گجت

iOS 16 تغییراتی را در Set Pitch برای هدست اپل ایجاد می کند. به حذف برنامه های ساعت از پیش بارگذاری شده، Find My، Health اجازه می دهد

اپل چارچوب تعامل نزدیک را در iOS 16 به روز کرد تا تراشه U1 با باند فوق العاده (UWB) را با ARKit یکپارچه کند، مجموعه نرم افزاری که برای ایجاد تجربه های همهجانبه طراحی شده است. این ادغام در بحبوحه شایعات پیرامون آماده سازی اپل برای هدست واقعیت افزوده (AR) آن صورت می گیرد. تعامل Nearby با پشتیبانی از ARKit باعث می شود توسعه دهندگان بتوانند برنامه های خود را برای آگاهی مکانی دقیقی که انتظار می رود بخشی از هدست اپل باشد، آماده نگه دارند. به طور جداگانه، iOS 16 به کاربران اجازه می دهد تا لیست اضافی از برنامه های از پیش بارگذاری شده، از جمله Clock، Find My و Health را حذف کنند.

همانطور که توسط 9to5Mac مشاهده شد، اپل یک جلسه مجازی به عنوان بخشی از WWDC 2022 برگزار کرد که در آن در مورد چارچوب تعامل نزدیک به روز شده توضیح داد. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با ادغام ARKit “اطلاعات مسافت و جهت سازگارتر” را دریافت کنند.

اپل ابتدا Nearby Interaction را در iOS 14 در سال 2020 پیاده سازی کرد. سپس قصد داشت به توسعه دهندگان اجازه دهد تا از تراشه U1 در آیفون 11 و مدل های جدیدتر استفاده کنند تا مکان دقیق و آگاهی مکانی را به دست آورند. این شرکت سال گذشته دامنه فعالیت خود را گسترش داد و آن را به رابطی برای ارائه تجربیات مشابه بین آیفون و اپل واچ و همچنین دستگاه های شخص ثالث سازگار با UWB تبدیل کرد.

اپل ابتدا ARKit را با تراشه U1 ادغام کرد تا قابلیت جستجوی دقیق AirTags را فعال کند. با این حال، به‌روزرسانی iOS 16 همان سطح تجربه را برای توسعه‌دهندگان باز می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  Google Pixel Watch 3 در دو اندازه مختلف عرضه خواهد شد: گزارش

این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به برنامه‌هایشان اجازه دهند با دستگاه‌های ثابت تعامل داشته باشند و اطلاعات را بر اساس مکان دقیق پوشش دهند.

اپل گفت بهترین موارد استفاده برای چارچوب تعامل نزدیک بهبودیافته، تجربیاتی است که کاربر را به یک شیء خاص نزدیک، مانند یک مورد گم شده، یک شی مورد علاقه یا شیئی که کاربر می خواهد با آن تعامل داشته باشد، هدایت می کند.

با این حال، به‌روزرسانی احتمالاً آغازی باشد تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد برنامه‌های خود را شروع کنند و در عین حال برنامه‌های موجود خود را برای آگاهی مکانی دقیقی که از طریق هدست شایعه اپل در دسترس خواهد بود، آماده نگه دارند.

این هدست که قرار است یک تجربه واقعیت ترکیبی (MR) را به کاربران ارائه دهد، گمان می‌رود که در سال 2023 معرفی شود. تحلیلگر Ming-Chi Kuo اخیراً پیش‌بینی کرده است که می‌تواند در یک رویداد رسانه‌ای در ژانویه رونمایی شود.

اپل هنوز هیچ جزئیات رسمی در مورد این هدست فاش نکرده است، اگرچه برخی از علائم تجاری حاکی از توسعه سیستم عامل آن، که RealityOS نامیده می شود، در گذشته اخیر ظاهر شده است.

این هدست ممکن است دارای یک تراشه U1 برای اتصال UWB باشد.

اپل همچنین ARKit را در iOS 16 با پشتیبانی از ویدیوی 4K HDR و بهبود اسکن داخلی اتاق به روز کرد. این ویژگی‌ها همچنین می‌توانند ارتفاع هدست را تعیین کنند، که احتمالاً لیستی از ویژگی‌های AR ممتاز را خارج از جعبه ارائه می‌دهد.

علاوه بر به‌روزرسانی چارچوب تعامل نزدیک و ARKit، iOS 16 به کاربران اجازه می‌دهد فهرستی از برنامه‌های از پیش بارگذاری شده را حذف کنند. 9to5Mac گزارش داد که اولین پیش نمایش توسعه دهندگان از نسخه جدید iOS که اپل در اوایل این هفته برای توسعه دهندگان منتشر کرد، امکان حذف برنامه های Clock، Find My و Health را فراهم می کند.

مطلب پیشنهادی:  سخنرانی امروز WWDC 2021: نحوه تماشای پخش زنده، انتظار چه چیزی

اپل از زمان عرضه iOS 10 در سال 2016 به کاربران اجازه داده است تا برنامه های از پیش بارگذاری شده روی آیفون را حذف کنند. با این حال، ظاهراً این شرکت این لیست را گسترش داده و سه برنامه اصلی را شامل می شود.

گفته می شود که توسعه دهندگان توانایی حذف این سه برنامه را از iOS 16 و iPadOS 16 دارند. اما شایان ذکر است که با حذف نصب این برنامه ها، ممکن است برخی از عملکردهای سیستم از بین برود.

به عنوان مثال، اگر برنامه ساعت حذف شود، کاربران نمی‌توانند آلارم‌ها و تایمرها را تنظیم کنند — مگر اینکه جایگزینی در دستگاه خود در دسترس داشته باشند.

با این حال، در مورد برنامه Find My، حذف نصب آن ویژگی‌های داخلی Find My از جمله Find My Friends را خاموش نمی‌کند.

کاربران می‌توانند هر یک از برنامه‌های از پیش بارگذاری‌شده را که حذف نصب می‌کنند، دوباره از طریق اپ استور نصب کنند.

در حالی که دلیل دقیق این که چرا اپل شروع به اجازه دادن به کاربران برای حذف برنامه های از پیش بارگذاری شده اضافی کرد، مشخص نیست، ممکن است به دلیل فشار مداوم مقامات ضد تراست در سراسر جهان باشد. با این حال، این شرکت سعی کرده از محدودیت های خود در حذف برنامه های از پیش بارگذاری شده و محدودیت کاربران برای نصب برنامه های جدید از فروشگاه App در گذشته دفاع کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا