کامپیوتر

HP پیشتاز است زیرا فروش رایانه های شخصی در هند 17.8 درصد رشد سالانه در سه ماهه دوم داشته است: IDC

طبق گزارش جدید IDC، HP همچنان در بازار کلی رایانه های شخصی پیشتاز است، حتی در حالی که هند با ارسال 3.7 میلیون رایانه در سه ماهه دوم سال 2022 (سه ماهه دوم) 17.8 درصد رشد سالانه (سالانه) را ثبت کرده است. این شرکت تحقیقات بازار گفت که این رشد به دلیل سفارشات پراکنده از سه ماهه قبل، توسط بخش قوی دولتی انجام شده است. با افزایش موجودی کانال، سایر بخش ها کند شدند. بازار سنتی کامپیوتر در هند شامل دسکتاپ، نوت بوک و ایستگاه های کاری است.

طبق گزارش ردیاب دستگاه محاسبات شخصی در سراسر جهان (IDC)، دسته دسکتاپ به عملکرد قوی خود ادامه داد و بیش از یک میلیون دستگاه را برای دومین سه ماهه متوالی ارسال کرد. طبق گزارش IDC، دسته نوت‌بوک‌ها با 2.6 میلیون دستگاه محرک حجم بودند، اما نرخ رشد آن نسبت به سال گذشته به 7.3 درصد کاهش یافت، در حالی که به طور متوسط ​​در سه فصل گذشته بیش از 30 درصد در سال گذشته بود.

تقاضای رایانه های شخصی در ماه آوریل مثبت بود اما در نیمه دوم سه ماهه کاهش یافت. با عقب افتادن بازگشایی کالج ها به سه ماهه 22، بازار رایانه های شخصی ضربه خورد. IDC می گوید که بخش سازمانی 14.9 درصد رشد کرده است که بسیار کمتر از سه فصل گذشته است. این به دلیل تاخیر در اجرای دستور است. به همین ترتیب، نرخ رشد شرکت های کوچک و متوسط ​​در مقایسه با دو فصل قبل کمتر بود. به همین دلیل، موجودی کانال به میزان قابل توجهی افزایش یافت و تقاضا کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی:  کدام کارت گرافیک بهتر است؟ خرده فروش آنلاین ادعاهای نقص را رتبه بندی می کند

کانال های آنلاین در چند فصل گذشته نرم شده اند. اگرچه ترافیک قوی در کانال‌های آفلاین منجر به یک سه ماهه مثبت برای مصرف‌کنندگان شد، اما با بازگشایی مدارس، رشد کاهش یافت و در نتیجه تقاضا برای آموزش از راه دور کاهش یافت. با کاهش سرعت بازگشایی کالج ها برای سه ماهه سوم سال جاری، تامین کنندگان همچنان امیدوارند که تبلیغات برگشت به کالج، شتاب را به مصرف کنندگان بازگرداند. همچنین انتظار می‌رود فروش آنلاین نیز از ابتدای امسال آغاز شود [the] پایان سه ماهه 22. با این حال، موجودی بالای کانال باعث نگرانی است و اصلاح موجودی در چند ماه آینده اجتناب‌ناپذیر است.»

از نظر تفکیک شرکتی، HP پس از فروش بیش از 1.15 میلیون دستگاه و تصاحب سهم شیر 30.8 درصدی در سه ماهه دوم 22، جایگاه اول خود را حفظ کرد. Dell Technologies با سهم بازار 21.6% و رشد سالانه 15.2% در سه ماهه دوم 22 در جایگاه دوم قرار گرفت. رتبه سوم به لنوو با سهم 19.6 درصدی تعلق دارد. ایسر و ایسوس به ترتیب با 8.9% و 6.1% سهم بازار در سه ماهه دوم سال 22 جایگاه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا