تکنولوژی

Google Doodle امروز تولد اسکار سالا را جشن می گیرد. شما در مورد پیشگام موسیقی الکترونیک در اینجا می دانید

Google Doodle صد و دوازدهمین سالگرد تولد اسکار سالا، پیشگام موسیقی الکترونیک را جشن می گیرد.

Google Doodle امروز، 18 جولای، صد و دوازدهمین سالگرد تولد اسکار سالا، آهنگساز و فیزیکدان پیشگام موسیقی الکترونیک را جشن می گیرد. Google Doodle با تبریک تولد سالا گفت: “تولدت مبارک اسکار سالا!”. اسکار سالا به خاطر بازی در ترکیب تراتونیوم شناخته شده است. Doodle گوگل می‌گوید: «سالاس که به دلیل ایجاد جلوه‌های صوتی بر روی یک آلت موسیقی به نام مخلوط تراتونیوم شناخته شده بود، دنیای تلویزیون، رادیو و فیلم را برق داد.

Google Doodle نیز در همین مورد توییت کرد. 112 سالگی اسکار سالا، آهنگساز الکترونیک آلمانی را جشن بگیرید. او میکس تراوتونیوم را ساخت و اجرا کرد که صدایی منحصر به فرد را به تلویزیون، رادیو و فیلم ها معرفی کرد.»

درباره اسکار سالا

طبق صفحه گوگل دودل، اسکار سالا در سال 1910 در گریز آلمان به دنیا آمد و از بدو تولد در موسیقی غوطه ور بود. مادرش خواننده و پدرش چشم پزشک با استعداد موسیقی است. سالا در 14 سالگی شروع به ساختن آهنگ ها و آهنگ هایی برای سازهایی مانند ویولن و پیانو کرد.

هنگامی که سالا برای اولین بار دستگاهی به نام تراتونیوم را شنید، مجذوب امکانات تونالیستی و فناوری ارائه شده توسط این ساز شد. ماموریت زندگی او به تسلط بر تروما و توسعه بیشتر آن تبدیل شد که الهام بخش مطالعه او در زمینه فیزیک و ترکیب در مدرسه بود.

این تمرکز جدید باعث شد که سالا ساز خود را به نام ترکیب تراتونیوم بسازد. او با آموزش خود به عنوان آهنگساز و مهندس برق، موسیقی الکترونیکی ایجاد می کند که سبک او را از بقیه متمایز می کند. معماری ترکیب-تراوتونیوم به قدری منحصر به فرد است که می تواند چندین صدا یا صدا را به طور همزمان بازتولید کند.

مطلب پیشنهادی:  سیارک 260 فوتی 2023 EK2 برای رویارویی نزدیک با زمین امروز آماده است. یک غول پیکر با سرعت 55468 کیلومتر در ساعت حرکت می کند

سالا پشت درب استودیوی ضبط، قطعات موسیقی و جلوه های صوتی را برای بسیاری از تولیدات تلویزیونی، رادیویی و فیلم، مانند رزماری (1959) و پرندگان (1962) ساخت. این ساز صداهایی مانند آواز پرندگان، کوبیدن و کوبیدن درها و پنجره ها را تولید می کرد.

سالا چندین جایزه برای کار خود دریافت کرد – او مصاحبه های زیادی انجام داد، با هنرمندان زیادی ملاقات کرد و در نمایش ها و فیلم های رادیویی عالی بود. در سال 1995، او مخلوط اصلی تراوتونیم خود را به موزه فناوری مدرن آلمان اهدا کرد.

سالا همچنین Quartett-Trautonium، Concert Trautonium و Volkstrautonium را ساخت. تلاش های او در زمینه موسیقی الکترونیک زمینه ساب هارمونیک را باز کرد. او با فداکاری و انرژی خلاقانه خود به یک ارکستر تک نفره تبدیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا