تکنولوژی

Google Cloud خدمات مشاوره ای را برای کمک به مشتریان در استفاده از هوش مصنوعی راه اندازی می کند

بخش رایانش ابری گوگل ارائه خدمات مشاوره ای را برای کمک به مشتریان در استفاده از هوش مصنوعی مولد آغاز خواهد کرد، زیرا کسب و کارها در سراسر صنایع به دنبال سرمایه گذاری از موج علاقه به فناوری جدید هستند.

این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد Google Cloud مشاوره و ابزارهایی را برای مشتریان به منظور استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی روندها، جمع آوری اطلاعات، افزایش اتوماسیون و تولید محتوا ارائه می دهد. هوش مصنوعی مولد به ربات‌های چت مانند ChatGPT و سازنده تصویر Dall-E قدرت می‌دهد و با پاسخ دادن به درخواست‌های کاربر، متن، تصویر یا ویدیو ایجاد می‌کند.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌ها هیجان زیادی در مورد پتانسیل هوش مصنوعی مولد ابراز کرده‌اند، اما کری تارپ، معاون صنایع ابری گوگل، گفت: «همیشه این پویایی در مورد چگونگی شروع وجود دارد.

گوگل شرکت آلفابت تلاش می‌کند از مهارت هوش مصنوعی خود برای متمایز کردن خود در بازار رایانش ابری استفاده کند، که به عنوان یکی از بهترین شرط‌بندی‌های این شرکت برای رشد در زمان بلوغ کسب‌وکار جستجوی اصلی آن دیده می‌شود. گوگل از Amazon.com Inc. و شرکت مایکروسافت در بازار، اما این واحد اولین سه ماهه سودآور خود را در اوایل سال جاری گزارش کرد. این هفته، Google Cloud با استفاده از محصولات هوش مصنوعی مولد خود، از جمله سایت مسافرتی آنلاین Priceline و Mayo Clinic، مشتریان جدیدی را به اشتراک گذاشت.

تحلیلگران بلومبرگ در گزارشی در اوایل این ماه نوشتند که هوش مصنوعی مولد می تواند تا سال 2032 1.3 تریلیون دلار فروش سخت افزار، نرم افزار، خدمات و ابزارهای دیگر داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  این شرکت 900 شغل از بخش پلی استیشن خود را اخراج خواهد کرد

Google Cloud همچنین مشارکت‌های بیشتری را برای تعمیق پیشنهادات هوش مصنوعی مولد خود راه‌اندازی کرده است، از جمله قراردادی با استارت‌آپ Typeface که به شرکت‌ها در استفاده از این فناوری کمک می‌کند. تایپ فیس مدل های هوش مصنوعی گوگل را در پیشنهادات خود گنجانده است و گوگل نیز به نوبه خود Typeface را در Google Workspace قرار داده است. این شرکت ها جزئیات مالی این مشارکت را فاش نکردند.

ابهای پارسنیس، مدیرعامل Typeface گفت: «جادو زمانی اتفاق می‌افتد که تمام نقاط را به هم وصل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا