کامپیوتر

Neuralink رویدادی را که برای اواخر امسال برنامه ریزی شده است نشان می دهد و می گوید

ایلان ماسک، مالک Neuralink، گفت که این شرکت به روز رسانی تحقیقات خود را در 31 اکتبر ارائه خواهد کرد. این مدت کوتاهی پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر ناامیدی ماسک از پیشرفت کند صورت گرفت.

هدف Neuralink توسعه رابطی است که ارتباط مستقیم بین مغز انسان و فناوری رایانه را امکان پذیر می کند. در صورت موفقیت، ممکن است روزی توانایی های پردازشی و حسی خود را از طریق ارتقاء سخت افزاری گسترش دهید. این همان زاویه ای است که ایلان ماسک برای اولین بار این سرمایه گذاری جدید را معرفی کرد.

ایلان ماسک در مقابل لوگوی Neuralink ایستاده است.

آنچه که احتمال بیشتری برای اولین بار وجود دارد، مراقبت های پزشکی برای افرادی است که به نوعی فلج مبتلا هستند. با دور زدن سیستم عصبی بدن، یک بازو یا پای رباتیک می تواند به یک فرد با تحرک محدود اجازه دهد تا حرکت کند و اشیا را طوری دستکاری کند که گویی از اندام خود استفاده می کند.

بر اساس گزارش، در 31 اکتبر، وضعیت فعلی فناوری Neuralink در یک برنامه نمایشی نشان داده خواهد شد توییت ماسک. ممکن است فشار بیشتری بر روی تیم Neuralink وارد شود تا با این به‌روزرسانی تأثیر بگذارد، زیرا گفته می‌شود ماسک به جای تکیه بر تیم متخصص داخلی خود، به سراغ رقبا رفته است.

Neuralink Progress Update Show & Tell در 31 اکتبر (هالووین)

— ایلان ماسک (@elonmusk) 22 اوت 2022

بر اساس گزارش اخیر رویترز، منابع ناشناس می گویند که ماسک در حال مذاکره با شرکت Paradromics، Inc. در سال 2020 و اخیراً با Synchron. Synchron’s Stentrode اولین رابط مغز و کامپیوتری بود که در یک فرد در ایالات متحده کاشته شد که جراحی در 6 جولای انجام شد.

مطلب پیشنهادی:  نحوه اورکلاک کردن پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc برای عملکرد بهتر

ماسک تمایلی به ایجاد تغییرات بزرگ در صورتی که فناوری یا شرایط جدید نیاز به رویکرد متفاوتی داشته باشد، ندارد. تغییر تسلا از سیستم‌های کمک راننده با رادار به رانندگی کاملاً بصری و خودران نمونه‌ای عالی است. علیرغم سخت‌افزار راداری که در هر تسلای ساخته شده قبل از می 2021 وجود دارد، برای تمرکز صرفاً بر روی دوربین‌های خودروها و سیستم‌های یادگیری ماشینی آموزش‌دیده بینایی خاموش شده است.

اگر Synchron یا سایر رقبا راه حل بهتری داشته باشند، تعجب آور نخواهد بود که بدانیم Neuralink در آینده مسیر خود را تغییر می دهد. در کوتاه مدت، باید تا اکتبر منتظر بمانیم تا بفهمیم آیا Neuralink چیزهای خوبی به اشتراک می‌گذارد یا خیر.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا