تکنولوژی

ESA در حال آماده شدن برای حمله یک سیارک است و آپوفیس نقش مهمی در آن ایفا خواهد کرد. تو میدونی چطوری

یک دهه پیش، سیارک چلیابینسک بر فراز منطقه اورال روسیه به زمین برخورد کرد. این سیارک بر فراز شهر منفجر شد و یک موج شوک ایجاد کرد که بر 1500 نفر تأثیر گذاشت و بیش از 7300 ساختمان را ویران کرد. این امر باعث ایجاد ترس شد، اما بیشتر از آن، همه آژانس‌های فضایی را دوباره به هیئت ترسیم فرستاد تا برنامه‌های احتمالی برای چنین رویدادی را تهیه کنند، که می‌تواند عواقب بسیار بدتری داشته باشد. ترس از برخورد یک سیارک همیشه وجود دارد زیرا میلیون ها سال پیش دایناسورها را از روی زمین محو کرد. بنابراین، برای مطالعه چنین سیارک‌هایی با تأثیر احتمالی بر زمین و تأثیری که ممکن است داشته باشند، کمیته سازمان ملل برای استفاده‌های صلح‌آمیز از فضا دو نهاد بین‌المللی ایجاد کرده است: شبکه بین‌المللی هشدار سیارک‌ها (IAWN) و گروه برنامه‌ریزی مشورتی فضا. ماموریت ها (SMPAG). . این اجسام به طور کامل خطر برخورد یک سیارک و واکنش جهانی را بررسی خواهند کرد. در اینجا با این سازمان ها بیشتر آشنا شوید.

نحوه مطالعه برخورد و برخورد یک سیارک

IAWN و SMPAG 10 سال تحقیق را در سال 2024 به پایان رسانده اند. طبق گزارش ESA، IAWN توسط ناسا هدایت می شود که در رصد و یافتن سیارک های خطرناک در حال برخورد به فضا تخصص دارد. سپس IAWN زمان، مکان و تاثیر احتمالی سیارک هایی که به زمین نزدیک می شوند را ارزیابی می کند. ESA گفت، سپس اطلاعات جمع‌آوری‌شده را به SMPAG و دولت‌های ملی «در مورد سیارک مورد نیاز برای برنامه‌ریزی مأموریت فضایی جت و آژانس‌های آمادگی و واکنش در برابر بلایای غیرنظامی» منتشر می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  قطعی اینترنت در کانادا: راجرز در مورد قطعی شبکه مورد بررسی قرار می گیرد

ما در کانال های واتس اپ هستیم. برای عضویت کلیک کنید

ESA رهبری SMPAG را بر عهده دارد، که آژانس‌های فضایی را در سراسر جهان گرد هم می‌آورد تا واکنش فضایی زمین به تهدیدات را هماهنگ کند. این بیشتر تجزیه و تحلیل می کند که چگونه ماموریت های فضایی می توانند سیارک هایی با عرض 50 متر را مطالعه، منحرف یا نابود کنند. اکنون بزرگترین بحث در میان این اجسام در مورد سیارک آپوفیس است که گفته می شود 350 متر عرض دارد و می تواند در 13 آوریل 2029 در کنار زمین پرواز کند. با این حال، این سیارک یک تهدید نیست، بلکه فرصتی برای سازمان ها برای مطالعه است. “سیارک بزرگ از نزدیک با ماموریت ماهواره ای”

ESA مأموریت Hera را در اکتبر 2024 راه اندازی خواهد کرد تا بینش بیشتری در مورد نمایش موفقیت آمیز ماموریت DART ناسا از تکنیک ضربه جنبشی برای انحراف سیارک ها به دست آورد. با این حال، این تنها زمانی می تواند اتفاق بیفتد که سیارک دیده شود و مرکز سیاره کوچک از نزدیک اجرام نزدیک به زمین را زیر نظر داشته باشد.

این داستان های برتر را امروز نیز بخوانید:

مراقب تله اشتراک باشید! بیش از نیمی از کاربران بررسی‌شده هنگام خرید برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای دیگر از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود با تله‌های اشتراک، هزینه‌های پنهان و سایر الگوهای مشکوک مواجه شده‌اند. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید.

ماشین های خودران شارژ می شوند! این مدیر عامل همه چیز را برای مردم در جاده ها خراب می کند. همه چیز را اینجا ببینید.

مطلب پیشنهادی:  CES 2024 - محصولات برتر راه اندازی شد: لپ تاپ، تراشه، تلفن همراه تا تلویزیون، همه آنها را ببینید

خبر خوب برای اپل! اپل در سال 2023 و همچنین در سه ماهه دسامبر با 25 درصد در صدر بازار رایانه های شخصی تبلت در هند قرار گرفت. شرکت تحقیقات بازار CyberMedia Research گفت که سامسونگ با 23 درصد سهم بازار در سال 2023 در جایگاه دوم قرار داشت. همه چیز در مورد آن را اینجا بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا