تکنولوژی

Hey WhatsApp را دانلود کرده اید؟ مراقب بدافزارهای پنهان باشید. بررسی هشدار

Will Cathcart رئیس واتس اپ در مورد بدافزار در Hey WhatsApp و سایر برنامه ها اطلاع می دهد. بنابراین اگر Hey WhatsApp را دانلود کرده اید، مراقب بدافزارها باشید.

WhatsApp یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی فوری است. با این حال، چندین نسخه شبیه سازی شده یا جعلی دیگر از برنامه برای دانلود موجود است. در واقع، بسیاری از مردم یکی از آنها را به نام Hey WhatsApp دانلود کرده اند. با این حال، باید بدانید که این برنامه‌ها جعلی هستند و کاملا طبیعی به نظر می‌رسند. با این حال، اگر از آنها استفاده کنید، می توانند از راه های مختلفی به شما آسیب برسانند، از جمله سرقت اطلاعات شخصی شما. ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ در متا پلتفرم‌ها، از طریق توییتر رسمی خود در این باره اطلاع داده است.

یادآوری به کاربران @WhatsApp که دانلود نسخه جعلی یا مود شده WhatsApp هرگز ایده خوبی نیست. این برنامه ها بی ضرر به نظر می رسند، اما می توانند از حریم خصوصی و حفاظت های امنیتی واتس اپ عبور کنند. موضوع:’ Cathcart توییت کرد. در یک سری توییت، او همچنین اطلاع داد که تیم امنیتی اخیراً بدافزارهای مخفی را در برنامه‌ها – ارائه شده در خارج از فروشگاه Google Play – توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام «HeyMods» که شامل «Hey WhatsApp» و دیگران است، کشف کرده‌اند.

وی اعلام کرد که این اپلیکیشن‌ها نوید ویژگی‌های جدید را می‌دهند، اما فقط یک کلاهبرداری برای سرقت اطلاعات شخصی ذخیره شده در تلفن‌های افراد هستند. مدیر واتس اپ همچنین گفت که جزئیات با گوگل به اشتراک گذاشته شده است و تیم آن با آنها برای مبارزه با این برنامه های مخرب همکاری می کند. Google Play Protect در اندروید اکنون می‌تواند نسخه‌های جعلی مخرب واتس‌اپ را که قبلا دانلود شده‌اند شناسایی و غیرفعال کند. در یکی از توییت‌های او آمده است که ما از کمک Google برای کار مداوم آنها برای جلوگیری از گسترش برنامه‌های مخرب در دستگاه‌های اندرویدی قدردانی می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی:  کارشناسان می گویند ربات چت بینگ عصبانی فقط از انسان تقلید می کند

وی در ادامه افزود: «البته تلاش‌های خود را برای شناسایی و مسدود کردن این نوع برنامه‌ها در آینده ادامه خواهیم داد. ما همچنین در حال انجام اقدامات اجرایی علیه HeyMods برای جلوگیری از آسیب‌های آینده هستیم و گزینه‌های قانونی را برای مسئول دانستن HeyMods و دیگران بررسی خواهیم کرد.”

وی همچنین گفت که بدافزار تلفن همراه یک تهدید مخرب است که باید با آن مقابله کرد و جامعه امنیتی همچنان به توسعه راه‌های جدید برای جلوگیری از گسترش آن ادامه می‌دهد. Cathcart از کاربران واتس اپ پرسید که آیا دوستان یا خانواده خود را با استفاده از شکل دیگری از واتس اپ می بینند یا خیر، سپس آنها را تشویق کرد که فقط از واتس اپ از فروشگاه برنامه های قابل اعتماد یا وب سایت رسمی به طور مستقیم در http://WhatsApp.com/dl استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا