تکنولوژی

Google Doodle امروز تولد اسکار سالا را جشن می گیرد. شما در مورد پیشگام موسیقی الکترونیک در اینجا می دانید

Google Doodle صد و دوازدهمین سالگرد تولد اسکار سالا، پیشگام موسیقی الکترونیک را جشن می گیرد.

Google Doodle امروز، 18 جولای، صد و دوازدهمین سالگرد تولد اسکار سالا، آهنگساز و فیزیکدان پیشگام موسیقی الکترونیک را جشن می گیرد. Google Doodle با تبریک تولد سالا گفت: “تولدت مبارک اسکار سالا!”. اسکار سالا به خاطر بازی در ترکیب تراتونیوم شناخته شده است. Doodle گوگل می‌گوید: «سالاس که به دلیل ایجاد جلوه‌های صوتی بر روی یک آلت موسیقی به نام مخلوط تراتونیوم شناخته شده بود، دنیای تلویزیون، رادیو و فیلم را برق داد.

Google Doodle نیز در همین مورد توییت کرد. 112 سالگی اسکار سالا، آهنگساز الکترونیک آلمانی را جشن بگیرید. او میکس تراوتونیوم را ساخت و اجرا کرد که صدایی منحصر به فرد را به تلویزیون، رادیو و فیلم ها معرفی کرد.»

درباره اسکار سالا

طبق صفحه گوگل دودل، اسکار سالا در سال 1910 در گریز آلمان به دنیا آمد و از بدو تولد در موسیقی غوطه ور بود. مادرش خواننده و پدرش چشم پزشک با استعداد موسیقی است. سالا در 14 سالگی شروع به ساختن آهنگ ها و آهنگ هایی برای سازهایی مانند ویولن و پیانو کرد.

هنگامی که سالا برای اولین بار دستگاهی به نام تراتونیوم را شنید، مجذوب امکانات تونالیستی و فناوری ارائه شده توسط این ساز شد. ماموریت زندگی او به تسلط بر تروما و توسعه بیشتر آن تبدیل شد که الهام بخش مطالعه او در زمینه فیزیک و ترکیب در مدرسه بود.

این تمرکز جدید باعث شد که سالا ساز خود را به نام ترکیب تراتونیوم بسازد. او با آموزش خود به عنوان آهنگساز و مهندس برق، موسیقی الکترونیکی ایجاد می کند که سبک او را از بقیه متمایز می کند. معماری ترکیب-تراوتونیوم به قدری منحصر به فرد است که می تواند چندین صدا یا صدا را به طور همزمان بازتولید کند.

مطلب پیشنهادی:  لکه خورشیدی شعله های خورشیدی کلاس M را رها می کند. آنها شکاف بزرگی را در میدان مغناطیسی زمین کشف کردند

سالا پشت درب استودیوی ضبط، قطعات موسیقی و جلوه های صوتی را برای بسیاری از تولیدات تلویزیونی، رادیویی و فیلم، مانند رزماری (1959) و پرندگان (1962) ساخت. این ساز صداهایی مانند آواز پرندگان، کوبیدن و کوبیدن درها و پنجره ها را تولید می کرد.

سالا چندین جایزه برای کار خود دریافت کرد – او مصاحبه های زیادی انجام داد، با هنرمندان زیادی ملاقات کرد و در نمایش ها و فیلم های رادیویی عالی بود. در سال 1995، او مخلوط اصلی تراوتونیم خود را به موزه فناوری مدرن آلمان اهدا کرد.

سالا همچنین Quartett-Trautonium، Concert Trautonium و Volkstrautonium را ساخت. تلاش های او در زمینه موسیقی الکترونیک زمینه ساب هارمونیک را باز کرد. او با فداکاری و انرژی خلاقانه خود به یک ارکستر تک نفره تبدیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا