کامپیوتر

ChatGPT کار نمی کند و OpenAI در حال کار بر روی یک تعمیر است


ChatGPT در حال حاضر از کار افتاده است و برای تعداد زیادی از افرادی که برای کمک در نوشتن و کدنویسی و همچنین کمک در موضوعات مختلف به هوش مصنوعی پیشرفته تکیه می‌کنند، لحظه‌ای مضطرب ایجاد می‌کند.

به گفته سرویس محبوب نظارت بر وب سایت Downdetector، مشکلات از حدود ساعت 1 بامداد روز دوشنبه به وقت اقیانوس آرام آغاز شد، اما در عرض چند ساعت فروکش کرد. قطعی بسیار بزرگتر از ساعت 8 صبح آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

ساحل لاوینگیا در این توییت احساس کلی ایجاد شده توسط قطع برق را خلاصه کرد.

قطعی ChatGPT در سال 2023 مانند قطعی WiFi در سال 2013 است.

— Sahil Lavingia (@shl) 20 مارس 2023

صفحه وضعیت OpenAI برای chat.openai.com گزارش می دهد که این سرویس در زمان نگارش این مقاله از کار افتاده است. به نظر می رسد شرکتی که چشم جهان را به پتانسیل هوش مصنوعی باز کرد، با افزایش عظیم ترافیک، عملکرد بسیار خوبی دارد. بک‌اند در سرویس محاسبات ابری Azure مایکروسافت میزبانی می‌شود.

در همین حال، بینگ چت هنوز هم برای تعداد فزاینده افرادی که دسترسی دارند، پاسخ های سریع ارائه می دهد. استفاده از Bard نیز در پاسخ به قطع ChatGPT افزایش یافت.

OpenAI از این مشکل آگاه است و این شرکت قبلاً علت اصلی این مشکل را شناسایی کرده است. یک وصله در حال حاضر در حال انتشار است و به محض اینکه سیستم بتواند آن را مدیریت کند، به کاربران بیشتری دسترسی خواهند داشت. برخی از افراد قبلاً مجدداً به سایت دسترسی پیدا کرده اند، اگرچه به نظر می رسد که سابقه چت هنوز ذخیره نشده است. OpenAI می گوید که در حال حاضر روی بازیابی این ویژگی به طور خاص کار می کند.

مطلب پیشنهادی:  کوالکام سرویس نرم افزاری ابری پولی Qualcomm Aware را برای ردیابی کالا راه اندازی کرد

این اولین بار نیست که ChatGPT با مشکل مواجه می شود، اما ممکن است مهم ترین قطعی باشد که تا به امروز داشته است.

هوش مصنوعی پیشرفته با قابلیت های گسترده و پیشرفت های مستمر، تصورات جهان را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال، کاربران ChatGPT-Plus اکنون به GPT-4، یک مدل هوش مصنوعی بسیار قدرتمندتر از GPT-3.5 دسترسی دارند. سیستم جدید می تواند حجم بسیار بیشتری از متن را پردازش کند و همچنین تصاویر را به عنوان ورودی بپذیرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا