موبایل

Google Project Gameface مبتنی بر دسترسی را در اندروید راه‌اندازی می‌کند تا ناوبری بدون هندز را ارائه دهد

گوگل Project Gameface خود را که یک پروژه منبع باز با هدف دسترسی بیشتر به دستگاه های فناوری است، به اندروید گسترش داده است و اکنون می توان از آن برای کنترل رابط تلفن هوشمند استفاده کرد. این پروژه برای اولین بار در Google I/O 2023 به عنوان یک ماوس گیمینگ هندزفری که با حرکات سر و حالات صورت قابل کنترل است، رونمایی شد. آنها برای افرادی طراحی شده اند که از ناتوانی های جسمی رنج می برند و نمی توانند از دست یا صدای خود برای کار با دستگاه ها استفاده کنند. با حفظ عملکرد یکسان، نسخه اندروید یک مکان نما مجازی اضافه می کند تا کاربران بتوانند دستگاه خود را بدون دست زدن به آن کنترل کنند.

گوگل در اعلامیه‌ای که در پست وبلاگ متمرکز بر توسعه‌دهنده منتشر شد، گفت: «ما کد منبع باز بیشتری را برای Project Gameface ارائه می‌کنیم تا به توسعه‌دهندگان کمک کنیم تا برنامه‌های Android بسازند تا هر دستگاه اندرویدی را در دسترس‌تر کنند. از طریق دوربین دستگاه، حالت های صورت و حرکات سر را به طور یکپارچه ردیابی می کند و آنها را به کنترل های بصری و شخصی سازی شده تبدیل می کند.

Project Gameface با سازمان هندی Incluzza که از افراد دارای معلولیت حمایت می کند، همکاری می کند. با استفاده از این همکاری، پروژه یاد گرفت که چگونه می‌توان فناوری‌های آن را برای موارد استفاده مختلف، مانند ورودی پیام، جستجوی شغل و موارد دیگر گسترش داد. از API تشخیص نقطه عطف چهره MediaPipe و سرویس دسترسی اندروید برای ایجاد مکان‌نمای مجازی جدید برای دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کند. مکان نما به دنبال حرکت سر کاربر پس از ردیابی آن با دوربین جلو حرکت می کند.

مطلب پیشنهادی:  5 بهترین برنامه احراز هویت (2FA) برای آیفون و اندروید

API 52 حرکت صورت، از جمله بالا بردن ابرو، باز کردن دهان، حرکت لب ها و غیره را تشخیص می دهد. این 52 حرکت برای کنترل و نقشه برداری طیف گسترده ای از عملکردها در دستگاه اندرویدی استفاده می شود. یکی از ویژگی های جالب کشیدن انگشت است. کاربران می توانند از این برای کشیدن صفحه اصلی استفاده کنند. برای ایجاد یک افکت کشیدن، کاربران باید یک نقطه شروع و پایان را تعریف کنند. این می تواند چیزی مانند باز کردن دهان و حرکت دادن سر و پس از رسیدن به نقطه پایانی، بستن دوباره دهان باشد.

لازم به ذکر است که اگرچه این فناوری در GitHub در دسترس قرار گرفته است، اما اکنون بر عهده توسعه دهندگان است که با استفاده از این گزینه برنامه هایی را ایجاد کنند تا آن را در دسترس کاربران قرار دهند. اپل همچنین اخیرا ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که از ردیابی چشم برای کنترل آیفون استفاده می کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا