موبایل

Google که روی ویژگی بازگشایی قفل با چهره Pixel 6 کار می‌کند، ممکن است به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بستگی داشته باشد: گزارش

گفته می‌شود که گوگل به کار خود برای آوردن تشخیص چهره به پیکسل 6 ادامه می‌دهد. انتظار می‌رود دستگاه‌های آینده، از جمله سری Pixel 7 آینده نیز از این ویژگی بهره‌مند شوند. بر اساس گزارش جدید به نقل از منابع صنعتی، گوگل ممکن است در حال کار بر روی استفاده از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در ارتباط با قابلیت Face Unlock باشد. طبق گزارش‌ها، این رویکرد در مصرف انرژی کارآمد است و انتظار می‌رود روی طیف وسیعی از تلفن‌های هوشمند پیکسل کار کند. لازم به ذکر است که شایعه شده بود که Pixel 6 Pro با Face Unlock عرضه می شود، اما ظاهراً این ویژگی نزدیک به راه اندازی آن حذف شده است.

بر اساس گزارش 9to5Google، گوگل در حال توسعه نسخه ای از Face Unlock است که از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز استفاده می کند. طبق گزارش ها، این ویژگی جدید با کاهش آستانه تشخیص برای حسگر اثر انگشت زمانی که گوشی هوشمند تا حدی چهره را تشخیص می دهد، کار می کند. بر اساس این گزارش، نیاز به دقت تطبیق اثر انگشت به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که این ویژگی جدید نیازی به سخت افزار جدید برای عملکرد آنطور که در نظر گرفته شده نیست. به این ترتیب، این رویکرد می‌تواند برای پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو قفل چهره را به ارمغان بیاورد و طبق گزارش‌ها، گوگل در حال آزمایش این ویژگی در این گوشی‌های هوشمند است.

بر اساس این گزارش، استفاده از بازگشایی چهره با حسگر اثرانگشت می‌تواند روی Pixel 6a و دیگر گوشی‌های هوشمند سری a گوگل نیز کار کند. حتی Pixel 7 و Pixel 7 Pro نیز می توانند از این ویژگی استفاده کنند. لازم به ذکر است که این رویکرد نسبت به قابلیت بازگشایی قفل با چهره سنتی از انرژی کارآمدتر در نظر گرفته می شود.

مطلب پیشنهادی:  OxygenOS 13 بتا اکنون برای OnePlus 10 Pro در دسترس است

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که این رویکرد جدید می‌تواند ترفندی از سوی گوگل باشد تا بهترین استفاده را از سنسور زیر نمایشگر زیر نمایشگر در گوشی‌های هوشمند سری Pixel 6 به دست آورد. گفته می‌شود سرعت تشخیص سنسور در مقایسه با سرعت‌های ارائه‌شده پایین است. توسط گوشی های پرچمدار دیگر مانند سری گلکسی S22 سامسونگ. گوگل هنوز رسما اعلام نکرده است که قصد دارد یک سیستم مبتنی بر تشخیص چهره را در طیف تلفن های هوشمند پیکسل خود معرفی کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا