کامپیوتر

Nvidia به کاهش درآمد در سه ماهه دوم سال 2022 در بحبوحه کسب و کار ضعیف بازی اشاره می کند

انویدیا روز دوشنبه هشدار داد که درآمد سه ماهه دوم آن به دلیل ضعف در کسب و کار بازی، 19 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش خواهد یافت که باعث کاهش حدود 8 درصدی سهام طراح تراشه خواهد شد.

این شرکت نتایج اولیه سه ماهه دوم را تنها چند روز پس از پیش‌بینی تولیدکنندگان تراشه‌های اینتل، کوالکام و سونی در میان نگرانی‌ها در مورد تقاضا برای رایانه‌های شخصی و تلفن‌ها، گزارش داد.

صنعت بازی که عمدتاً ضد رکود در نظر گرفته می شود، شروع به ضعیف شدن می کند زیرا مصرف کنندگان خرید اقلام اختیاری مانند کنسول های بازی ویدیویی را می سنجید.

ماه گذشته، مایکروسافت، سازنده ایکس باکس، کاهش درآمد بازی را گزارش کرد، در حالی که سازنده پلی استیشن سونی پیش بینی خود را کاهش داد.

تراشه‌سازان همچنین با بدتر شدن مشکلات زنجیره تامین پیش از دوره تعطیلات کلیدی به دلیل درگیری روسیه و اوکراین و مهار COVID-19 در مراکز تولیدی چین در ماه‌های اخیر دست و پنجه نرم می‌کنند.

انویدیا اعلام کرد درآمد اولیه واحد بازی آن، که شامل فروش کارت‌های گرافیک پیشرفته برای رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها می‌شود، 44 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافته و به 2.04 میلیارد دلار (تقریباً 16240 کرور) رسیده است.

هارش کومار، تحلیلگر پایپر سندلر، گفت که مقیاس کاهش تعجب آور بود، نه هشدار درآمد بازی.

Sandeep Deshpande تحلیلگر JP Morgan در یادداشتی گفت: کاهش سرعت بازی انویدیا احتمالاً شامل تراشه هایی است که آنها در بازار ارزهای دیجیتال می فروشند که ضعیف است، بنابراین میزان کاهش سرعت بسیار قابل توجه است.

مطلب پیشنهادی:  فروش اچ پی قیمت این لپ تاپ را از 1465 دلار به 699 دلار کاهش می دهد

Nvidia محموله‌های پردازنده‌های استخراج ارز دیجیتال را افزایش داد که در سه ماهه دوم سال گذشته 266 میلیون دلار (تقریباً 2120 کرور) درآمد داشت.

این شرکت انتظار دارد مجموع درآمد سه ماهه دوم را در حدود 6.70 میلیارد دلار (تقریباً 53350 کرور) در 24 آگوست گزارش کند.

بر اساس داده های IBES از Refinitiv، تحلیلگران درآمدی معادل 8.1 میلیارد دلار (تقریبا 64500 کرور) تخمین زده بودند که سهم بازی 3.12 میلیارد دلار (تقریباً 24840 کرور) است.

انویدیا گفت: درآمد مرکز داده رکورد زد، اما به دلیل اختلالات عرضه کمتر از پیش‌بینی‌ها بود، و افزود که نتایج سه ماهه شامل هزینه 1.32 میلیارد دلاری (تقریبا 10510 کرور روپیه) به دلیل موجودی اضافی و تعهدات در انتظار تقاضا خواهد بود.

سهام سازندگان تراشه از جمله رقبای AMD و Qualcomm نیز روز دوشنبه کاهش یافت.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا