تکنولوژی

ISRO اکنون از شما می خواهد که تعطیلات آینده خود را در SPACE سپری کنید!

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت فضا، ISRO در حال توسعه قابلیت‌های گردشگری فضایی بومی با نشان دادن قابلیت‌های پرواز فضایی سرنشین دار به مدار پایین زمین (LEO) است.

گردشگری فضایی اکنون به واقعیت تبدیل خواهد شد! سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) در حال توسعه قابلیت های بومی برای ایجاد زیرساخت برای گردشگری فضایی است. این اطلاعات توسط وزیر علوم و فناوری اتحادیه (مسئول مستقل) دکتر جیتندرا سینگ ارائه شده است. دکتر جیتندرا سینگ، وزیر اتحادیه می گوید: «ISRO در حال توسعه قابلیت گردشگری فضایی بومی از طریق نمایش قابلیت پرواز فضایی انسان به مدار پایین زمین (LEO) است.

دکتر جیتندرا سینگ در پاسخ کتبی به سوالی در راجیا سبها در روز پنجشنبه گفت که مرکز ملی ارتقا و مجوز فضایی هند (IN-SPACe) همچنین به دنبال تشویق مشارکت فعال بخش خصوصی در انجام فعالیت‌های فضایی جامع است. همچنین شامل گردشگری فضایی است.

وزیر امور خارجه در خصوص مسائل دیپلماسی فضایی گفت: ایسرو در زمینه های مختلف فعالیت های فضایی با 61 کشور جهان همکاری و ارتباط دارد.

ممکن است شناخته شود که مرکز ملی هند برای ارتقاء فضایی و توانمندسازی [IN-SPACe] به عنوان یک آژانس یک مرحله ای زیر نظر وزارت فضا برای ترویج، حمایت و فعال کردن فعالیت های فضایی بخش خصوصی، از جمله فعالیت های کارآفرینان جوان و دانشجویان علاقه مند به حوزه علوم فضایی تاسیس شد.

IN-SPACE مکانیسم هایی را برای امکان اشتراک گذاری امکانات فنی و تخصص موجود در مراکز ISRO با نهادهای خصوصی ارائه می دهد.

در مورد یک موضوع مرتبط، دکتر Jitendra همچنین اطلاع داد که وزارت فضا (DOS) در حال تهیه پیش‌نویس یک سیاست فضایی جامع و یکپارچه است که فعالیت‌های صنعت فضایی خصوصی هند را هدایت می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  دفاع سنگاپور در برابر بایننس پس از Fallout FTX

برای افراد ناآشنا، وزارت فضا (DOS) و کمیسیون فضایی در سال 1972 تأسیس شد و ISRO در 1 ژوئن 1972 در DOS گنجانده شد. هدف اصلی ISRO توسعه فناوری فضایی و کاربرد آن برای نیازهای مختلف ملی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا