تکنولوژی

CME ممکن است طوفان ژئومغناطیسی G1 را در 2 مارس ایجاد کند. همه چیز را در مورد این خطر طوفان خورشیدی بدانید

در آخرین هفته فوریه، خورشید متزلزل شد و 3 شراره خورشیدی خطرناک کلاس X را تنها در 24 ساعت به بیرون پرتاب کرد. یکی از این شعله‌ها قوی‌ترین شعله‌های ثبت شده از سال 2017 و مطمئناً بالاترین شدت در چرخه کنونی خورشیدی 25 بود. همانطور که به سمت اوج این چرخه حرکت می‌کنیم، انتظار می‌رود فعالیت خورشیدی افزایش یابد که منجر به CMEهای بالقوه، شعله‌های رشته‌ای، خورشیدی می‌شود. طوفان ها، شراره های خورشیدی و طوفان های ژئومغناطیسی. پیش‌بینی‌کنندگان اخیراً جزئیاتی را در مورد خطر طوفان خورشیدی فاش کردند، زیرا CME می‌تواند طوفان ژئومغناطیسی را در 2 مارس ایجاد کند. تمام جزئیات را یاد بگیرید.

طوفان ژئومغناطیسی

بر اساس گزارش اسپیس ودر، پیش‌بینی‌کنندگان در اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) یک CME را که دیروز پس از فوران لکه خورشیدی AR3592 به فضا پرتاب شد، روشن کردند. انتظار می رود این CME در 2 مارس بر میدان مغناطیسی زمین تأثیر بگذارد و می تواند یک طوفان ژئومغناطیسی کلاس G1 ایجاد کند.

به گفته ناسا، طوفان ژئومغناطیسی یک اختلال بزرگ در مغناطیس کره زمین است که زمانی رخ می دهد که تبادل شدید انرژی از باد خورشیدی به فضای بالای زمین رخ می دهد. شراره های خورشیدی با سرعت بالا که از یک طوفان خورشیدی فوران می کنند با میدان الکترومغناطیسی زمین برهمکنش می کنند و باعث ایجاد طوفان های ژئومغناطیسی می شوند.

آیا طوفان های ژئومغناطیسی خطرناک هستند؟

طوفان های ژئومغناطیسی کلاس G1 به عنوان طوفان های جزئی در نظر گرفته می شوند و معمولاً خسارت زیادی ایجاد نمی کنند. چنین طوفان های مغناطیسی ممکن است به اندازه کافی قوی نباشند که شبکه های سلولی را تحت تأثیر قرار دهند یا به ماهواره ها آسیب برسانند، اما همچنان می توانند باعث قطع رادیو و اختلال در سیگنال های GPS شوند. با این حال، طوفان های ژئومغناطیسی اغلب باعث تشکیل شفق های قطبی می شوند، سایه های آبی-سبز نور که در نزدیکی مناطق قطبی دیده می شوند.

مطلب پیشنهادی:  گوگل، مایکروسافت، آمازون، انویدیا تا سام آلتمن، بازی Generative AI's Wild Ride در سال 2023 را ببینید

اما اگر یک طوفان ژئومغناطیسی به اندازه کافی قوی باشد، می تواند آسیب بیشتری نسبت به یک شفق قطبی صرف کند. آنها می توانند به ماهواره های کوچک آسیب برسانند، شبکه های تلفن همراه و GPS را تحت تأثیر قرار دهند و حتی با افزایش پتانسیل مغناطیسی به مقدار زیاد، تهدیدی برای الکترونیک زمینی و شبکه های برق باشند.

اخبار برتر امروز را بیشتر بخوانید:

تمجید بیل گیتس از نوآوری هند! گیتس معتقد است که هند پیشرفت های سریعی در زیرساخت های عمومی دیجیتال داشته است و پیشرفت های زیادی در زمینه های کلیدی صورت گرفته است. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید.

هدف استارتاپ مایکروسافت ساخت نرم افزار هوش مصنوعی است! Synth Labs در درجه اول بر روی ساختن نرم افزار، برخی از آنها منبع باز، تمرکز دارد تا به طیف وسیعی از شرکت ها کمک کند تا اطمینان حاصل کنند که سیستم های هوش مصنوعی آنها همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کنند. ادامه مطلب را اینجا بخوانید.

Gemini به تقویم دسترسی پیدا می کند! چت ربات هوش مصنوعی گوگل اکنون می تواند چندین کار را برای شما انجام دهد، از جمله ایجاد یک رویداد یا مشاهده رویدادهای آینده برای روز. نحوه استفاده از آن را در اینجا بیاموزید.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنید اینجا برای پیوستن به هم اکنون!

مطلب پیشنهادی:  یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی جدید با حضور شهید کاپور و همسرش میرا از بینندگان می خواهد که به عنوان یک خانواده به هم نزدیک شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا