کامپیوتر

Google One AI Premium: چیست و چقدر هزینه دارد؟

نسخه ی نمایشی Gemini در جیمیل.
گوگل

گوگل مدت کوتاهی پس از اعلام تغییر نام تجاری چت ربات هوش مصنوعی Bard خود، سطح جدیدی از Google One مجهز به هوش مصنوعی را معرفی می کند.

این ربات چت اکنون جمینی نامیده می‌شود و به دنبال دنباله‌ای از مدل زبان بزرگ (LLM) است. گوگل همچنین اخیراً چندین به‌روزرسانی دیگر را برای این سرویس اعلام کرده است، از جمله Gemini Advanced، سطح پولی Gemini بر اساس مدل جدید زبان Ultra 1.0.

به گزارش TechCrunch، سیسی هسیائو، معاون Google Assistant در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر گفت که استفاده از مدل Ultra 1.0 به Gemini Advanced کمک می کند تا «به مراتب توانایی بیشتری در کارهای بسیار پیچیده با طیف وسیعی از برنامه ها مانند کدنویسی، استدلال منطقی، پیروی از دستورالعمل های ظریف و … داشته باشد. همکاری خلاقانه، در میان بسیاری دیگر.»

او اضافه کرد: «جمینی پیشرفته نه تنها به شما امکان می‌دهد اعلان‌های طولانی‌تری بنویسید، بلکه می‌تواند زمینه درخواست‌های قبلی شما را نیز بهتر درک کند».

سطح جدید Google One Google One AI Premium نام دارد و 20 دلار قیمت دارد. این قیمت این سرویس را با OpenAI ChatGPT Plus و Microsoft Copilot Pro برابری می کند. برای دسترسی به Gemini Advanced باید در Google One AI Premium ثبت نام کنید. Google آن را با برنامه‌های بهره‌وری مجهز به هوش مصنوعی از جمله Gemini در Gmail، Docs، Sheets، Slides و Meet، و همچنین 2 ترابایت فضای ذخیره‌سازی، ویژگی‌های ویرایش Google Photos، 10% بازگشت در جوایز فروشگاه Google، ویژگی‌های ممتاز برای تماس‌های ویدیویی Google Meet، بسته‌بندی می‌کند. بهبود زمان‌بندی جلسه تقویم Google، VPN از Google One، نظارت بر وب تاریک، بازگشت 3 تا 10 درصد در فروشگاه Google، و پشتیبانی بیشتر از مشتری.

مطلب پیشنهادی:  تایوان از سرمایه‌گذاری شرکت‌های تراشه در اتحادیه اروپا خوشحال است و در میان کمبود تراشه جهانی به دنبال روابط عمیق‌تر است.
برنامه های Google One.
گوگل

به طور خاص، Gemini for Workspace برند جدیدی از سرویس هوش مصنوعی Duet است که در ابتدا برنامه های بهره وری گوگل را با هوش مصنوعی به روز کرد. این سرویس در درجه اول بر روی شرکت متمرکز بود، با قیمت 30 دلار در ماه برای هر کاربر. در همین حال، Google One AI Premium مشتریان را هدف قرار داده است. این اساساً شامل تمام مزایای طرح استاندارد Google One Premium 2TB است که به طور سنتی با قیمت 10 دلار در ماه به فروش می رسد.

Google در حال حاضر یک آزمایش دو ماهه رایگان از Google One AI Premium را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد Gemini Advanced را بدون خطر آزمایش کنید. این معامله به زبان انگلیسی در 150 کشور و منطقه موجود است. زبان های دیگر از جمله ژاپنی و کره ای به زودی در دسترس خواهند بود. هیچ صحبتی در مورد مدت زمان ادامه این معامله وجود ندارد.

گوگل برای اولین بار سرمایه گذاری هوش مصنوعی خود را با نام Bard در مارس 2023 به صورت رایگان و آزمایشی معرفی کرد. چت بات ابتدا بر روی LaMDA LLM اجرا می شد، اما در دسامبر 2023، این برند آن را به Gemini LLM ارتقا داد. گوگل مدل Gemini Ultra 1.0 را قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی خود می نامد و به نسل های قبلی خود یعنی Gemini Nano، Gemini Pro و Gemini Ultra می پیوندد. Gemini Pro LLM، که در حال حاضر سطح رایگان چت ربات Gemini را اجرا می کند و در برنامه های Google ادغام شده است، دارای مجوز GPT 3.5 معادل است.

مطلب پیشنهادی:  مارک آلمان: اپل بعد از اپل واچ اولترا در سال 2024 از نمایشگرهای microLED برای آیفون، آی پد و مک استفاده می کند

ادغام Gemini's LLM و گسترش سرویس هوش مصنوعی Google One کاملاً مناسب است زیرا این برند به نقطه عطف 100 میلیون مشترک خود نزدیک می شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا