موبایل

Play تفاوت را با لوگوی جدید فروشگاه Google Play مشاهده کنید

Google Play، فروشگاه برنامه‌هایی که احتمالاً بیشتر برنامه‌های اندرویدی خود را در آنجا دریافت می‌کنید، 10 ساله شد و برای جشن سالگرد، گوگل لوگوی قدیمی را کنار گذاشت و یک لوگوی کاملاً جدید به فروشگاه آنلاین داد. خوب، وقتی می گوییم “کاملاً جدید”، ممکن است کمی آن را تحت فشار قرار دهیم، زیرا لوگوی جدید Google Play هنوز یک مثلث چند رنگ شبیه یک دکمه پخش سنتی است، بنابراین انتظار تغییر زیادی نداشته باشید.

لوگوهای جدید و قدیمی Google Play.
نشان‌واره جدید Play (چپ) و نشان‌واره قدیمی Play (راست)

دقیقاً چه چیزی متفاوت است؟ بهترین راه برای درک تغییرات گوگل این است که به لوگوهای قدیمی و جدید در کنار هم نگاه کنید که در تصویر بالا می توانید این کار را انجام دهید. اگرچه هنوز یک مثلث است، اما وقتی آنها را با هم نگاه کنید، تغییرات آشکار است. همان رنگ‌ها باقی می‌مانند – آبی (#4285F4)، قرمز (#EA4335)، زرد (#FBBC04) و سبز (#34A853) – اما آنها یکدست و روشن‌تر از نسخه قدیمی هستند، و چیدمان تعادل بهتری دارد. شکل مثلث خود کمی متفاوت است و گوشه ها به طور قابل توجهی خمیده تر هستند.

به گفته Thane Lim، معاون Google Play، لوگوی جدید: «بهتر جادوی Google را منعکس می‌کند و با نام تجاری مشترک بسیاری از محصولات مفید ما – جستجو، دستیار، عکس‌ها، Gmail و موارد دیگر مطابقت دارد.»

در حالی که ما کمی لوگوی جدید Google Play را به سخره می گیریم، برای این شرکت مهم است که این لوگو را با مارک های دیگر گوگل و همچنین دستورالعمل های طراحی متریال آن مطابقت دهد که به شکل گیری ظاهر فعلی و بسیار سازگارتر در اندروید کمک کرد. لوگوی جدید به طراحی مجدد نسخه وب پلی استور اخیر گوگل که به دنبال تغییرات تدریجی مختلف در ظاهر فروشگاه موبایل طی چند سال گذشته بود، خواهد پیوست.

مطلب پیشنهادی:  Moto G04، Moto G24 با نمایشگر 90Hz، باتری 5000mAh راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

طی 10 سالی که پلی استور درهای مجازی خود را باز کرده است، در 190 کشور در سراسر جهان در دسترس قرار گرفته است و 2.5 میلیارد نفر در هر ماه از آن استفاده می کنند، به علاوه این فروشگاه میزبان برنامه های بیش از دو میلیون توسعه دهنده است. بر اساس داده های شرکت تحقیقاتی Sensor Tower، بیش از 28 میلیارد برنامه در سه ماه اول سال 2022 از پلی استور دانلود شده است که اینستاگرام پیشتاز از فیس بوک و تیک تاک در سطح جهانی پیشتاز است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا