تکنولوژی

Microsoft Word، Outlook، PowerPoint شما برای دریافت تقویت‌کننده هوش مصنوعی ChatGPT

مسابقه هوش مصنوعی روز به روز رقابتی تر می شود. اکنون مایکروسافت در حال آماده شدن است تا نشان دهد چگونه ابزار جدید هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT، تغییرات بزرگی را در برنامه‌ها ایجاد می‌کند. مایکروسافت اخیراً موتور جستجوی Bing مجهز به هوش مصنوعی خود را معرفی کرده است و اکنون در حال آماده شدن برای گسترش آن به برنامه‌های بهره‌وری اصلی خود مانند Microsoft Word، PowerPoint و Outlook است. بر اساس گزارش The Verge، منابع نزدیک به مایکروسافت فاش کرده اند که این شرکت آماده است تا برنامه های خود را برای گنجاندن فناوری هوش مصنوعی زبان OpenAI در برنامه های خود فاش کند.

انتظار می رود در آینده نزدیک، مایکروسافت اعلامیه ای را منتشر کند که به طور آزمایشی برای ماه مارس برنامه ریزی شده است، که نشان دهنده تمایل خود برای متحول کردن برنامه های جستجو و بهره وری از طریق سرمایه گذاری در OpenAI است. در این گزارش آمده است که هفته گذشته، مایکروسافت یک تجربه هوش مصنوعی مولد جدید را در Microsoft Viva Sales معرفی کرد. از سرویس Azure OpenAI و GPT برای تولید ایمیل‌های فروش استفاده می‌کند که یادآور برخی از ویژگی‌های مایکروسافت در Outlook است.

مدل Prometheus، بر اساس یک مدل پیشرفته OpenAI، قبلاً جستجوهای وب بینگ را متحول کرده است و ادغام آن در برنامه های اصلی Microsoft Office و Teams سطح اعتماد این شرکت را به قابلیت های هوش مصنوعی خود نشان می دهد. شایان ذکر است که مدل Prometheus اکنون برای استفاده در برنامه های وب آفیس از طریق ادغام نوار کناری Bing در مرورگر مایکروسافت اج در دسترس است. به نقل از منابع، این شرکت همچنین در حال کار بر روی راه هایی برای ایجاد گرافیک و پاورپوینت گرافیکی است.

مطلب پیشنهادی:  عالی! تلسکوپ جیمز وب ناسا نسبت به آیفون 13 پرو مکس فضای ذخیره سازی کمتری دارد!

ChatGPT یک مدل زبان بزرگ است که توسط OpenAI توسعه یافته است که قادر به مکالمه به زبان طبیعی و تولید متن بر اساس ورودی داده شده به آن است. ChatGPT در مدت زمان کوتاهی به سرعت به اوج محبوبیت بی سابقه ای رسیده است.

ناگفته نماند، گوگل این هفته از Bard، یک سرویس آزمایشی آزمایشی هوش مصنوعی که از مدل زبان این شرکت برای برنامه های کاربردی گفتگو (LaMDA) استفاده می کند، رونمایی کرد. برخلاف ChatGPT، Bard برای استخراج اطلاعات از وب طراحی شده است و آن را به یک سرویس هوش مصنوعی منحصر به فرد و خلاق تبدیل می کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا