران تحت فشار هستند تا میانگین قیمت فروش دستگاه‌های TWS خود را کاهش دهند تا در بازار رقابتی شوند.

تحلیلگر Aithal حدس می‌زند که زمانی که دسته TWS از نظر عرضه در هند و سایر بازارها از هدفون‌های بی‌سیم پیشی می‌گیرد، می‌تواند نقطه اوج باشد.

او گفت: “چالش تضمین عرضه پایدار با توجه به تنگناهای زنجیره تامین و انگیزه تولید در داخل است.”

در اوایل این ماه، شرکت بین‌المللی داده (IDC) گزارش داد که دستگاه‌هایی از جمله هدفون‌های TWS بازار جهانی پوشیدنی‌ها را به رشد سالانه 9.9 درصدی در سه ماهه سوم سال 2021 هدایت کردند. این شرکت اشاره کرد که اپل رهبر بازار است و پس از آن سامسونگ و شیائومی قرار دارند. و هواوی


آیا گوشی Nothing Ear 1 – اولین محصول لباس جدید کارل پی، بنیانگذار OnePlus – می تواند یک قاتل AirPods باشد؟ ما این و موارد دیگر را در Orbital، پادکست دیجیتال تو مورد بحث قرار دادیم. Orbital در پادکست های Apple، Google Podcasts، Spotify، Amazon Music، و هر جایی که پادکست های خود را دریافت کنید در دسترس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا