تکنولوژی

ISRO: ماهواره آزادی ست ساخته شده توسط 750 دانش آموز دختر آماده پرتاب شد

ISRO در حال آماده شدن برای پرتاب ماهواره آزادی ست در 7 آگوست به مناسبت هفتاد و پنجمین سال استقلال است. در اینجا بیشتر در مورد آن است.

به مناسبت هفتاد و پنجمین سال استقلال هند در 15 اوت، سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) قرار است ماهواره بومی آزادی ست را پرتاب کند.

S Somnath رئیس ISRO در جلسه مشترک ادارات علوم و وزارتخانه ها گفت که بخشی از ابتکار آزادی کا امریت ماهوتساو که توسط نخست وزیر نارندرا مودی راه اندازی شد، ماهواره AzadiSAT 75 محموله را حمل خواهد کرد که توسط 750 دانشجوی زن از مؤسسات مختلف در سراسر هند ساخته و ساخته شده است. به رهبری وزیر علوم و فناوری جیتندرا سینگ. این ماهواره در ساعت 9:18 صبح روز 7 آگوست از مرکز فضایی Satish Dhawan در سریهاریکوتا به مدار پایین زمین LEO پرتاب خواهد شد.

AzadiSAT نتیجه تلاش های ISRO برای تشویق دانش آموزان دختر از سراسر هند به دنبال مشاغل در مهندسی، علوم، فناوری و ریاضیات است. ماهواره و همچنین سیستم ارتباط زمینی و تله متری این پرتاب توسط یک تیم دانشجویی در Space Kidz India توسعه داده شده است.

رفعت شاروک، مدیر ارشد فناوری Space Kidz هند، به PTI گفت: «این اولین مأموریت فضایی مفهومی تماماً زنانه است که زنان را در STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) ارتقا می‌دهد زیرا موضوع امسال سازمان ملل متحد زنان در فضا است.

محموله اصلی حمل شده توسط AzadiSAT ماهواره رصد زمین (EOS-02) است که یک ماهواره سنجش از دور نوری است که قادر به ارائه اطلاعات حرارتی در مورد ناهنجاری های حرارتی در مناطق مختلف است. سایر محموله ها که شامل یک فرستنده UHF و VHF، یک دوربین سلفی و موارد دیگر است، تقریباً 50 گرم وزن خواهند داشت که توسط ماهواره 8 کیلوگرمی با استفاده از وسیله نقلیه جدید پرتاب ماهواره ای کوچک (SSLV) حمل می شود. SSLV به صورت بومی برای محموله های کوچک توسعه یافته است و به ISRO اجازه می دهد تا راه اندازی ها را در صورت تقاضا برنامه ریزی کند.

مطلب پیشنهادی:  The Witcher فصل 3: جزئیات پخش OTT و نحوه تماشای آنلاین

SSLV یک وسیله نقلیه 3 مرحله ای است که از فناوری نیروی محرکه حالت جامد استفاده می کند. پرتابگر قادر است تا 500 کیلوگرم محموله را به مدار پایین زمین یا محموله 300 کیلوگرمی را به مدار خورشید سنکرون برساند.

این اولین ماموریت برای AzadiSAT و همچنین SSLV خواهد بود که مرزهای هند در اکتشافات فضایی را گسترش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا