کامپیوتر

One Redditor رقیب Steam Deck خود را ایجاد کرد

عرشه Ryzen خانگی روی یک میز قرار دارد.
Raven0606 / Reddit

تصور اینکه کسی که علاقه مند به بازی های قابل حمل است، نام Steam Deck را نشنیده باشد، سخت است، اما یکی از Redditor می گوید که آنها «نمی دانستند» وجود دارد. و به همین دلیل تصمیم گرفتند که خودشان را بسازند.

ابزار پرینت سه بعدی از Raven0606 می آید که تصاویر دستی تکمیل شده را در ساب ردیت r/SBCGaming که به شبیه سازهای دستی اختصاص داده شده است، به اشتراک گذاشته است. ساخت نه ماه طول کشید و Raven0606 به افتخار Steam Deck آن را Ryzen Deck نامید (آنها در اواسط مراحل ساخت متوجه لپ تاپ Valve شدند).

یک Redditor گالری از تصاویر را گردآوری کرد که فرآیند ساخت را نشان می‌داد، از جمله مراحل مختلف نمونه‌سازی که به طراحی نهایی منتهی شد. در داخل APU Ryzen 5 5600G AMD بر روی مادربردی قرار دارد که Raven0606 می گوید آنها از ASRock DeskMini X300 “دزدیده اند”. دکمه ها و میله ها از یک کنترلر Xbox گرفته شده اند که Raven0606 به برد آردوینو Micro متصل کرده است.

به تفکیک هفتگی فناوری بازی‌های رایانه شخصی بپردازید

دست‌کم از جلو، چندان دور از دستی‌های امروزی مانند Steam Deck و Asus ROG Ally به نظر نمی‌رسد. با این حال، دو فن بزرگ اگزوز در پشت و همچنین کابلی وجود دارد که جیب را به یک باتری خارجی متصل می کند. همچنین وزن آن 3.44 پوند است که بسیار سنگین تر از وزنی است که در گوشی های دستی تولید انبوه می بینید.

طرفداران دک Ryzen خانگی.
Raven06060 / Reddit

Raven0606 تخمین می زند که تکمیل این پروژه بیش از 1200 ساعت طول کشید که در طول 9 ماه پخش شد. Redditor نوشت: «احساس شغل دومی داشتم.

مطلب پیشنهادی:  چگونه هر لپ تاپ را به راحتی به تلویزیون وصل کنیم

بسیاری از مدهای Steam Deck وجود دارد، و ما حتی شاهد تلاش برخی از علاقه مندان برای ایجاد رایانه های شخصی بازی دستی هستیم. اما به ندرت می توان پروژه تمام شده ای مانند Ryzen Deck را دید که واقعاً کار کند. همچنین طبق Raven0606 به خوبی کار می کند. Redditor می گوید که APU می تواند بازی های سبک را با سرعت 30 فریم در ثانیه (فریم بر ثانیه) در حالت 28 وات اجرا کند و می تواند تا 65 وات برای بازی هایی مانند ویچر 3. در این تاپیک، Raven0606 می گوید که آنها می توانند بین 45 فریم در ثانیه و 55 فریم در ثانیه دست یابند.

طبق گفته Raven0606، عمر باتری بهترین نیست، با باتری 108 واتی تنها در 90 دقیقه تخلیه می شود. با کمال تعجب، این هنوز هم بهتر از چیزی است که در برخی از دستگاه‌ها، مانند Ayaneo 2s دیده‌ایم.

این هنوز هم یک کیت بسیار چشمگیر است. اکنون فقط باید منتظر Ryzen Deck 2 باشیم – شاید با Ryzen Z1 Extreme که از Lenovo Legion Go غارت شده است؟

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا