کامپیوتر

Newegg’s ChatGPT PC Builder یک آتش سوزی مطلق در زباله دانی است

Newegg جدیدترین محصولی است که با ادغام مدل GPT در ابزار PC Builder خود از ChatGPT buzz استفاده کرده است. عالی به نظر می رسد – به آن اطالعات متناسب با هدف خود بدهید و یک ساخت رایانه شخصی، همه با پیوندهای سریع برای خرید آنچه نیاز دارید، دریافت کنید. فقط یک مشکل وجود دارد – وحشتناک است.

خیر، Newegg AI PC Builder فقط چند توصیه عجیب و غریب ارائه نمی کند. هنوز در مرحله بتا است و این قابل انتظار است. مشکل این است که به نظر می‌رسد هوش مصنوعی به طور فعال درخواست‌هایی را که شما به آن می‌دهید نادیده می‌گیرد، رایانه‌های شخصی عجیب و غریب و نامتعادل را ارائه می‌کند، و تمایلی آشکار به شارژ بیشتر در زمانی که می‌خواهید کمتر هزینه کنید، دارد.

یک کیسه چرند

سازنده رایانه‌های شخصی هوش مصنوعی Newegg، ساختی را برای Premiere Pro توصیه می‌کند.

اولین و مهم ترین مسئله بودجه است. هوش مصنوعی به طور عمدی بودجه ای را که تعیین کرده اید نادیده می گیرد. از او خواستم که یک کامپیوتر زیر 1000 دلار بسازد و او یک بیلد به قیمت 1380 دلار به من داد. حتی بدتر از آن، من از او خواستم یک کامپیوتر زیر 2000 دلار بسازد و او به من یک کامپیوتر به قیمت 1270 دلار داد. چه چیزی می دهد؟

این رفتار در هر بودجه ای که به هوش مصنوعی می دهید گسترش می یابد. این نیز سازگار نیست. اگر یک رایانه شخصی 500 دلاری بخواهید، در یک تکرار نسخه 1100 دلاری و در دیگری ساخت 800 دلاری ارائه می دهد. من و لوک لارسن، ویرایشگر دیجیتال تو Computing، یک بازی کوچک انجام دادیم که در آن دقیقاً همان دستور را به هوش مصنوعی دادیم و در هر مورد، ساخت‌های بسیار متفاوتی دریافت کردیم.

مطلب پیشنهادی:  سرمایه گذاری مشترک Vedanta-Foxconn برای راه اندازی کارخانه نیمه هادی در گجرات. امضای تفاهم نامه با دولت گجرات

اعتماد به هر چیزی که هوش مصنوعی پیشنهاد می کند سخت است زیرا با موجودی Newegg مانند کیسه ای از قطعات برخورد می کند که می توانید در یک جعبه بپاشید. فکر کردن به چند مورد بسیار جالب برای این کار آسان است – برای من یک رایانه بازی بسازید حمله جهانی ضد حمله زیر 800 دلار – اما هوش مصنوعی حتی با توجه به بودجه پایه دقیق، کار ضعیفی را انجام می دهد.

نکته دشوار در مورد این این است که به نظر می رسد هوش مصنوعی نسبت به قیمت های بالاتر تعصب دارد اگر بودجه کمتری دارید. در طی پنج اجرا، هوش مصنوعی ساختی را ارائه کرد که با بودجه 500 دلاری 27.2 درصد و با بودجه 1000 دلاری 32.4 درصد گران تر بود. جالب اینجاست که ساختی ارائه کرد که با بودجه 2000 دلاری 48 درصد ارزانتر بود.

این مثالی که در بالا ذکر کردم تصادفی نبود. در چهار مورد از پنج اجرا، هوش مصنوعی ساختی را پیشنهاد کرد که با بودجه 1000 دلاری در مقابل بودجه 2000 دلاری گران‌تر بود.

مشکلات پیکربندی

سازنده رایانه های شخصی هوش مصنوعی Newegg یک رایانه بازی کمتر از 1000 دلار را توصیه می کند.

از قیمت آن بیشتر است. وقتی شروع به کندوکاو در بیلدها کردید، برخی از مشکلات پیکربندی جدی وجود دارد. در بالا می‌توانید یکی از ساخت‌هایی را که او برای رایانه‌های شخصی بازی زیر 1000 دلار توصیه می‌کند، ببینید. این Ryzen 9 5900X 12 هسته ای را با کارت گرافیک RTX 3060 جفت می کند و سپس آن GPU را با منبع تغذیه 850 وات جفت می کند (انویدیا فقط منبع تغذیه 550 واتی را برای RTX 3060 توصیه می کند).

مطلب پیشنهادی:  اگر به دنبال مک بوک ایر 15 اینچی اپل هستید، خبرهای خوبی وجود دارد

اینم یکی دیگه من از او یک رایانه شخصی برای Premiere Pro زیر 1200 دلار خواستم و او یک Ryzen 5 5600X با RTX 3070 را توصیه کرد. نکته جالب این است که Premiere Pro و بیلدهای بازی یکسان بودند و اگر آنها را مبادله کنید رایانه شخصی بهتری خواهید داشت و در هر دو مورد.

من می توانم با این مثال ها ادامه دهم. من آن را برای یک کامپیوتر بازی RTX 3080 درخواست کردم. او یک بیلد با RTX 3070 را توصیه کرد. من از او یک کامپیوتر با 3D V-Cache AMD خواستم و او سه ساخت متفاوت با پردازنده های اینتل را پیشنهاد کرد. با این حال، بدترین مثال زمانی بود که یک کیت حافظه 32 گیگابایتی DDR5 برای AMD Ryzen 9 5900X ارائه شد – که برای ثبت، از DDR5 پشتیبانی نمی کند. او حتی گفت که ساختن کار نمی کند، اما همچنان لیست را توصیه می کند.

سایر ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر کار بهتری در این زمینه انجام می دهند. Google Bard و Bing Chat مایکروسافت نه تنها بودجه ای را که من تعیین کردم برآورده کردند، بلکه آن بودجه را برای موارد استفاده من نیز به حداکثر رساندند. Bard ساخت رایانه شخصی بازی را ارائه کرد که به عنوان مثال از پردازنده‌های گرافیکی سطح بالاتر استفاده می‌کند، چیزی که ابزار Newegg به طور مداوم در انجام آن ناکام است.

وقتی بد مضر می شود

سازنده رایانه شخصی هوش مصنوعی Newegg

سازنده رایانه شخصی هوش مصنوعی Newegg بد است، اما چه کسی اهمیت می دهد؟ توصیه های بد برای ساخت رایانه شخصی به هر حال در سراسر اینترنت وجود دارد، حتی Newegg است پیشروترین خرده فروش آنلاین قطعات کامپیوتری. مشکل فقط مربوط به AI PC Builder نیست. Newegg به طور تصادفی در سراسر سرویس خود از هوش مصنوعی استفاده می کند.

مطلب پیشنهادی:  نقد و بررسی Saints Row: چگونه بازی‌های جهان باز بسازیم

در بیانیه مطبوعاتی که در آن Newegg ابزارهای جدید هوش مصنوعی را اعلام کرد، همچنین به استفاده از هوش مصنوعی برای اصلاح متن وب سایت، ارائه جزئیات و خلاصه محصول و ارائه توصیه های محصول اشاره شده است. Newegg همچنین از هوش مصنوعی برای درخواست خدمات مشتری و پیشنهاد خطوط موضوع ایمیل بازاریابی برای به حداکثر رساندن نرخ باز استفاده می کند.

طنز همه چیز این است که معاون توسعه برنامه نیوگ، لوسی هوو، این واقعیت را تصدیق می کند که مخاطبان نیوگ، فناوری جدید را بهتر از بسیاری از افراد دیگر درک می کنند: «مشتریان ما از دانشمندترین افراد در مورد جدیدترین فناوری ها هستند، زیرا اغلب محصولات پیچیده فناوری را مونتاژ می کنند. “هو در بیانیه مطبوعاتی گفت. دانستن این موضوع و همچنان انتشار چیزی به اندازه AI PC Builder بی فایده و اشتباه است.

امیدواریم این یک داستان هشداردهنده در مورد پرتاب کردن هوش مصنوعی به یک مشکل و انتظار نتایج شگفت‌انگیز باشد – ما مطمئناً در گذشته دیده‌ایم که چگونه می‌تواند اشتباه پیش برود. در شکل فعلی، استفاده Newegg از ChatGPT تجربه خرید را بهبود نمی بخشد. فعالانه آن را بدتر می کند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا