تکنولوژی

Jira، Confluence برای استفاده از OpenAI برای چت جدید، ابزارهای کدنویسی

شرکت اطلسیان ویژگی‌های هوش مصنوعی جدیدی را برای ابزارهای همکاری در محل کار خود رونمایی کرده است و آن را به جدیدترین شرکت فناوری تبدیل کرده است که از مدل‌های هوش مصنوعی مولد OpenAI استفاده می‌کند.

این شرکت روز چهارشنبه گفت که Atlassian’s Jira and Confluence که اغلب برای ردیابی توسعه محصول یا برقراری ارتباط با کارکنان استفاده می شود، قابلیت هایی مانند خلاصه کردن جلسات، تهیه پیش نویس توییت ها، پاسخ به درخواست های خدمات داخلی و نوشتن کد برای Jira را اضافه می کند. مایک کانن بروکس، یکی از مدیران اجرایی، در مصاحبه ای گفت: ویژگی های جدید که هوش اطلسی نامیده می شود، به اضافه ارائه نخواهد شد.

Cannon-Brooks گفت، مدل‌های زبان بزرگ مورد استفاده از OpenAI، سازنده چت ربات محبوب ChatGPT می‌آیند. “این واقعاً هیجان انگیز است که ما می توانیم برای مشتریان خود چیزی بسازیم که قبلاً نمی توانستیم ایجاد کنیم – مثل این است که شخصی مجموعه جدیدی از مواد هنری را به ما داده است.”

هوش مصنوعی مولد، نرم‌افزاری که می‌تواند متن، تصویر یا ویدیو را بر اساس درخواست‌های کاربر ایجاد کند، تخیل عمومی را به خود جلب کرده و رقابت شدیدی را در بین شرکت‌های فناوری برای ترکیب ابزارها ایجاد کرده است. گوگل شرکت آلفابت پاسخ دادن به ChatGPT را در اولویت قرار داد و رقیبی به نام Bard ایجاد کرد. Amazon.com Inc. به مشتریان ابری مدل های زبان بزرگ خود را ارائه کرد و بازاری برای ابزارهای هوش مصنوعی سایر شرکت ها ایجاد کرد. Adobe Inc. در تلاش است تا قابلیت تولید تصویر را به ابزارهای استاندارد صنعتی مانند فتوشاپ اضافه کند.

مطلب پیشنهادی:  سیارک امروز: یک سنگ فضایی با سرعت وحشتناک 60905 کیلومتر در ساعت به سمت زمین پرتاب می شود.

قرارداد با Atlassian آخرین مورد برای OpenAI است که شرکت مایکروسافت را نیز می بیند. برای شریک فناوری و سرمایه گذار. این استارت آپ نرم افزار خود را در اختیار شرکت هایی مانند Salesforce Inc. و پردازشگر پرداخت Stripe Inc. Cannon-Brookes گفت، این توافقنامه الزام می کند که هر داده مشتری Atlassian که برای پردازش به OpenAI ارسال می شود، نمی تواند ذخیره یا برای آموزش مدل ها استفاده شود. Trello، یکی دیگر از محصولات Atlassian نیز به زودی ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را دریافت خواهد کرد.

سهام Atlassian در سال جاری 26 درصد افزایش یافته است که پس از سقوط دو سومی در سال گذشته در بحبوحه رکود شدید صنعت، مجدداً بازگشت. این شرکت که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو و سیدنی قرار دارد، ماه گذشته اعلام کرد که حدود 500 شغل را کاهش می دهد تا منابع را بر روی بخش های رشد متمرکز کند و به موج کاهش مشاغل در صنعت فناوری بپیوندد. Cannon-Brooks گفت که این شرکت اخراج های اضافی را برنامه ریزی نمی کند و همچنان در حال استخدام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا