تکنولوژی

Musk-Twitter، Qualcomm-Apple، Netflix-Microsoft: Deciphering the Madness

هفته گذشته در دنیای فناوری دیوانه‌کننده‌تر از حد معمول بود – که چیزهای زیادی می‌گوید.

ایلان ماسک توسط توییتر برای تکمیل قراردادی که در ابتدا نمی خواست، شکایت کرد. برخی از اینفلوئنسرها به دروغ کوالکام را به دلیل ناتوانی اپل در کار با 5G مقصر می دانند. و نتفلیکس به جای Google یا Comcast برای محتوای تبلیغاتی با مایکروسافت شریک می شود.

بیایید کمی از این جنون ظاهری بگذریم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

ما محصول هفته خود را به پایان خواهیم رساند، یک ساعت هوشمند اندرویدی جدید با استفاده از فناوری Qualcomm که به اپل واچ پیشرو در بازار با قیمتی مناسب دست به کار می شود.

ماسک-تویتر: ازدواج احتمالی دیگری از جهنم

خرید توییتر توسط ایلان ماسک هرگز منطقی نبود، مهم نیست که در کدام سمت هستید.

ماسک در حال حاضر شرکت‌های بسیار دشواری برای مدیریت دارد، او هیچ تجربه رسانه‌ای ندارد، و توییتر یک برنامه ثابت است، به این معنی که از هر کسی که آن را اداره می‌کند می‌خواهد به طور انحصاری روی پروژه تمرکز کند تا شرکت را تغییر دهد. ماسک نمی تواند این کار را انجام دهد.

از دیدگاه توییتر، ماسک از تیم مدیریتی موجود، سیاست‌ها و کارکنان مهم قبل از تصدی این شرکت متنفر بود و این بدان معناست که تصدی او به عنوان مدیرعامل نه تنها به قیمت کار بسیاری از افراد تمام می‌شود، بلکه احتمالاً تلاش می‌کند تا هرگونه غرامت گذشته را جبران کند. مدیریت ارشد.

علاوه بر این، گفته می شود که ماسک با برخی از اعضای آن کارکنان، که برخی از آنها بخشی از گروه های محافظت شده هستند، سوء استفاده کرده است و او را به یک کابوس بالقوه منابع انسانی تبدیل کرده است. همچنین اخیراً فاش شده است که او یک زیردست باردار شده است، که معمولاً در شرکتی مانند توییتر یک تخلف در سطح پایان کار است.

به این واقعیت اضافه کنید که خریداران تسلا کشتی را به دلیل تلاش ماسک برای تصاحب توییتر رها کردند، و SEC چیزی جز سرگرمی بود و باعث شد این خرید در حرکت آهسته مانند یک قطار شکسته به نظر برسد. بسیاری از آسیب‌های وارد شده به توییتر، که شامل ناتوانی در حفظ یا استخدام کارمندان کلیدی و کاهش دردسرساز درآمد به دلیل اینکه تبلیغ‌کنندگان شروع به زیر سوال بردن آینده شرکت کردند، بی‌سابقه است.

اکنون که او به توئیتر آسیب جدی وارد کرده است، ماسک دیگر تمایلی به خرید آن ندارد. با توجه به شکلی که توییتر اکنون در آن است، نمی توانم او را به خاطر دور شدن سرزنش کنم. با این حال، از آنجایی که به نظر می‌رسد او بسیاری از این آسیب‌ها را به بار آورده است، من نمی‌توانم هیئت مدیره توییتر را به خاطر کشاندن ماسک به دادگاه سرزنش کنم.

مطلب پیشنهادی:  واتساپ دسکتاپ از این ویژگی عالی صرف نظر می کند ممکن است شما را آزار دهد. این را یک بار بخوانید

در نهایت، این امر بر نیاز به حفاظت و کنترل بهتر بر روی مدیران عامل تاکید می کند تا آنها را از ریل گذاری و فلج کردن شرکت هایی که در غیر این صورت قابل دوام باقی می مانند – و محافظت بهتر از کارمندان و سرمایه گذاران در برابر نتایج فاجعه بار که می توان از آنها جلوگیری کرد.

کوالکام-اپل: بیایید بازی کنیم چه کسی قلدر است؟

هفته گذشته با یک تحلیلگر تماس گرفتم که اپل دوباره به دلیل زورگویی به کوالکام فراخوانده شد.

با منابع بسیار بیشتر از کوالکام، حامیان اپل همچنان به تلاش برای متقاعد کردن دادگاه ها و قانونگذاران ادامه می دهند که آنها قربانی هستند و کوالکام قلدر است.

این آخرین تلاش ادعا می‌کند که دو پتنت کوالکام مانع از ایجاد مودم 5G قابل دوام توسط اپل می‌شود، هرچند که به احتمال زیاد ناشی از فرآیند خرید تلاش‌های شکست خورده برای مودم اینتل و برخی از کارمندانی است که آن را با موفقیت اجرا کردند.

من آن را به جذب یک تیم مسابقه‌ای بازنده تشبیه می‌کنم و بعد فریاد می‌زنم که برنده‌ها از مزایای ناعادلانه استفاده کرده‌اند، زیرا شما نمی‌توانید برنده شوید. شاید اگر یک تیم برنده بخرید و سپس شکست نخوردید؟

عجیب است که نه تنها این دو پتنت به معنای واقعی کلمه هیچ ربطی به تلاش 5G ندارند، بلکه اپل دارای مجوز از کوالکام است، بنابراین باید بتواند بدون جریمه از آنها استفاده کند.

معمولاً وقتی طرحی دارید که حق ثبت اختراعات شرکت دیگری را نقض می کند، یا از شرکت صاحب پتنت مجوز می گیرید یا راه حل قانونی پیدا می کنید. اپل مجوز می دهد، اما ادعا می کند که قیمت پایین (معمولا زیر 10 دلار برای هر آیفون) بسیار بالا است، اگرچه واضح است که راه حل های آنها حتی گران تر است.

موقعیت‌هایی مانند این ثابت می‌کند که صدور مجوز ارزش خوبی است زیرا بسیار ارزان‌تر از اختراع مجدد فناوری است. با این حال، حامیان اپل به جای اذعان به اینکه کوالکام به اپل یک قرارداد مجوز بسیار خوب داده است، استدلال می کنند که اپل باید بتواند قیمت های کوالکام را تعیین کند. این در حالی است که مدل قیمت گذاری خود اپل ممتاز در نظر گرفته می شود و به سودهایی کمک می کند که منجر به ارزش گذاری اپل بسیار بالاتر از کوالکام می شود.

اپل همچنان در دادگاه بازنده این نبرد است – اما ظاهراً فکر می‌کند قلدر بودن چیزی است که حقش را دارد – بنابراین من واقعاً شک دارم که در نتیجه این نبرد برای شرکت خوب تمام شود.

Netflix-Microsoft: چرا گوگل یا Comcast نیست؟

نتفلیکس با مشکل مواجه است زیرا پیش‌بینی نمی‌کرد که بسیاری از ارائه‌دهندگان محتوا، به‌ویژه دیزنی، این پلتفرم را رها کرده و به تنهایی ادامه دهند. با توجه به اینکه ما از ابتدای راه اندازی اینترنت در مورد عدم واسطه گری صحبت می کنیم، این نباید تعجب آور باشد.

مطلب پیشنهادی:  مرد خاکستری، موفق باشید جری به Uncoupled. ژوئیه 2022 انتشارهای برتر در نتفلیکس، آمازون و سایر سیستم عامل های OTT

اگر نتفلیکس بیشتر محتوای آن را در اختیار داشت، این ارائه دهندگان دیگر نتوانند نتفلیکس را از مشتریان خود محروم کنند، که دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاد. برای رسیدگی به کسری درآمد مربوطه، نتفلیکس با همکاری با مایکروسافت به دنبال علامت مشکل (کسری درآمد) است: شرکتی که می‌داند چگونه یک فروشگاه دیجیتال برای محصولات و خدمات ایجاد کند.

هر دو گوگل و Comcast که خدمات مشابهی دارند می توانند کمک کنند. اما این “سرویس های مشابه” رقبای نتفلیکس هستند، بنابراین استفاده از هر یک از آنها توصیه نادرست خواهد بود. همچنین، گوگل و به خصوص Comcast به خوبی شریک نمی شوند و مایکروسافت این شراکت را به عنوان یک مزیت رقابتی قابل توجه دارد. این مزیت تنها در زمان مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا، که یک منبع باز و مدافع شراکت بزرگ است، قوی‌تر شده است.

در حالی که نتفلیکس هنوز مستقیماً به دنبال علت مشکل خود (عدم مالکیت قوی محتوا) نیست، این حرکت، با فرض موفقیت آمیز بودن، باید درآمد و سود را بهبود بخشد و به آن کمک کند تا ارائه دهندگان محتوای بیشتری را به دست آورد و حفظ کند، که در نهایت باعث اصلاح موارد اساسی می شود. مسئله.

با این حال، برای جلوگیری از تکرار تاریخ، نتفلیکس باید به اشتباهی که مرتکب شده است، پی ببرد و آن این است که شرکت باید آنچه را که می فروشد کنترل کند. در غیر این صورت، کسانی که آن را کنترل می کنند، احتمالاً شرکت را بیکار خواهند کرد.

خلاصه کردن

تلاش ماسک برای خرید توییتر هرگز برای هیچ یک از طرفین معنی نداشت و سوء استفاده او از آن شرکت باید با تحریم همراه باشد، زیرا او تقریباً آن را نابود کرد، در تلاشی که احتمالاً برای هر دو طرف فاجعه بار خواهد بود.

اپل همچنان به قلدری کوالکام ادامه می دهد. اگر جای من بودم فقط به دلیل سوء استفاده با این شرکت معامله نمی کردم. اما دادگاه ها با حمایت از طرف متضرر، کوالکام، به کار درست خود ادامه می دهند.

در نهایت، در حالی که نتفلیکس مشکلات مربوط به نداشتن بیشتر محتوای محبوب خود را درک نمی کرد، شریکی را برای کمک به حل بخش درآمدی این مشکل انتخاب می کند. او با شراکت با مایکروسافت عاقلانه انتخاب کرد که کدام شریک بهتر از سایر گزینه های ممکن است و از اطلاعاتی که از معامله به دست می آورد برای آسیب رساندن به نتفلیکس استفاده نمی کند. با این حال، نتفلیکس باید مشکل اصلی را حل کند: اطمینان از اینکه هیچ کس نمی تواند با محتوای انتقادی در آینده کنار بیاید.

مطلب پیشنهادی:  هشدار ناسا درباره 5 سیارک که در روز ولنتاین - 14 فوریه به زمین نزدیک می شوند

محصول فناوری هفته

Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS

من مدام دنبال ساعت هوشمندی می گردم که بهتر از اپل واچ باشد و مدام کوتاه می آیم. دلیل این امر این است که اپل در یکپارچه سازی ساعت هوشمند و تلفن خود کار بسیار خوبی انجام می دهد، در حالی که به نظر می رسد آنهایی که در سمت اندروید هستند با رقبا برابری نمی کنند.

TicWatch Pro 3 Ultra GPS
TicWatch Pro 3 Ultra GPS

بهترین رقیب اپل واچ تا کنون، TicWatch Pro 3 Ultra GPS است که بهترین ساعت مبتنی بر اندروید است که من تا به حال آزمایش کرده ام. این ساعت با استفاده از آخرین پلتفرم ساعت هوشمند Snapdragon Wear 4100 Qualcomm و سیستم عامل Wear OS گوگل، چشمگیر است.

چه چیزی بهتر از اپل واچ انجام می دهد؟

این فهرست کوتاه است زیرا من فقط می توانم به دو چیز اشاره کنم، اما اولی یک مورد بزرگ است. TicWatch Pro 3 Ultra GPS دارای دو صفحه نمایش روی هم هستند. یکی از آنها یک OLED تمام رنگی است، اما دیگری یک صفحه نمایش FSTN بسیار کم مصرف است که به طور بالقوه به ساعت یک هفته عمر باتری می دهد. این به طور قابل توجهی طولانی تر از هر ساعت اپلی است که تا به حال دیده ام.

آنقدر بزرگ نیست، اما همچنان مهم است، این ساعت مانند اکثر ساعت های موجود در بازار گرد است، نه مربعی مانند یک آیپد مینی برای مچ دست شما. من ساعتی را ترجیح می دهم که شبیه یک ساعت باشد، نه یک صفحه تلویزیون کوچک.

اکنون نرم افزار کاهش یافته است. قرار است این سیستم عامل Wear OS 3 باشد، اما تا کنون فقط نسخه 2.36 را اجرا می کند (من می دانم که چند ماه دیگر ارتقاء داده می شود). با این حال، ساعت هنوز سریع است و دارای چندین برنامه اختصاصی است که سلامت، ضربان قلب، سطح اکسیژن، تنفس، آرامش، شنوایی و خواب شما را مدیریت می کند.

من به خصوص دوست دارم که چقدر سریع می توانید این TicWatch را برای پیاده روی یا دویدن پیکربندی کنید. هم میکروفون و هم اسپیکر دارد که برای گوشی من بسیار مهم است – یک Microsoft Surface Duo 2 که عالی به نظر می رسد اما نگه داشتن آن در هنگام مکالمه سخت است.

Mobvoi با این ساعت کار خوبی انجام داده است و با قیمت 299 دلار MSRP، معامله بدی نیست. در حالی که نمی‌توانم منتظر به‌روزرسانی Google Wear OS 3 باشم، آخرین TicWatch Pro 3 Ultra GPS یک جایگزین عالی برای اپل واچ برای کسانی از ما است که از آیفون استفاده نمی‌کنند — و محصول هفته من است.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا