کامپیوتر

ChromeOS 111 Google پشتیبانی جفت‌سازی سریع را برای Chromebookها به ارمغان می‌آورد: همه جزئیات

گوگل نسخه پایدار ChromeOS 111 را برای کروم بوک ها منتشر کرد. آخرین به‌روزرسانی کانال پایدار برای ChromeOS ویژگی‌های جدیدی از جمله پشتیبانی از جفت‌سازی سریع Google برای لوازم جانبی بلوتوث سازگار را به ارمغان می‌آورد. آخرین نسخه پایدار تجربه ساده‌تری را هنگام جفت کردن دستگاه‌ها بین پلتفرم‌های پشتیبانی‌شده‌ای که حساب Google یکسانی دارند ارائه می‌دهد. ChromeOS 111 در روزهای آینده به طور گسترده در دسترس خواهد بود. کاربران به زودی می توانند به روز رسانی را در دستگاه های خود مشاهده کنند.

طبق یک وبلاگ گوگل، آخرین به روز رسانی پایدار ChromeOS 111 اکنون برای کاربران کروم بوک، از جمله ویژگی هایی مانند جفت سریع، در دسترس است. این تجربه جفت‌سازی را برای دستگاه‌های بلوتوث سازگار، از جمله هدفون و پوشیدنی‌ها، ساده‌تر می‌کند. به گفته گوگل، علاوه بر این، به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی این دستگاه‌ها را بین پلتفرم‌های دارای جفت سریع که دارای یک حساب Google هستند، جابه‌جا کنند. در حال حاضر، جفت سریع فقط در دستگاه‌های صوتی بلوتوث و Chromebook پشتیبانی می‌شود.

برای دسترسی به ویژگی Quick Pair در کروم‌بوک‌ها، کاربران باید بلوتوث را روشن کنند و یک دستگاه دارای جفت سریع، مانند هدست Pixel را در حالت جفت‌سازی قرار دهند. اگر دستگاه برای Chromebook جدید است، کاربران باید روی اتصال کلیک کنند. با این حال، اگر دستگاه قبلاً به Chromebook متصل شده بود، به طور خودکار از طریق جفت سریع متصل می شود.

گوگل قابلیت جفت سریع را برای کروم بوک ها در ژانویه 2022 اعلام کرد. با این حال، این ویژگی در حال حاضر در دسترس است.

مطلب پیشنهادی:  بهترین معاملات خرید لپ تاپ جمعه سیاه: امروز چه چیزی بخریم

اخیراً گوگل حالت های Memory Saver و Energy Saver را برای مک، ویندوز، لینوکس و کروم بوک معرفی کرده است. هر دو حالت حافظه و صرفه جویی انرژی عملکرد دسکتاپ را بهبود می بخشند و همچنین عمر باتری را در حین استفاده از مرورگر Google افزایش می دهند. حالت Memory Saver به طور خودکار حافظه اشغال شده توسط برگه های غیرفعال را آزاد می کند، در حالی که ویژگی Energy Saver فعالیت پس زمینه را محدود کرده و مصرف باتری را کاهش می دهد. گوگل برای اولین بار در دسامبر 2022 حالت های حافظه و صرفه جویی در انرژی را معرفی کرد، اما این ویژگی فقط به کروم برای دسکتاپ محدود شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا