کامپیوتر

DJI Avata در مقابل DJI FPV: کدام پهپاد اول شخص بهترین است؟

DJI Avata که به تازگی منتشر شده است و DJI FPV یک سال و نیمه هر دو دارای نمایشگرهای نصب شده روی سر هستند و وقتی با کنترلر حرکتی منحصر به فرد DJI جفت شوند، پرواز بسیار شهودی می شود. اشتباه کردن با هر پهپاد DJI سخت است، اما اگر به دنبال همه‌جانبه‌ترین تجربه‌ای هستید که می‌توانید پیدا کنید، اینها تنها مدل‌هایی هستند که معادل یک هدست واقعیت مجازی ارائه می‌کنند که به شما احساس می‌کند واقعاً در حال پرواز هستید. نه فقط خلبانی در یک هواپیمای راه دور.

اگر قبلاً یک DJI FPV دارید، ممکن است تعجب کنید که آواتا چه چیز جدیدی دارد و آیا ارزش خرید پهپاد کوچکتر را دارد یا خیر. برای کسانی که در حال خرید یک پهپاد اول شخص هستند و شیفته عینک و کنترلر منحصر به فرد DJI هستند، چالش انتخاب بین DJI Avata و پهپاد FPV است که کنترل هر دو بسیار سریع و در عین حال آسان است – حتی برای یک مبتدی.

کدام پهپاد DJI سریعترین است؟

DJI Avata و FPV در کنار هم پرواز می کنند.

از نظر سرعت، DJI FPV به راحتی در مسابقه درگ در برابر Avata پیروز می شود. DJI FPV یک پهپاد بزرگتر و قدرتمندتر است که دارای موتورهای قدرتمند و پروانه های پنج اینچی سه پره است. پروانه های 5 پره آواتا سه اینچ هستند و موتورها نیز کوچکتر هستند. FPV می تواند به سرعت 34 مایل در ساعت در حالت عادی، 60 مایل در ساعت در حالت ورزش و سرعت شگفت آور 87 مایل در ساعت در حالت دستی دست یابد.

آواتا بسیار سریع است، اما نمی تواند با برادر بزرگتر خود همگام شود و در حالت عادی به سرعت 18 مایل در ساعت، در حالت اسپورت 31 مایل در ساعت و در حالت دستی به 60 مایل در ساعت می رسد. هر دو پهپاد می توانند با سرعت های باورنکردنی شتاب بگیرند، بنابراین هنگام فشار دادن ماشه برای حرکت باید مراقب باشید، به خصوص اگر در داخل خانه پرواز می کنید. عبور از یک اتاق در کسری از ثانیه با دریچه گاز کامل طول می کشد.

در حالی که آواتا در یک مسابقه مستقیم و تمام دریچه گاز شانسی ندارد، اندازه کوچکتر و قدرت مانور آن می تواند DJI FPV را در مسیر با مانع به چالش بکشد. در اینجا یک ویدیوی کوتاه در یوتیوب از کانال Avata Time آمده است که نشان می دهد مانور دادن DJI Avata پس از چند پرواز آزمایشی چقدر آسان است. ویدئو با صدای بلند به پایان می رسد، اما آواتا آسیبی ندیده است زیرا پروانه و محافظ قاب از قسمت های ظریف تر محافظت می کنند.

مطلب پیشنهادی:  Intel Core i9-13900K در مقابل Core i9-12900K: آیا ارزش ارتقا دارد؟

مقایسه سایز کنار هم

DJI Avata کوچک است – حتی کوچکتر از DJI Mini 3 Pro توسعه یافته. با ابعاد 7 در 7 در 3 اینچ، آواتا می تواند در فضاهایی قرار گیرد که برای DJI FPV غیرممکن است، که 12 در 10 در 5 اینچ است. DJI Avata به اندازه‌ای کوچک است که تقریباً در هر کیف یا کیفی قرار می‌گیرد و محافظ‌های ملخ تیغه‌ها را هنگام سفر ایمن نگه می‌دارند. برای هواپیماهای بدون سرنشین FPV، ملخ ها باید قبل از ذخیره سازی برداشته شوند تا از خم شدن یا شکستن تیغه ها جلوگیری شود.

عکسی که اندازه نسبی پهپادهای DJI Avata و FPV را نشان می دهد

با این حال، اندازه جمع و جور DJI Avata باعث تحریک جزئی می شود. اسلات کارت MicroSD پشت یک پوشش بدنه قرار گرفته است، اما دسترسی بسیار باریک است زیرا باید بین تیغه های پروانه دسترسی داشته باشید. حتی برای افرادی که انگشتان کوچکی دارند، بازیابی کارت با یک دست دشوار است و خطر افتادن کارت وجود دارد که اگر پس از گرفتن عکس های شگفت انگیز با آواتا گم شود، می تواند دلخراش باشد.

DJI Avata با وزن 410 گرم (0.9 پوند) بسیار سبک تر از 795 گرم (1.75 پوند) پهپاد FPV است. از آنجایی که وزن هر کدام بیش از 250 گرم است، باید قبل از پرواز این پهپادها را ثبت کنید.

DJI Goggles 2 در مقابل Goggles V2

آخرین هدست DJI، Goggles 2، به طور خاص برای DJI Avata طراحی شده است. این نام کمی گیج کننده است زیرا هدستی که با DJI FPV عرضه می شود Goggles V2 نام دارد. فقط یک حرف تفاوت در نام وجود دارد. آواتا با هر دو هدست قابل سفارش است، بنابراین با دقت خرید کنید. هدست DJI با “V” در نام مدل قدیمی تر است، اما از برخی جهات بهتر است.

DJI Goggles V2 و DJI Goggles 2 در کنار هم ظاهر می شوند

عینک قدیمی‌تر Goggles V2 کمی بیشتر قیمت دارد و دارای چهار آنتن است که به طور بالقوه به شما برد پرواز بیشتری می‌دهد و تداخل را بهتر از طراحی جدیدتر Goggles 2 با دو آنتن می‌دهد. آخرین هدست این مزیت را دارد که سبک تر است و صفحه نمایش 1080p روشن تر و واضح تر دارد، در حالی که وضوح Goggles V2 720p است. عینک Avata’s 2 همچنین دارای تنظیمات دیوپتر برای به حداکثر رساندن راحتی و وضوح برای چشمان شما است.

کنترل حرکت در مقابل کنترل جوی استیک

DJI Avata به صورت استاندارد با کنترلر حرکت عرضه می شود. این شهودی ترین راه برای کنترل پهپاد است و با نمایشگر روی سر به زیبایی کار می کند. یک دایره سفید روی نمای دوربین قرار گرفته است و با فشار دادن دریچه گاز، پهپاد در آن جهت پرواز می کند. موقعیت دایره با چرخاندن کنترلر حرکت به بالا، پایین، راست و چپ کنترل می شود و مانور پهپاد را تقریباً به آسانی اشاره و کلیک کردن می کند.

DJI FPV همچنین با Motion Controller سازگار است، اگرچه دارای یک کنترلر جوی استیک است. کنترلر حرکت یک لوازم جانبی اختیاری برای DJI FPV است که 199 دلار به قیمت اضافه می کند.

مطلب پیشنهادی:  مراقب به‌روزرسانی‌های جعلی کروم باشید که توسط وب‌سایت‌های خبری ارائه می‌شوند
DJI FPV Remote Controller 2 و DJI Motion Controller در کنار هم ظاهر می شوند.

به همان اندازه که Motion Controller زیبا است، نسبت به کنترل از راه دور مبتنی بر جوی استیک کلاسیک که با DJI FPV ارائه می شود، مزایایی دارد. مهمتر از همه، شما به راحتی می توانید در یک جهت پرواز کنید در حالی که دوربین را به سمت دیگری بگیرید. اگر تولید ویدیو هدف اصلی شما برای دریافت یکی از این پهپادها است، این کنترلر همه کاره تر است.

حالت دستی که سریع ترین سرعت ممکن را با پهپادهای DJI Avata و FPV باز می کند، فقط با کنترل از راه دور DJI FPV 2 که از جوی استیک استفاده می کند امکان پذیر است. این یک خرید جداگانه برای Avata است که 199 دلار به قیمت آن اضافه می کند.

کدوم بلندتره؟

DJI FPV و Avata دارای موتورهای با کارایی بالا هستند و پروانه ها در مقایسه با پهپادهای کندتر DJI نویز قابل توجهی ایجاد می کنند. پروانه‌های کوچک‌تر آواتا گامی بالاتر از FPV ایجاد می‌کنند و آن را بیشتر به چشم می‌آورند.

در دسی بل متر اپل واچ، DJI FPV در فضای باز 73 دسی بل و در داخل خانه 83 دسی بل اندازه گیری کرد، در حالی که آواتا در فضای باز 76 دسی بل و در داخل خانه 86 دسی بل بود. سطح صدای پایه 45 دسی بل در فضای باز و 43 دسی بل در داخل خانه بود. این بدان معنی است که سطوح نویز برای DJI FPV و Avata تقریباً یکسان است، اگرچه آواتا ممکن است به دلیل صدای فرکانس بالاتری که تولید می کند بلندتر به نظر برسد. این میزان صدای تقریباً برابر با یک ماشین چمن زنی است.

سطح نویز DJI FPV در مقایسه با DJI Avata.

ارتفاع پایین DJI FPV کمتر قابل توجه است، اما پهپاد در هنگام روشن شدن صدای عجیبی تولید می کند، جایی که موتورها با صدایی تا حدی وهم انگیز که یادآور فیلم های علمی تخیلی است، می لرزند. آواتا با لرزش خفیف موتورها و صدای جینگ شاد روشن می شود.

چه کسی بهترین دوربین را دارد؟

DJI Avata دارای یک دوربین به طور قابل توجهی بهبود یافته است، از جمله یک سنسور بزرگتر 1/1.7 اینچی، با وضوح 48 مگاپیکسل و تا 150 مگابیت بر ثانیه کیفیت فیلمبرداری. سنسور کوچکتر 1/2.3 اینچی DJI FPV می تواند تصاویر 12 مگاپیکسلی و ویدئوهای 120 مگابیت بر ثانیه را ضبط کند. این بدان معناست که آواتا کمتر احتمال دارد که مصنوعات حرکتی در ویدیو داشته باشد، در حالی که تصاویر واضح‌تری می‌گیرد و عملکرد بهتری در نور کم ارائه می‌کند.

این عکس DJI Avata بدون روتوش در غروب خورشید گرفته شده است.
این عکس DJI Avata بدون روتوش در غروب خورشید گرفته شده است. برش به نسبت تصویر 3:2.

DJI FPV همچنان ویدیوهای با کیفیت خوب را در شرایط خوب ضبط می کند، بنابراین تفاوت ممکن است چندان محسوس نباشد. اگر دوست دارید ویدیوهای صبح زود، غروب آفتاب یا شب ضبط کنید، آواتا امتیاز بالاتری ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین تخفیف ها برای چاپگرهای لیزری: امروز از Brother و Canon صرفه جویی کنید

هر دو پهپاد DJI می توانند با رزولوشن 4K تا 60 فریم بر ثانیه و 1080p با حداکثر سرعت 120 فریم بر ثانیه فیلمبرداری کنند. آواتا ویدیوی 2.7K با سرعت 120 فریم در ثانیه اضافه می کند و ویدیوهای اسلوموشن را واضح تر می کند. آواتا قطعا برای دوربین برنده است، که برای پهپادی که با فناوری جدیدتر ساخته شده است منطقی است.

قیمت گذاری

DJI Avata Pro View Combo، که شامل Goggles 2 و Motion Controller جدید است، همه چیزهایی را که برای شروع پرواز با قیمت 1388 دلار نیاز دارید، دارد. DJI FPV Combo شامل Goggles V2 و کنترل کننده جوی استیک با قیمت 999 دلار است. برای دریافت پهپاد FPV مجهز به آواتا، باید Motion Controller را با قیمت 199 دلار و محافظ پروانه را با قیمت 25 دلار با قیمت بسته نرم افزاری 1223 دلار اضافه کنید.

اگر به بهترین سیگنال انتقال ممکن نیاز دارید، DJI آواتا فلای هوشمند Combo را می‌فروشد که شامل عینک V2 با چهار آنتن و یک کنترلر حرکت است. قیمت این بسته Avata به 1168 دلار کاهش می یابد که ارزان تر از بسته FPV معادل است.

البته برای پرواز در حالت دستی، آواتا به کنترل از راه دور DJI نیاز دارد که قیمت آن 2000 دلار است. اگر Motion Controller را نمی‌خواهید، DJI FPV با قیمت 1000 دلار نسبت به بسته‌های مشابه آواتا قیمت بسیار بهتری دارد. DJI قیمت ترکیب‌ها و کیت‌های خود را که شامل بیش از یک لوازم جانبی هستند، تخفیف می‌دهد، اما شما می‌توانید بسته خود را بسازید زیرا پهپادها، لوازم جانبی و قطعات یدکی به طور جداگانه فروخته می‌شوند.

DJI Avata یک قدم محکم به جلو است

DJI Avata و DJI FPV در کنار هم توسط Alan Truly نگهداری می شوند.
عکس از Tracy Truly

مهمترین چیز هنگام خرید یک پهپاد یا در نظر گرفتن ارتقاء این است که به نیازها و ترجیحات خود فکر کنید. اگر بهترین کیفیت دوربین را از پهپاد DJI که دارای هدست است می خواهید، آواتا یک مزیت آشکار دارد. اگر سرعت مهمتر است، DJI FPV سریعترین مدل است.

برای راحتی و ایمنی، بسته استاندارد آواتا شامل محافظ‌های پروانه است که آن را انتخاب بهتری در اطراف افراد و حیوانات یا هنگام استفاده در داخل خانه می‌کند. زمانی که احساس امنیت می‌کنید، پرواز سرگرم‌کننده‌تر و سازنده‌تر است، و کنترل‌کننده حرکت آواتا آن را به انتخاب خوبی برای مبتدیان تبدیل می‌کند. پتانسیل سرعت او فضای زیادی را برای یادگیری و رشد باز می کند.

DJI FPV برای پرواز در شرایط چالش برانگیز که ممکن است به قدرت و برد بیشتری نیاز باشد عالی است. با سرعت باورنکردنی خود، کسانی را که به دنبال پروازی هیجان انگیزتر هستند راضی خواهد کرد. با این حال، DJI Avata با طراحی جمع و جور، راحت و کیفیت دوربین بهتر برای افراد بیشتری مناسب خواهد بود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا