کامپیوتر

IDC: فروش رایانه های شخصی در هند 11.7 درصد در سه ماهه سوم 2021 کاهش یافته است، HP پیشتاز ادغام کلی است.

IDC گزارش داد که HP با کمتر از یک میلیون محموله در بازار هند در سه ماهه سوم سال 2022، پیشتاز خود را در رده کلی رایانه های شخصی حفظ کرد. با این حال، بخش کلی رایانه های شخصی پس از هشت فصل متوالی رشد مثبت، در سه ماهه سوم سال 2022 کاهش شدید 11.7 درصدی را تجربه کرد. بخش های مصرف کننده و تجاری باعث کاهش کلی شدند. در همین حال، بخش دولتی تنها بخشی بود که روند رشد مثبت پایدار را ثبت کرد و در سه ماهه سوم سال 2022 رشد سالانه 91.5 درصدی را ثبت کرد.

نوت‌بوک‌ها که در سه ماهه اخیر در دسته رایانه‌های شخصی در هند از تسلط برخوردار بوده‌اند، شاهد نرم شدن بخش‌ها بوده‌اند و فروشندگان را مجبور به پاک کردن موجودی خود کرده‌اند. گزارش IDC اضافه کرد که دسته‌های دسکتاپ و ایستگاه‌های کاری منجر به ادغام کلی شدند، در حالی که رشد به ترتیب 23.4 و 17.6 درصد در سه ماهه سوم داشتند.

بخش مصرف کننده که در سه ماهه سوم شاهد کاهش کلی بود، در اواخر سپتامبر با کمک افزایش فروش آنلاین توانست احیا شود. بر اساس این گزارش، بخش مصرف کننده موفق شد 2.1 میلیون دستگاه را در سه ماهه سوم سال 2022 ارسال کند.

در حالی که تقاضا برای نوت بوک های پریمیوم در بخش تجاری به شدت 28.5 درصد کاهش یافت، نوت بوک های پریمیوم در بخش مصرف کننده 9.8 درصد رشد کردند. این گزارش می افزاید که رشد در بخش مصرف کننده نوت بوک های ممتاز به دلیل عملکرد قوی اپل و کشش خوب نوت بوک های بازی ایسوس در طول سه ماهه بوده است.

مطلب پیشنهادی:  یکی از بهترین لپ تاپ های 2 در 1 دل به 600 دلار کاهش یافته است

اچ پی با وجود کاهش کلی روحیه در سه ماهه سوم سال 2022، با سهم 23.9 درصدی در بازار رایانه های شخصی، پیشتازی خود را حفظ کرد. با این حال، سهم مصرف کننده شرکت مستقر در پالو آلتو در کالیفرنیا به 22.1 درصد و سهم تجاری آن کاهش یافت. به 25.9 درصد، اگرچه همچنان در هر دو بخش پیشرو است.

لنوو با سهم قوی 18.8 درصدی در بخش مصرف‌کننده، از دل پیشی گرفت و در جایگاه دوم قرار گرفت. در این گزارش آمده است که این به دلیل افزایش فروش آنلاین است. لنوو همچنین با سهم 32 درصدی در بخش شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SME) پیشتاز بود، اگرچه مجبور بود وضعیت سختی از سفارش‌های کلی را در این دسته تحمل کند.

سقوط دل به جایگاه سوم در بازار کلی رایانه‌های شخصی، عمدتاً به دلیل از دست دادن شتاب این شرکت در بخش مصرف‌کننده بود، که با دور شدن از فروش آنلاین تحریک شد. در همین حال، ایسر با سهم 10.9 درصدی در جایگاه چهارم باقی ماند، در حالی که ایسوس با سهم 9.9 درصدی در سه ماهه سوم 2022 در جایگاه پنجم باقی ماند.

IDC خاطرنشان می کند که بازگشایی مدارس و دانشکده ها تقاضا برای آموزش از راه دور را کاهش داده است و دلیل اصلی تضعیف بخش مصرف کننده است. در همین حال، “ارز ضعیف‌تر منجر به افزایش هزینه‌های دستگاه و فشار قیمت‌گذاری برای تامین‌کنندگان می‌شود. با ادامه فروش آنلاین، تامین‌کنندگان افزایش قیمت‌ها را در سه ماهه سوم کاهش دادند، اما تخفیف‌ها نیز مانند سال‌های گذشته سودآور نبودند. انتظار می‌رود تامین‌کنندگان قیمت‌ها را افزایش دهند. بهارات شنوی، تحلیلگر ارشد بازار IDC هند افزود: قیمت ها در سه ماهه چهارم، که می تواند احساسات را بیشتر کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی:  بررسی Lenovo Legion Y32p-30: مانیتور تقریباً عالی

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا