تکنولوژی

MoS Telecom: خدمات تلفن همراه 5G در هند احتمالا تا یک ماه دیگر راه اندازی می شود

انتظار می‌رود خدمات پرسرعت 5G هند تا حدود یک ماه دیگر راه اندازی شود.

دووسین چاوهان وزیر امور خارجه هند روز دوشنبه گفت که انتظار می رود خدمات 5G پرسرعت هند در حدود یک ماه دیگر راه اندازی شود.

چاوهان در مراسم افتتاحیه انجمن استانداردسازی منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی مخابرات (RSF) برای منطقه آسیا-اقیانوسیه، گفت که هند احتمالاً تا پایان سال جاری تجهیزات مخابراتی 5G را به صورت بومی توسعه یافته و تولید کرده برای خدمات 5G مستقر خواهد کرد.

حدود یک ماه دیگر خدمات 5G موبایل در کشور معرفی می‌شود که تاثیری چندبرابر بر توسعه همه بخش‌ها خواهد داشت. Chauhan گفت: یک گروه نوآوری فناوری 6G نیز برای کار در راستای توسعه پشته 6G بومی راه اندازی شده است.

او گفت که دولت در حال ترویج طراحی، توسعه و تولید فناوری پیشرفته مخابراتی بومی است و در نتیجه هند امروز یک اکوسیستم ارتباطات سیار 5G قوی دارد.

ما یک بستر آزمایشی کاملاً بومی 5G ایجاد کرده‌ایم که آزمایش عناصر شبکه 5G را تسهیل می‌کند. وزیر گفت: تا پایان سال جاری، احتمالا شاهد یک پشته 5G توسعه یافته و تولید شده بومی خواهیم بود که در راه اندازی شبکه 5G هند مستقر خواهد شد.

بزرگترین حراج طیف مخابراتی هند که در تاریخ 1 اوت (دوشنبه) به پایان رسید، رکورددار شد. معاملات 1.5 میلیون کرور، با جیو موکش آمبانی که تقریباً نیمی از تمام امواج رادیویی فروخته شده با پیشنهاد 88078 کرور.

وزیر گفت: رشد بازار مخابرات هند با سیاست های بازار دوستانه دولت مودی تقویت شده است.

مطلب پیشنهادی:  ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار می رسد؟ اینگونه است

ما تعدادی اصلاحات ساختاری و رویه ای را در بخش مخابرات آغاز کردیم. این اصلاحات یک محیط بسیار مثبت و آینده نگر برای صنعت مخابرات ایجاد کرده است. در نتیجه، مزایده اخیر طیف 5G در هند پیشنهادهای 20 میلیارد دلاری را جذب کرد. چاوهان گفت: 1.5 میلیون کرور.

او گفت که مهندسان هندی مجموعه ای از استانداردهای 5G را توسعه داده اند که گسترش شبکه 5G را در مناطق روستایی تسهیل می کند.

وزارت ارتباطات همچنین میزبان نمایشگاهی در محل انجمن بود تا محصولات و خدمات دیجیتالی مختلف توسعه یافته بومی هند را به نمایش بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا