تکنولوژی

Google Doodle امروز عمیق‌ترین تصویری را که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا گرفته شده است، جشن می‌گیرد.

صفحه اصلی Google امروز با یک Google Doodle منحصر به فرد از شما استقبال می کند که عمیق ترین تصاویر فروسرخ جهان را که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) ناسا گرفته شده است، جشن می گیرد.

Google Doodle امروز: گوگل با تجلیل از دستاورد اخیر تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا، با نام مستعار JWST، یک doodle منحصر به فرد را به تلسکوپ فضایی اختصاص داده است. روز چهارشنبه، صفحه اصلی گوگل یک انیمیشن خیره کننده را نشان داد که در آن JWST را می توان به عنوان یک شخصیت متحرک در حال کلیک کردن بر روی تصاویر در جهان مشاهده کرد. تلسکوپ فضایی وب ماه ها مورد تبلیغات قرار گرفت زیرا قرار بود عمیق ترین تصاویر فروسرخ جهان را که تا به حال توسط بشر دیده شده را نشان دهد. ناسا گفت که دوره JWST اکتشاف فضایی به دانشمندان کمک می کند تا جهان را در سطح عمیق تری درک کنند.

گوگل درباره Google Doodle وبلاگی منتشر کرد و گفت: «یک عکس هزاران دنیا ارزش دارد. Doodle امروز عمیق ترین تصویر فروسرخ جهان را که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا – همچنین به عنوان JWST یا Webb شناخته می شود – از جهان گرفته شده است – یک پدیده علمی و یکی از بزرگترین دستاوردهای مهندسی بشر است. این بزرگ‌ترین، قوی‌ترین و پیچیده‌ترین تلسکوپ فروسرخ است که تاکنون به فضا پرتاب شده است و بزرگترین سرمایه‌گذاری فضایی بین‌المللی در تاریخ است! امروز، شش ماه پس از بلند شدن هواپیما، ناسا اولین تصاویر عملیاتی وب را منتشر کرد که اعماق و جهان های جدیدی را آشکار می کند.

مطلب پیشنهادی:  پس از حذف 10 برنامه هندی از پلی استور، دولت با گوگل گفتگوهای سختی انجام داد و گفت: «حذف آن مجاز نیست»

گوگل دودل تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​جشن می گیرد

Doodle Google JWST آینه‌پوش زرد را نشان می‌دهد که سوار بر یک فضاپیمای بنفش است. کمی بعد، تلسکوپ فضایی جیمز وب یک دوربین غول پیکر را نمایش می دهد و شروع به کلیک کردن در فضا می کند. چند اسلاید بعدی تصاویر خیره کننده ای را نشان می دهد که توسط تلسکوپ ناسا هنگام خداحافظی متحرک JWST، در حال حاضر.

در پست گوگل با به اشتراک گذاشتن اطلاعات جالبی در مورد تلسکوپ فضایی جدید ناسا، آمده است: «JWST از نام دومین مدیر ناسا، جیمز ای. وب، که مأموریت‌های آپولو را که اولین انسان‌ها را بر روی ماه فرود آورد، نامگذاری شده است. این تلسکوپ در 25 دسامبر 2021 از مرکز فضایی گویان در کورو، گویان فرانسه پرتاب شد و یک ماه طول کشید تا به مدار خود در فاصله 1.5 میلیون کیلومتری (940000 مایلی) از زمین برسد. این پرتاب با همکاری ناسا، آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس فضایی کانادا (CSA) امکان پذیر شد.

گزارش شده است که ماموریت بعدی تلسکوپ فضایی جیمز وب شامل رصد سیاهچاله کلان پرجرم Sagittarius A* است که در مرکز کهکشان راه شیری قرار دارد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا