گجت

iOS 15.4.1، iPadOS 15.4.1 با رفع مشکلات تخلیه باتری منتشر شد. اپل واچ، هوم پاد نیز به روز شد

اپل به‌روزرسانی‌های iOS 15.4.1 و iPadOS 15.4.1 را تنها دو هفته پس از عرضه iOS 15.4 و iPadOS 15.4 برای دستگاه‌های خود منتشر کرد. نسخه‌های نرم‌افزار جدید مشکلات تخلیه باتری را که با انتشار به‌روزرسانی‌های قبلی iOS و iPadOS معرفی شده‌اند، برطرف می‌کنند. همراه با iOS 15.4.1 و iPadOS 15.4.1، اپل به‌روزرسانی HomePod 15.4.1 را برای رفع مشکل سیری منتشر کرد. کاربران اپل واچ نیز watchOS 8.5.1 را به عنوان یک به روز رسانی جزئی دریافت کردند که مجموعه ای از اصلاحات امنیتی را به همراه دارد. به طور مشابه، کاربران مک MacOS Monterey 12.3.1 را با رفع مشکلات مربوط به بلوتوث و اتصالات صفحه نمایش خارجی دریافت کردند.

iOS 15.4.1، iPadOS 15.4.1: چه چیزی جدید است؟

ماه گذشته، اپل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را معرفی کرد که شروع به ایجاد مشکلات تخلیه باتری برای برخی از کاربران کرد. گزارش های کاربرانی که در فضای مجازی منتشر شده اند حاکی از آن است که این مشکلات عمر باتری آیفون 13 پرو مکس را برای برخی از کاربران به نیم روز کاهش داده است، در حالی که مدل های آیفون 11 برای برخی از کاربران 80 درصد باتری را در 24 ساعت از دست داده اند. طبق یادداشت‌های انتشار رسمی، اپل با معرفی iOS 15.4.1 و iPadOS 15.4.1 این نگرانی‌ها را برطرف کرد که شامل رفع مشکلاتی است که باعث می‌شد باتری‌ها سریع‌تر از حد انتظار تخلیه شوند.

علاوه بر مشکلات تخلیه باتری، iOS 15.4.1 و iPadOS 15.4.1 باگی را برطرف می‌کنند که باعث می‌شد دستگاه‌های بریل هنگام پیمایش متن یا نمایش اخطار پاسخی ندهند. به‌روزرسانی‌ها همچنین مشکلی را در مورد دستگاه‌های شنوایی Made for iPhone و Made for iPad برطرف می‌کنند که با برخی از برنامه‌های شخص ثالث پاسخ نمی‌دهند.

مطلب پیشنهادی:  GlobalWafers تایوان 5 میلیارد دلار در کارخانه جدید ویفر سیلیکونی در تگزاس سرمایه گذاری می کند

به طور جداگانه، iOS 15.4.1 و iPadOS 15.4.1 یک مشکل امنیتی را در رمزگشای رسانه AppleAVD برطرف می کنند که به مهاجم اجازه می دهد کد دلخواه را با امتیازات هسته اجرا کند. اپل اشاره کرد که آسیب پذیری روز صفر می تواند توسط برخی از مهاجمان در طبیعت “به طور فعال” مورد سوء استفاده قرار گیرد. این دستگاه‌هایی مانند iPhone 6s به بعد، iPad Pro (همه مدل‌ها)، iPad Air 2 و جدیدتر، iPad نسل 5 به بعد، iPad mini 4 و بالاتر و iPod touch (نسل هفتم) را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نسخه 15.4.1 نرم افزار هوم پاد: چه خبر؟

همراه با آخرین نسخه‌های iOS و iPadOS، اپل نرم‌افزار HomePod نسخه 15.4.1 را معرفی کرد که مشکلی را برطرف می‌کند که باعث می‌شد برخی لوازم جانبی دارای HomeKit هنگام کنترل از طریق Siri پاسخگو نباشند. این به‌روزرسانی همچنین شامل رفع اشکال برای دستگاه‌های HomePod نیز می‌شود، این شرکت در تغییرات خود اعلام کرد.

watchOS 8.5.1: چه چیزی جدید است؟

اپل همچنین watchOS 8.5.1 را به عنوان یک آپدیت جزئی برای watchOS 8.5 منتشر کرد. این شرکت گفت که نسخه جدید نرم افزار به روز رسانی های امنیتی و رفع اشکالات را برای مدل های سازگار اپل واچ ارائه می کند. با این حال، جزئیات دقیق به روز رسانی و اصلاحات امنیتی هنوز فاش نشده است.

macOS Monterey 12.3.1: چه چیزی جدید است؟

کاربران مک یک به‌روزرسانی برای macOS Monterey 12.3.1 دریافت کرده‌اند که به مشکلی رسیدگی می‌کند که باعث می‌شود دستگاه‌های بلوتوث مانند کنترل‌کننده‌های بازی پس از پخش صدا از طریق برخی از هدفون‌های Beats قطع شوند. این به‌روزرسانی همچنین مشکلی را برطرف می‌کند که منجر به روشن نشدن نمایشگر خارجی USB-C یا Thunderbolt هنگام اتصال به Mac mini (2018) به عنوان نمایشگر دوم شد.

مطلب پیشنهادی:  گفته می شود ریلمی واچ S100 هند برای ماه فوریه عرضه می شود، گزینه های رنگ مشخص شده است

اپل در یادداشت های انتشار خود اعلام کرد نسخه جدید macOS Monterey همچنین مشکلی را برطرف می کند که باعث شده بود برخی از مدل های MacBook Pro 2021 به روزرسانی یا بازیابی به macOS Monterey 12.3 انجام نشوند.

علاوه بر این، macOS نسخه 12.3.1 شامل دو اصلاح امنیتی است. یکی از آنها در مورد آسیب‌پذیری روز صفر مربوط به رمزگشای رسانه AppleAVD است که برای کاربران iOS و iPadOS نیز وجود داشت. به روز رسانی نرم افزار همچنین حفره امنیتی موجود در درایور گرافیک اینتل را برطرف می کند و می تواند به مهاجم اجازه دسترسی به حافظه هسته را بدهد.

اپل گفت که آگاه است که هر دو مشکل ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشند.

نحوه دانلود iOS 15.4.1، iPadOS 15.4.1

می توانید iOS 15.4.1 یا iPadOS 15.4.1 را با مراجعه به دستگاه خود دانلود کنید تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار. به‌روزرسانی‌ها برای همه دستگاه‌هایی که از نسخه جدید iOS 15 یا iPadOS 15 استفاده می‌کنند در دسترس است.

اگر ویژگی به‌روزرسانی خودکار را فعال کرده باشید، به‌روزرسانی‌ها نیز به‌طور خودکار به دستگاه‌های شما می‌رسند. با این حال، اپل معمولاً انتشار به‌روزرسانی‌ها را برای دستگاه‌هایی که برای به‌روزرسانی خودکار تنظیم شده‌اند به تأخیر می‌اندازد.

کریگ فدریگی، معاون مهندسی نرم افزار اپل، ظاهراً در پاسخ به یکی از کاربران Reddit تاخیر در به روز رسانی خودکار را تایید کرده است. مدیرعامل در پاسخ ادعایی خود که در یک اسکرین شات نشان داده شده است، گفت که این شرکت پس از دریافت بازخورد کاربران، به‌روزرسانی‌های خودکار را یک تا چهار هفته به تعویق می‌اندازد و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار خود را ابتدا در دسترس کاربرانی قرار می‌دهد که از روش دستی استفاده می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  ChatGPT با ورودی صوتی از طریق برنامه رایگان «WatchGPT» به ساعت‌های هوشمند Wear OS می‌آید: جزئیات

پاسخ فرضی فدریگی هیچ وضوحی در مورد اینکه چرا اپل این کار را انجام می دهد ارائه نمی دهد. با این حال، این می تواند به دو دلیل باشد. اولاً، این تأخیر به شرکت کمک می‌کند تا فشار زیادی به سرورهای خود برای بارگذاری همزمان به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار روی تعداد زیادی دستگاه وارد نکند. دوم، می تواند به کاهش تأثیر هر گونه اشکالی که ممکن است به روز رسانی ممکن است شامل شود کمک کند.

نحوه دانلود نرم افزار HomePod نسخه 15.4.1

برخلاف دستگاه‌های آیفون و آی‌پد، اپل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را به‌طور خودکار به HomePod و HomePod mini ارسال می‌کند. با این حال، می توانید با مراجعه به این آدرس، نرم افزار HomePod نسخه 15.4.1 را برای دستگاه خود بررسی کنید تنظیمات خانه > به روز رسانی نرم افزار از برنامه Home مطمئن شوید که دستگاه Apple متصل شما آخرین نسخه نرم افزار را اجرا می کند.

نحوه دانلود watchOS 8.5.1

می‌توانید watchOS 8.5.1 را در Apple Watch Series 3 و نسخه‌های جدیدتر با مراجعه به آن دانلود کنید عمومی > به روز رسانی نرم افزار در برنامه Watch در آیفون شما. یا اگر به وای فای متصل است، می‌توانید به‌روزرسانی را مستقیماً از اپل واچ خود دانلود کنید تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار.

نحوه دانلود macOS Monterey 12.3.1

اپل macOS Monterey 12.3.1 را برای تمامی مک بوک ایر، مک بوک پرو، آی مک، مک مینی و مک پرو واجد شرایط منتشر کرده است. می‌توانید با رفتن به آن، به‌روزرسانی را به صورت دستی بررسی کنید تنظیمات سیستم > به روز رسانی نرم افزار پس از کلیک بر روی نماد منوی Apple از گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش کامپیوتر خود. همچنین می‌توانید با مراجعه به تنظیمات About This Mac از منوی Apple، به‌روزرسانی را دریافت کنید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا