موبایل

PSA: شماره جدید 988 برای پیشگیری از خودکشی به زودی راه اندازی شد


از شنبه 16 ژوئیه، اگر شما یا شخصی که می شناسید در یک بحران سلامت روانی هستید و به فکر خودکشی هستید، یک شماره جدید برای تماس وجود دارد: 988. و مرکز تماسی که آن شماره را در اختیار دارد به جای ملی، خط خودکشی و بحران نامیده می شود. راه نجات پیشگیری از خودکشی

این شماره سه رقمی توسط کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در سال 2018 با همکاری وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت امور کهنه سربازان ایجاد شد، قبل از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون تعیین خط تلفن خودکشی ملی در سال 2020 را امضا کند. کد برای آسان‌تر کردن به خاطر سپردن شماره ۱۰ رقمی قدیمی – 1-800-273-8255 (TALK) – و کاهش تعداد تماس‌های بهداشت روانی به 911، زیرا این شماره برای رسیدگی به فوریت‌های پزشکی طراحی شده است، نه اورژانس های سلامت روان این به این دلیل است که افرادی که در بحران سلامت روان هستند و در حال حاضر با 911 تماس می گیرند، اغلب در اورژانس های شلوغ می نشینند، ساعت ها منتظر مراقبت های مورد نیاز خود هستند یا با پلیس در تعامل هستند (وضعیتی که اغلب خطرناک یا حتی مرگبار می شود). همچنین می‌توانید به جای آن، اگر از صحبت کردن تلفنی با شخصی راحت نیستید، به 988 پیامک ارسال کنید.

در حال حاضر، اکثر ایالت ها تماس گیرندگان مضطرب را به مراکز پشتیبان خارج از ایالت که توسط Lifeline تامین می شود، هدایت می کنند، زیرا، همانطور که پولیتیکو گزارش می دهد، مقامات ایالتی برای دریافت بودجه مستمر مورد نیاز برای اجرای برنامه های خط تلفن محلی خود و استخدام کارکنان کافی برای پاسخگویی به تقاضا تلاش می کنند. هنگامی که شماره جدید در سراسر کشور راه اندازی شد، آنها انتظار دارند که شاهد افزایش تماس های درخواست کمک باشند.

مطلب پیشنهادی:  گمان می رود سامسونگ گلکسی A14 4G به زودی در هند عرضه شود. قیمت منقضی شده: گزارش

شماره 988 شما را به شبکه موجود متشکل از 200 مرکز تماس محلی متصل می کند که توسط عوامل آموزش دیده ای که به صورت 24 ساعته تماس را دریافت می کنند، اداره می شوند. شماره 10 رقمی قدیمی ذکر شده در بالا همچنان فعال خواهد بود، اما پس از راه اندازی، تماس ها به شماره جدید هدایت می شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا