موبایل

iOS 16 beta 4 نگرانی‌های امنیتی هنگام ویرایش پیام‌ها را برطرف می‌کند

اپل به‌تازگی چهارمین نسخه بتای توسعه‌دهنده iOS 16 را منتشر کرده است، و در میان مجموعه معمول رفع اشکال و بهبود عملکرد، این شرکت همچنین گام‌های مهمی را برای کمک به محدود کردن سوء استفاده احتمالی از ویژگی جدید ویرایش iMessage برداشته است.

هنگامی که اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود (WWDC) در ماه ژوئن از iOS 16 رونمایی کرد، اعلام کرد که این به روز رسانی قابلیت ویرایش و عدم ارسال iMessages ارسال شده از طریق برنامه Messages را به همراه خواهد داشت. اگرچه این یک ویژگی کاملاً جدید نیست – سرویس‌هایی مانند واتس‌اپ و فیس‌بوک به مردم اجازه می‌دهند پیام‌هایی را که سال‌ها ارسال کرده‌اند پس بگیرند، پیاده‌سازی اپل نگرانی‌هایی را در میان برخی از حامیان امنیت داخلی ایجاد کرده است.

آنچه در iOS 16 بتا 4 تغییر کرد

با انتشار چهارمین نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 16، به نظر می رسد که اپل این نگرانی ها را جدی گرفته است. بازه زمانی برای لغو ارسال پیام از 15 دقیقه به دو دقیقه کاهش یافته است – تغییر دقیقی که وکیل سیمپسون توگل توصیه کرد. در نامه ای که برای تیم کوک فرستاد، وکیل بازماندگان اشاره کرد که “فرستنده چنین پیامی در اکثر مواقع بلافاصله متوجه اشتباه می شود”، بنابراین دو دقیقه باید بیش از اندازه کافی باشد. مهمتر از آن، او می افزاید، شخصی که قصد استفاده از iMessage را دارد “برای سوء استفاده و آزار و اذیت، اگر بداند که پیام هایش پس از دو دقیقه “دائمی” می شود، با خطر بسیار بیشتری روبرو خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  5 رنگ آیفون 14 ای کاش اپل به جای زرد منتشر می کرد

با این حال، پنجره دو دقیقه ای فقط برای عدم ارسال پیام اعمال می شود. در حال حاضر، هنوز امکان ویرایش پیام تا پانزده دقیقه پس از ارسال آن وجود دارد، اگرچه اپل راه‌هایی را برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از ویژگی ویرایش ارائه کرده است.

برای یک چیز، اکنون فقط می توان یک پیام را تا پنج بار ویرایش کرد. پس از آن گزینه «ویرایش» به طور کامل ناپدید می شود. مهمتر از آن، برنامه پیام‌ها پیام ویرایش‌نشده اصلی و هرگونه ویرایش اضافی را حفظ می‌کند، که فرستنده یا گیرنده می‌تواند با ضربه زدن روی کلمه «Edited» که اکنون به‌عنوان متن آبی پیوندی در زیر یک پیام ویرایش‌شده ظاهر می‌شود، آن‌ها را مشاهده کند.

دو آیفون که تاریخچه ای از ویرایش ها را در برنامه پیام ها در iOS 16 بتا 4 نشان می دهند.
جسی هالینگتون / روندهای دیجیتال

iMessages ارسال نشده به نظر نمی رسد به هیچ وجه ذخیره شود – آنها برای همیشه از بین رفته اند. این از منظر حریم خصوصی قابل درک است، زیرا افراد احتمالاً از ویژگی Unsend برای بازپس گیری پیام های خصوصی یا محرمانه ای که به طور تصادفی برای شخص اشتباه ارسال شده اند استفاده می کنند. با این حال، محدودیت دو دقیقه باید احتمال سوء استفاده را کاهش دهد.

چرا مردم نگران ویژگی‌های عدم ارسال و ویرایش iOS 16 برای پیام‌ها بودند؟

در ماه ژوئن، سیمپسون توگل – وکیل و مدافع بازماندگان آزار جنسی و تجاوز جنسی – نامه ای به تیم کوک نوشت و توضیح داد که چگونه حذف ارسال و ویرایش پیام ها در iOS 16 می تواند “قربانیان سوء استفاده را در معرض آزار و اذیت و قلدری اضافی قرار دهد.” سیمپسون توگل گفت، به ویژه، برای “مدت زمان قابل توجهی که برای ویرایش یا حذف پیام ها مجاز است”، سوء استفاده کننده ممکن است “محتوای مضر ارسال کند و بداند که ممکن است شواهد سوء رفتار او را از بین ببرد.”

دیروز با تیم کوک مدیر عامل اپل در مورد ویژگی جدید ویرایش/حذف iMessage و نگرانی‌هایم در مورد اینکه چگونه این به‌روزرسانی می‌تواند تجاوزگران و آزاردهنده‌های جنسی را تقویت کند، تماس گرفتم. در مورد نامه ای که فرستادم و راه حل هایی که پیشنهاد دادم بحث کردم @nypost: https://t.co/w8q7hxXwP8

– میشل سیمپسون توگل (@SheWinsLaw) 16 ژوئن 2022

در حالی که قربانی به راحتی می‌توانست از یک پیام توهین‌آمیز اسکرین شات بگیرد، سیمپسون توگل به نکته‌ای معتبر اشاره کرد: «در حال حاضر نمی‌توان به قربانیان ضربه‌های روحی برای گرفتن اسکرین شات از این پیام‌ها برای حفظ آنها برای رسیدگی‌های قانونی آینده اعتماد کرد. او اضافه می‌کند که مخصوصاً اگر آزارگر درگیر جنگ روانی شود و قربانی خود را با پنهان کردن شواهد و مدارک “پاک” کند و سعی کند طرف مقابل فکر کند که مشکل همه در ذهن اوست.

مطلب پیشنهادی:  نحوه استفاده از ChatGPT در تلگرام

سیمپسون توگل این زنگ هشدار را حدود یک هفته پس از انتشار اولین نسخه بتای توسعه‌دهنده iOS 16 به صدا درآورد. او چندین توصیه برای اینکه اپل چگونه می‌تواند به کاهش مشکل کمک کند، از جمله ارائه یک اعلان هنگام ویرایش یا حذف پیام و کاهش پنجره زمانی ارائه کرد. که در آن فرستنده می تواند این کار را انجام دهد.

دیدن اینکه اپل به نظر می‌رسد این توصیه را جدی گرفته و پیام‌ها را بر اساس آن با iOS 16 بتا 4 به‌روزرسانی کرده است، مایه اطمینان است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این ویژگی‌های جدید در حال حاضر فقط در نسخه بتا 4 برای نسخه بتای توسعه‌دهنده iOS در دسترس هستند. در نسخه بتای عمومی شرکت کرده اید، برای مشاهده این تغییرات باید منتظر بروزرسانی بعدی باشید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا