تکنولوژی

“Over my dead”: ایلان ماسک از پرداخت امتناع می کند

بیزنس اینسایدر گزارش داد که ایلان ماسک در شکایتی که توسط شش کارمند سابق توییتر تنظیم شده بود، نام برده شد و ادعا کردند که توییتر فقط اجاره دفاتر خود را “روی جسدش” در ساعت 4 صبح با یک سرمایه گذار پرداخت می کند. شکایتی که علیه ماسک و X. Corp، شرکت هلدینگ توییتر در روز سه شنبه در دادگاه منطقه دلاور تنظیم شد، متهمان را به نقض 14 فقره از جمله کلاهبرداری، قوانین حقوق کار و نقض قرارداد متهم می کند. این اقدام قانونی در حالی صورت می گیرد که توییتر با شکایت مالکان خود در لندن، نیویورک و سانفرانسیسکو به دلیل عدم پرداخت اجاره مواجه است. دادخواستی که به تازگی ارائه شده است بینش بیشتری در مورد بحث های داخلی پیرامون وضعیت اجاره ارائه می دهد.

بر اساس این شکایت، جوزف کیلیان، یکی از شاکیان که به مدت 12 سال در توییتر کار می کرد و بر طراحی دفتر نظارت داشت، می دانست که ماسک در ماه دسامبر تصمیم گرفته بود که اجاره بهای توییتر را متوقف کند. ظاهراً این اطلاعات توسط پابلو مندوزا، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز که با ماسک سرمایه‌گذاری کرده و در اجرای چشم‌انداز ماسک برای توییتر ۲.۰ مشارکت داشته، به کیلیان منتقل شده است. در این دادخواست ادعا شده است که کیلیان تلاش کرد تا ماسک را از طریق مندوزا در مورد غیرعملی بودن این تصمیم قانع کند و تاکید کرد که مذاکره مجدد در مورد شرایط اجاره توییتر احتمالاً با شکست مواجه خواهد شد. در پاسخ به این شکایت آمده است که مندوزا گفت: «ایلون به من گفت که فقط برای جسدش اجاره می‌دهد» و اشاره کرد که این مکالمه در ساعت 4 صبح آن روز انجام شده است.

مطلب پیشنهادی:  PAK vs ENG LIVE امتیاز کریکت جریانی: فینال ها را به صورت زنده از طریق تلفن تماشا کنید بدانید چگونه

ماسک، که فاش کرد معمولاً حدود شش ساعت در شب می‌خوابد، در مصاحبه‌ای با CNBC به این اتهامات اشاره کرد، جایی که او همچنین اعتراف کرد که از توئیت کردن بعد از ساعت 3 صبح پشیمان شده است. الکس اسپیرو، وکیل ماسک، در دفاع از عدم پرداخت اجاره بها توسط توییتر، گفته است که اینطور بوده است. به دلیل اینکه سانفرانسیسکو به عنوان “چرند” توصیف می شود، انتظار اجاره از توئیتر برای صاحبخانه ها غیرمنطقی است. قابل ذکر است که دفتر مرکزی توییتر در نزدیکی محله Tenderloin سانفرانسیسکو واقع شده است.

روز سه‌شنبه، ماسک در توییتی نوشت که مرکز شهر سانفرانسیسکو شبیه یک «آخرالزمان زامبی‌های رها شده» است. با این حال، او به CNBC توضیح داد که کارمندانش نمی توانند از خانه کار کنند. اینسایدر برای اظهار نظر با توییتر تماس گرفت، اما این شرکت با یک پیام خودکار پاسخ داد که به درخواست پاسخ نداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا